wibako

Bobcat T3071 bardzo słaba jazda

Moderator: mechanior

Bobcat T3071 bardzo słaba jazda

Postprzez grzesiex » 08 Paź 2021 11:36

Marka i model maszyny: Bobcat T3071
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: 360411188

To mój pierwszy post, więc chciałbym się przywitać:
Witam Szanowne Grono!
Sprowadza mnie do Was problem z maszyną jak w tytule tematu,
Bobcat - maszynę zakupiłem na własny użytek jako niesprawną - układ jezdny bardzo słaby, ma problem z poruszaniem się, nawet bardzo niewielka nierówność pod kołem powoduje, że maszyna zatrzymuje się. Wysięgnik silny, szybki, sprawny. Ogarnąłem przełącznik jazdy, pourywane przewody w jego wnętrzu powodowały, że maszyna była prawdopodobnie nieprzerwanie używana na "dwójce". Hamulec jako przyczynę zachowanie się maszyny wykluczyłem, nie trzyma, swobodnie się toczy z wzniesienia. Brak odczuwalnej różnicy w zachowaniu maszyny tył/przód oraz "jedynka"/"dwójka" - w odczuciu z fotela operatora równie słaba, natomiast przy wzroście obrotów silnika i próbach dalszej jazdy na obrotach silnika powyżej 1,5tys/min układ napędowy wpada w wibrację co powoduje wyraźne drżenie całej maszyny. W chwili kiedy to zjawisko ma miejsce da się jednocześnie zauważyć spowolnienie pracy wysięgnika. Proszę o wskazówki od czego zacząć konieczną naprawę układu jezdnego.
Pozdrawiam,
Grześ
Ostatnio edytowany przez grzesiex, 18 Paź 2021 23:58, edytowano w sumie 1 raz

grzesiex
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Paź 2021 11:02

Maszyna: BOBCAT T3071

Firma: Dla siebie, u siebie


Reklama

simmet

Bobcat T3071 bardzo słaba jazda

Postprzez grzegorz200 » 16 Paź 2021 07:14

najlepiej zacząć od pomiaru cisnienia doładowania.na hydromotorze masz punkt pomiarowy
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Bobcat T3071 bardzo słaba jazda

Postprzez grzesiex » 18 Paź 2021 23:57

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie tematem i za odpowiedź. Brak różnicy w zachowaniu się maszyny na biegu I <-> II skłonił mnie do sprawdzenia czy sterowanie cewki na hydromotorze odpowiedzialnej za zamianę "biegu' jest sprawne. Okazało się, że wskutek uszkodzenia przewodów elektrycznych pod korpusem ładowarki cewka nie była sterowana. Po naprawie instalacji elektrycznej maszyna jeździ na "jedynce', fakt, że nadal nie jest możliwe, aby "buksowała", ale spokojnie pokonuje wzniesienia i wjeżdża samodzielnie przez próg do garażu. W dalszej perspektywie liczę się niestety z prawdopodobną koniecznością regeneracji podzespołów hydraulicznego napędu jazdy.
Pozdrawiam,
Grześ.

grzesiex
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 08 Paź 2021 11:02

Maszyna: BOBCAT T3071

Firma: Dla siebie, u siebie


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej