wibako

JCB 537-135 nie jedzie na 3-4

Moderator: mechanior

JCB 537-135 nie jedzie na 3-4

Postprzez Mchall » 27 Wrz 2011 19:43

Marka i model maszyny: JCB 537-135
Rok produkcji: 1999

Witam

W wczoraj przyjechała Maszyna JCB 537-135 z UK i mam mały problem a mianowicie na 1 i 2 jedzie bez większych problemów jak i do przodu i do tyłu a na 3-4 jedzie jak by chciała a nie mogła (trzeba wcisnąć cały gaz i dopiero po 10s może zacznie delikatnie ruszać ale to nie za każdym razem., po równym ma problem z ruszeniem z miejsca a na nie utwardzonym wcale nie rusza chyba ze z lekkiej górki. Jak sie zmienia biegi słychać jak zaskakują. Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał taki problem z jazdą?
Dodam że zamierzam zmienić na dniach olej w skrzyni wraz z filtrem i zobaczymy czy będzie poprawa.

Pozdrawiam

Mchall
Nowicjusz

Maszyna: JCB 547-135


Reklama

simmet

JCB 537-135 nie jedzie na 3-4

Postprzez mechanior » 27 Wrz 2011 22:08

a wcześniej było inaczej ? w sensie czy to awaria czy po prostu ta maszyna tak ma i nie wiesz czy to norma ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: JCB 537-135 nie jedzie na 3-4

Postprzez Mchall » 28 Wrz 2011 21:31

Trudno mi powiedzieć czy tak jest od zawsze, bo tak jak pisałem kupiłem ją z Anglii. Raczej ta maszyna tak nie ma bo mam drugą i jest wszystko ok, czyli rusza i jeździ na każdym biegu bez żadnego problemu a w tej jest problem na 3 i 4.

Mchall
Nowicjusz

Maszyna: JCB 547-135


JCB 537-135 nie jedzie na 3-4

Postprzez mechanior » 29 Wrz 2011 00:05

drugą czyli też JCB ? jaki model ?

za bieg 3-4 odpowiada osobne sprzęgło i osobne zawory sterujące, trzeba je sprawdzić, najlepiej by było zmierzyć jakie ciśnienie jest na tych sprzęgłach, jeśli za niskie w porównaniu do reszty to można się spodziewać uszkodzenia/zanieczyszczenia zaworów a nawet poślizgu sprzęgła (na skutek zużycia, maszyna "piłowana" na wysokich przełożeniach - nieumiejętna obsługa)

bardzo dużo maszyn trafia do naszego kraju z powodu posiadania drobnych, irytujących usterek, których usunięcie ciągnie za sobą duże wydatki, na zachodzie koszt części zamiennych jest znacznie niższy ale robocizna kosztuje fortunę dlatego niektórzy wolą sprzedać uszkodzoną maszynę bez zagłębiania się w problem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej