wibako

FADROMA Ł-200 opinia użytkowników?

Moderator: mechanior

FADROMA Ł-200 opinia użytkowników?

Postprzez robert34 » 12 Cze 2011 21:42

Witam wszystkich serdecznie!! Chcę kupić ładowarkę ł-200 lub 201. Chciałbym zasięgnąć opinii od użytkowników Ł-200, na co zwracać uwagę przy kupnie?? Głównie chodzi mi o jazdę, jak powinna przyspieszać?? Jak ocenić stan zmiennika czy też skrzyni biegów?? Z tego co wiem to ł-200 od ł-201 różni się konstrukcja wysięgnika i tym, że ł-201 młodsze roczniki miały hamulce tarczowe, wiadomo, że tarczowe są lepsze, ale czy warto upierać się przy ł-201 jeśli 200 byłaby w lepszym stanie za mniejsze pieniądze?? Czy oprócz tych różnic są jeszcze inne istotne. Ogólnie potrzebuję do załadunku piachu ze skarp, niestety dysponuję bardzo skromnym budżetem. Zainteresowałem się ł-200 bo jest prosta w konstrukcji, z częściami nie będzie problemu a i sam coś sobie przy niej pogrzebię :D Dziękuję wszystkim za dobre słowo, które pomoże mi w zakupie!! :)

robert34
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Maj 2011 07:44

Maszyna: Liebherr A312


Reklama

simmet

FADROMA Ł-200 OPINIA UŻYTKOWNIKÓW??

Postprzez piotr 40 » 12 Cze 2011 22:23

Witam, Fadroma Ł201 posiada hamulce tarczowe i to jest jedyna różnica w stosunku do Ł200. Mozna spotkać też jeszcze starą wersję tej ładowarki o oznaczeniu Ł2, ale to już naprawdę stara maszyna i tu jest troche różnic, między innymi jest inny rodzaj układu roboczego, a co za tym idzie, jest inny siłownik zamykania łyżki, inna jest też łyżka. Pozostałe różnice to inny zmiennik oraz układ skrętu.
Ale jeśli chodzi o Ł200 i Ł201 to, jak napisałem tylko hamulce sa inne.
Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na moc układu jazdy oraz luzy na przegubie łączącym rame przednią i tylną, są to dość leciwe maszyny i trudno wskazać na najczęściej występujące usterki.
Jeśli Ł200 jest w dobrym stanie nie ma sensu upierać się przy Ł201.
Poza tym te maszyny mają jedną podstawową zaletę, praktycznie sam ja naprawisz.
W razie wątpliwości proszę o telefon 504577549, pozdrawiam Piotr

Zapomniałem jeszcze dodać że są też wersję tych maszyn tj. Fadroma o oznaczeniu Ł201A, która charakteryzuję się brakiem rozdzielacza skrętu typu suwakowego ,a zastosowaniu typowego orbitrola, co uprościło konstrukcję, po prostu jest mniej miejsc w których występują ewentualne luzy oraz wycieki oleju.

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

FADROMA Ł-200 opinia użytkowników?

Postprzez robert34 » 13 Cze 2011 23:09

Dzięki za szybką odpowiedź!!

robert34
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Maj 2011 07:44

Maszyna: Liebherr A312


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej