wibako

Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Moderator: mechanior

Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez velkurczak » 15 Sie 2020 13:11

Marka i model maszyny: JCB 536-60
Rok produkcji: 2006
Numer seryjny: JCB5TCKGP61190799

Witam,

Ładowarką nie da się pracować przez wolną hydraulikę, już opisuję moją diagnostykę i wcześniejsze działania.

Wymieniona pompa hydrauliczna, zębata 3 sekcyjna Parkside. Stara podawała tylko 160bar.
Był zapchany filtr sitkowy w zbiorniku, wyczyszczone.
Filtry wszystkie wymienione.
Olej nowy zgodnie z instrukcja ISO VG32.
Przestudiowany repair manual JCB.
Więc tak, wspomaganie działa poprawnie, pomiar za zaworem priorytetowym dochodzi do 200bar na zablokowanej kierownicy w obu skrajnych położeniach.
Pomiar za pompą i w punkcie do pomiaru na rozdzielaczu wygląda tak że im cieplejszy olej tym wypada gorzej, postaram się to opisać najlepiej jak mogę:
Blokuję funkcję podnoszenia ramienia do góry, na zimnym pokazuje ~210bar (instrukcja podaje że powinno być 241bar) i nagle wskazówka opada do ~140bar, tak jakby zawór Main Refil Valve puszczał, ale regulacja nie pomaga. Zaworem MRV reguluję od 50bar, ciśnienie wzrasta, wraz z wkręcaniem regulacji, aż do wcześniej wymienionych 210bar i sytuacja się powtarza. 210bar, cyknięcie w układzie i 150bar znowu. Dalsze wkręcanie regulacji MRV nie daje skutku. Sprawa się pogarsza, wraz z rozgrzewaniem oleju. Ciśnienie max jakie pokazuje manometr spada nawet do 190bar, jest charakterystyczne cyknięcie w układzie hydrauliki, i spada do ~130bar nawet. Dodam że na innych funkcjach hydrauliki problem jest taki sam. W załączniku dodaję zdjęcie identycznego rozdzielacza jaki jest w maszynie, na zdjęciu widać MRV, obok jest też wykręcany zawór (chyba zaworek bezpieczeństwa, tylko bez regulacji, rozebrany, oringi ok, tłoczek bez rys, sprężyna bez uszkodzenia). Ładowarką pracować się prawie nie da, bo wszystkie funkcje działają w tempie ślimaczenia. Mogę również nagrać film z manometrem, jeśli nie do końca jasno opisałem zjawisko.

Skończyły mi się pomysły na diagnostykę, proszę was o pomoc co jeszcze mogę sprawdzić zanim zacznę zamieniactwo na pałę.
Załączniki
rexroth.jpg

velkurczak
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Lut 2020 23:11

Maszyna: JCB 536-60

Firma: Ferma Drobiu MC


Reklama

simmet

Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez umanek82 » 16 Sie 2020 12:48

kilka dodatkowych foto i filmik przyda się
Pomoc w naprawie maszyn JCBinne marki okazjonalnie
tel: 691546655

Awatar użytkownika
umanek82
Fachoperator

  • Posty: 868
  • Rejestracja: 19 Paź 2011 18:27
  • Miejscowość: Lublin i okolice
  • Pochwały: 55

Maszyna: JCB3CX/4CX LOADALL MINI80XX JS itp

Firma: mała


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez Jamar » 16 Sie 2020 19:28

Jeśli masz taki rozdzielacz to znaczy że masz tam układ na pompie zębatej ale sterowany ciśnieniem LS i tu szukał bym awarii. Brak właściwego sygnału LS równa się powolna praca i brak właściwego ciśnienia które regulowane jest zaworem LS, a nie MRV.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1403
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez velkurczak » 17 Sie 2020 21:12

Cały dzień kombinowania i dalej bez rezultatu.
Wyregulowany zaworek na orbitrolu od zaworu priorytetowego, ustawione 175bar przy 1500 obr/min, zgodnie z zaleceniami dla orbitrolu EATON.
Ładowarka faktycznie, ma pompę 3 sekcyjną, z układem LS.
Ładowarka posiada również Inloader Valve z elektrozaworem sterowanym modułem elektronicznym, załącznik nr 1[inloader]. Sprawdzona cewka, sprawdzony zaworek, napięcie podawane na cewkę zanika przy około 200bar.
Kombinowanie i rozbieractwo nie dało rezultatu. Kolejna rzecz którą zauważyłem, to objawy z pierwszego posta powtarzają się. Mogę teraz dodać, że gdy używam blokowanie funkcji podnoszenia ramienia i zamykania łyżki aż do blokowania funkcji, ciśnienie potrafi przekroczyć wcześniej wymienione magiczne 200bar, dochodzi do 260bar, które powinny być osiągnięte dla zablokowanej funkcji podnoszenia ramienia.

Brak właściwego sygnału LS równa się powolna praca i brak właściwego ciśnienia które regulowane jest zaworem LS, a nie MRV.


#Jamar, możesz napisać który zawór masz na myśli, aby ciśnienie LS miało odpowiednią wartość. Czy chodzi w moim przypadku o regulację jak w załączniku 2 [LSRV], czy regulację na Inloader Valve, czy gdzieś indziej?

Robiliśmy też test, przy podanym napięciu z zewnętrznego źródła na elektrozawór Inloader Valve. Wtedy również nie ma poprawy.

Ręce mi dzisiaj opadły do samej ziemi, brakuje pomysłów.
Załączniki
LSRV.png
inloader.png

velkurczak
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Lut 2020 23:11

Maszyna: JCB 536-60

Firma: Ferma Drobiu MC


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez leon1984 » 18 Sie 2020 22:54

Witam omin kostke od tzw.2 biegu lub zaslep

Autor postu otrzymał pochwałę

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez velkurczak » 20 Sie 2020 09:32

Ładowarka w końcu pracuje jak należy! Z układu hydraulicznego wyleciał Inloader Valve. Pierwsza sekcja pompy hydraulicznej, połączona z drugą sekcją pompy, zaraz za zaworem priorytetowym i zasila teraz w tandemie rozdzielacz z ominięciem Inloder Valve. Na rozdzielaczy trzeba jeszcze zaślepić dwa wyjścia, 1 od LS i 2 od wolnego spływu z Inloader Valve na górze rozdzielacza.

Podziękowania dla leon1984, mam nadzieje że temat kiedyś się komuś przyda.
Pozdrawiam!

velkurczak
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Lut 2020 23:11

Maszyna: JCB 536-60

Firma: Ferma Drobiu MC


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez leon1984 » 23 Sie 2020 22:16

WITAM to rozumie ze ze omineles kostke od 2 biegu A skad jestes

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez Mateusz9210 » 16 Wrz 2022 16:40

Witam velkurczak mógł byś podać jakiś namiar do siebie mam podobny problem ze swoją ladowarka

Mateusz9210
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 05 Wrz 2022 23:16

Maszyna: Jcb 535-60

Firma: Gospodarstwo rolne


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez velkurczak » 16 Wrz 2022 17:20

512-483-644

velkurczak
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 11 Lut 2020 23:11

Maszyna: JCB 536-60

Firma: Ferma Drobiu MC


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez Doktor jcb » 17 Wrz 2022 06:16

Temat jest znany od dawna. Nie przesadzaj z obrotami na przeciążeniu. Tak się robi dla testu. Na dłuższą metę jak dasz dużo obrotów to mrv może nienadążac wywalać ciśnienia może ci kiedyś rozdzielacz rozszczelnić. W najlepszym wypadku.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Wolna praca hyrauliki, spadające ciśnienie przed MRV.

Postprzez leon1984 » 18 Wrz 2022 22:29

To cieszy jak pomogłem Pozdrawiam

leon1984
Pomocnik operatora

Maszyna: jcb

Firma: prywaciasz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej