wibako

Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Moderator: mechanior

Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez theszakal » 28 Wrz 2011 14:19

Witam
Mam problem z wyzej wymienionym sprzetem. Jeździ bardzo wolno, nie reaguje na przełącznik szybko/wolno. Mam ja juz długo i z czasem jeździła coraz wolniej. Ale do tej pory dramatu nie było, od dzisiaj zupełnie niema prędkości, działa do przodu i do tyłu. Co to może być. Podnoszenie ramienia działa normalnie.

theszakal
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Lis 2010 15:16
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez desmo999 » 29 Wrz 2011 19:59

Witam,

Osobiście nigdy nie walczyłem z Zepelinem ale zakładam że napęd działa podobnie jak w innych małych ładowarkach z ktorymi trochę powalczyłem. Jest pompa jazdy i w zależności od wychyły jedziemy do przodu lub do tyłu ( sterowanie elektryczne). Na pompie jest suwak który steruje ww. pompie , zdarza się że jest przeciek na suwaku i wtedy jazda zanika. Mierzymy to tak - robisz pomiar ciśnienia na suwaku sterującym wychyłem (kierunkiem jazdy) dajesz na jazdę np. przód i wtedy ciśnienie powinno być tylko na 1 stronie suwaka jeśli jest na 2 masz przeciek.

Należy również później pomierzyć ciśnienie z pompy jakie idzie do silnika, może coś z silnikiem.

Co do pstryczna szybko/wolno na silniku jest cewka która tym steruje.

Tak jak pisałem nie znam tej machiny i cały wywód jaki napisałem jest czysto hipotetyczny...

Pozdrawiam

desmo999
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 20:01

Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez mechanior » 29 Wrz 2011 22:46

dobrze kombinujesz, zdecydowana większość ładowarek działa w taki sam sposób
mam pytanie czy reszta funkcji działa normalnie ?
jaki masz stan oleju ? wypadało by zmierzyć czy jest ciśnienie CHARGE czyli czy pompa ładowania podaje olej do układu jazdy (wymaga on wstępnego ciśnienia do prawidłowej pracy), możesz nie mieć właściwego ciśnienia sterowania jazdą za sprawą zapchanego elektrozaworu przód/tył (na pompie z dwoma cewkami) trzeba go zdemontować (jak znam życie 4 śruby na imbus 4mm) i dokładnie przejrzeć i wyczyścić zwłaszcza kanał oznaczony literką P
poza tym standardowa wymiana filtrów i oleju w hydraulice (HL32 lub 46, ale generalnie Zeppeliny chodziły na silnikowym 15W40)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez desmo999 » 29 Wrz 2011 23:20

Taa zgadza się. Dodam, że ciśnienie pompy doładowującej ja z reguły mierzyłem na przyłączu Mb bądz Ma pompy na luzie bez załączonej jazdy w jakimkolwiek kierunku- w przypadku załączenia jazdy na portach tych pojawia się ciśnienie głównej pompy jazdy. Możliwe że u Ciebie też jest takowy port...

desmo999
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 20:01

Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez theszakal » 30 Wrz 2011 13:47

Witam
Dzięki za odpowiedzi. Aczkolwiek dla mnie to wszystko czarna magia :? No ale wiem juz wiecej, wczoraj przestał jechać całkowicie, ramie tez nie reagowało wiec postanowiłem pogrzebać w pompie. Zdjęcia przedstawiają co znalazłem, jeden z zębów pokruszonej dużej zębatki zblokował ten wałek z mniejsza i go po prostu ukręciło, zaznaczyłem gdzie to ustrojstwo sie znajduje. Nie wiem co dalej robić, gdzie szukać części bo nigdy mi sie ten żółty gruchot nie psuł. Da się dokupić ten uszkodzony element czy cała popa?


Image
Image
Image
Image
Image
Image

theszakal
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Lis 2010 15:16
  • Miejscowość: Polska

Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez desmo999 » 30 Wrz 2011 19:07

tak mi sie wydaje ze to jest właśnie pompa "charge" a za nią jest pompa od hydrauliki roboczej ( wysięg). Jeśli jest na pompie opis producenta to najlepiej popytaj u niego o graty do tej pompy - a z tego co widać na foto jest tam jakaś tabliczka znamianowa....

desmo999
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 17 Wrz 2011 20:01

Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez rob74 » 02 Paź 2011 12:42

Witam. Z tabliczki wynika że to A4V 71 DA , zapytaj w HYDRO SYSTEM ewentualnie Bosch Rexroth. Niestety moim zdaniem zanieczyszczony olej z rozsypującej się pompy dopełniającej mógł uszkodzić pompę tłoczkową oraz silnik.

rob74
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 26 Wrz 2011 20:12
  • Miejscowość: Świętokrzyskie Suchedniów

Maszyna: volvo l30 ,volvo l35, caterpillar 906 wózki widłowe Linde

Firma: Dendron


Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez mechanior » 03 Paź 2011 08:59

dokładnie to jest pompa CHARGE ładująca układ napędu hydrostatycznego, możliwe że taniej będzie kupić całą używaną pompę jazdy niż samą pompkę zębatą, obowiązkowo płukanie układu...
poszukam jakiejś używki, być może ktoś ma ...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez theszakal » 03 Paź 2011 13:40

mechanior napisał(a):dokładnie to jest pompa CHARGE ładująca układ napędu hydrostatycznego, możliwe że taniej będzie kupić całą używaną pompę jazdy niż samą pompkę zębatą, obowiązkowo płukanie układu...
poszukam jakiejś używki, być może ktoś ma ...


No własnie rozesłałem kilka zapytań, ale az sie boje dowiedzieć ile to bedzie kosztować. Może ktoś ma używkę albo uszkodzoną w innym miejscu. Znalazłem ten element w katalogu ZL8B ale chyba ZL10B jest tak samo lub podobnie. Pozycja 16.
pozdrawiam


Image

Uploaded with ImageShack.us

theszakal
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Lis 2010 15:16
  • Miejscowość: Polska

Zeppelin ZL10B bardzo wolno jedzie

Postprzez mechanior » 03 Paź 2011 23:23

gdyby ktoś miał uwaloną cała pompę jazdy to wtedy może została mu pompa charge, ale to jak szukanie igły w stogu siana...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej