wibako

Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Moderator: mechanior

Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez PawcioXXX » 28 Gru 2012 08:02

Marka i model maszyny: Ł-34
Rok produkcji: 1988

Witam wszystkich.
Posiadam ładowarkę Stalowa Wola, fajna maszynka mało awaryjna tania w utrzymaniu. Ostatnio słyszałem, że jest możliwość przerobienia układu kierowniczego z kolumny na orbitrol. Wtedy o wiele lżej kieruje się maszyną. Teraz też nie jest tak tragicznie ale opór jest no i jak przyjdzie tak z 8 godz pokręcić to lewa ręka już odzywa się i zaczyna protestować jak nie ma się wprawy. Czy ktoś z Was słyszał lub spotkał się z takimi przeróbkami? Czy czuć naprawdę różnicę? Ostatnio mój ojciec rozmawiał z dwoma mechanikami maszyn budowlanych i obaj wypowiedzieli się odmiennie. Jeden poleca a drugi nie poleca i nadal jestem w kropce, także proszę o podpowiedzi.

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

Reklama

simmet

Re: Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez sidleniwiec888 » 01 Sty 2013 15:44

Witam, mając orbitrol będziesz w stanie jednym palcem kręcić, przesadziłem ale będzie duża różnica. W Ł34 masz przekładnie kier.-rozdzielacz-siłownik. Wyrzucasz przekładnie i rozdzielacz a w to miejsce pakujesz orbitrol. Dalej niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny. Poza tym nawet do poczciwej 60-tki montuje się wspomaganie czyli właśnie orbitrol.
Zero stresu, zero złości, wyjeb... po całości.

Awatar użytkownika
sidleniwiec888
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 29 Cze 2011 21:39
  • Miejscowość: Zduńska Wola

Maszyna: Jcb 3cx, Mecalac 12MXT

Firma: Dromak/Dramat


Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez rysiekk82 » 01 Sty 2013 21:49

sam orbitrol nie wystarczy, w zależności jaki wybierzesz potrzebne sa albo zawor stalego wydatku i krzyzowy albo wzmacniacz skretu

rysiekk82
Operator

  • Posty: 200
  • Rejestracja: 03 Maj 2011 17:58
  • Miejscowość: Dolny Śląsk
  • Pochwały: 6

Maszyna: Atlas 1304

Firma: budowlana


Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez bioły » 02 Sty 2013 16:27

Witam koledzy da się przerobić na orbitol ale taka przeróbka jest bardzo kosztowna u ciebie w maszynie masz pompę podwojona rozdzielacz skrętu i kolumnę wiec jak byś chciał to wszystko przerobić to byś wydal parę zloty gdyż wtedy musi być inna pompa wzmacniacz skrętu (Danfoss) i dopiero orbitol sam wzmacniacz jest bardzo drogi wiec bez Danfossa nieda rady bo gdy będziesz chciał skręcić to musisz kręcić nie dwa obroty lecz około 8 wiec od kręcenia ręka cie będzie bolec. jedyna rada sprzedać maszynę i kupić ł 34b tam jest już skręt na orbitolu pozdrawiam

bioły
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 18 Kwi 2010 13:20
  • Miejscowość: radom

Maszyna: stalowa wola


Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez PawcioXXX » 02 Sty 2013 22:51

Dziękuje Wam koledzy za podpowiedzi. Myślałem, że będzie to tańsze do zrobienia, że tak w 3 lub 4 tyś zamknę się i będę cieszyć się lekkim kręceniem, no ale trudno będę pracować jak jest na chwilę obecną. Muszę jeszcze tylko znaleźć przyczynę zacinania się kierownicy jak jest zimna maszyna, mogę tylko skręcać w lewo a w prawo skręca bez problemu do momentu jak była zostawiona w poprzednim położeniu. Pozdrawiam

PawcioXXX
Pomocnik operatora

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 07 Lut 2011 21:08
  • Miejscowość: podlaskie

Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez bioły » 03 Sty 2013 20:16

Witam kolego musisz z kolumny kierowniczej zbić wąsa i zobaczyć ja kolumna chodzi na sucho jeśli się nie zacina to jest Oki ale najprawdopodobniej to rozdzielacz skrętu ci blokuje przepuszcza w środku olej i on tak blokuje jednym słowem rozdzielacz do regeneracji trzeba oddać. Pozdrawiam jak będziesz potrzebowal pomocy możesz zadzwonić 694 976 934 Łukasz

bioły
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 18 Kwi 2010 13:20
  • Miejscowość: radom

Maszyna: stalowa wola


Re: Ł34 wymiana kolumny na orbitol?

Postprzez megatpaety » 20 Gru 2022 12:44

Witam,

Czy można prosić o numery części potrzebny do przeróbki?.

pozdrawiam

megatpaety
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 18 Lut 2020 21:55

Maszyna: Ł34- Kompaktor

Firma: Spółka Miejska


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej