wibako

Przepala uszczelkę głowicy 6 cylinder TURBO

Moderator: mechanior

Przepala uszczelkę głowicy 6 cylinder TURBO

Postprzez krencus90 » 11 Kwi 2011 20:02

Witam Panstwa. Mam ogromny problem, posiadam mala zwirownie i jako ladowarke uzywam UNK320 z silnikiem Zetor 6 cylindrowym TURBO. Silnik ten jakies 4 lata temu przeszedl generalny remont, ale od jakiegos czasu znow dzieje sie cos nie tak. Po zrobieniu 70 moto h uszczelka pod glowica na 5 i 6 cylindrze psuje sie i trzeba ja wymieniac, juz tak kilka razy sie stalo i musialem caly cykl rozkrecania, wymieniania i znow skrecania powtarzac. Nikt nie potrafi mi pomoc;( moze wy mi dacie jakies rady?? co jest nie tak co sie dzieje?? prosze pomozcie!
pozdrawiam, krencus90

krencus90
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 26 Lut 2008 21:16
  • Miejscowość: konin

Reklama

simmet

Re: PROBLEM Z SILNIKIEM 6cylinder TURBO

Postprzez koowal » 11 Kwi 2011 20:30

Ja bym proponował sprawdził wysokość tulei w bloku czy nie są za nisko wpuszczone 5 i 6 cylinder no i oczywiście głowice czy jest równa płaszczyzna na koniec założyłbym oryginalną uszczelkę pod głowice.

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Re: PROBLEM Z SILNIKIEM 6cylinder TURBO

Postprzez krencus90 » 11 Kwi 2011 21:20

dzieki za szybka odp koowal ale wysokosc byla sprawdzana, glowica rowniez, a jesli chodzi o uszczelke, rowniez za kazdym razem (5x) byla zakladana oryginalna. jakies inne pomysly?
pozdrawiam, krencus90

krencus90
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 26 Lut 2008 21:16
  • Miejscowość: konin

Re: Przepala uszczelkę głowicy 6 cylinder TURBO

Postprzez koowal » 12 Kwi 2011 06:02

Napisz czy uszczelke przepala na pierscieniu i w którym miejscu dokładnie i z której strony od dołu czy od góry od głowicy , rozumiem ze płaszczyzna bloku też była sprawdzana , w ostateczności tuleje można podniesc lub wymienić na orginalne też mogło ich pokrzywić ja bym dał jeszcze nowe sruby które dociągają głowice,

Awatar użytkownika
koowal
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 18 Mar 2010 16:16

Re: Przepala uszczelkę głowicy 6 cylinder TURBO

Postprzez mechanix » 15 Kwi 2011 18:18

sprawdź wtryski, w jednej maszynie mieliśmy taki przypadek że lał jeden co doprowadziło do uszkodzenia tłoka i uszczelki

mechanix
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 Kwi 2011 22:07
  • Miejscowość: Mazowieckie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej