wibako

Pedał jazdy ATLAS

Moderator: mechanior

Pedał jazdy ATLAS

Postprzez RadekR9 » 15 Sty 2022 17:41

Dzień Dobry, posiadam od września ładowarkę Atlas 42E gdy ją kupiłem wydaje mi się że jeździła bez wciskania pedału jazdy(może był wciśnięty i zablokowany) Od pewnego momentu aby ruszyć muszę go trzymać bez przerwy. Zauważyłem że z tyłu pojawiła się wisząca wtyczka która była wpięta do cewki jazdy. wymieniłem przewód ponieważ był popękany wpiąłem go do cewki ale dalej muszę trzymać pedał. Na cewkę podaje prąd po włączeniu kierunku jazdy. Problemem jest to że olej hydrauliczny grzeje się do temperatury 75 stopni ( termometr na powrocie do zbiornika) od 55 stopni ładowarka traci moc jazdy. Jest zima obawiam się lata. Pracuje przy zamiataniu i ładowarka pracuje po 4-6 godzin wykorzystując dodatkową sekcję na ramieniu. Proszę o pomoc czy ktoś wie jak to jest z tym pedałem jazdy. Czy przypadkiem nie jest to pedał do wzmocnienia mocy jazdy maszyna (tak mówi mój teść( ma sporo maszyn ale nie ATLASA) Wydaje mi się że jadąc na tym pedale czuję ciągły opór. Z góry dzięuję za pomoc.

-- 15 Sty 2022 17:41 --

Dodam jeszcze że cewka ma 3 piny a przewody do niej podłączone są 2.

RadekR9
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 17:17

Maszyna: Atlas 42E

Firma: Usługi Komunalne i Transportowe Zbigniew Naczk


Reklama

simmet

Re: Pedał jazdy ATLAS

Postprzez Jamar » 15 Sty 2022 17:46

Tam nie ma pedału jazdy, jest pedał gazu i pedał sprzęgła, sprawdź czy ten drugi wraca do końca. Jeśli wraca do końca i działa poprawnie czyli nie ma wewnętrznych przecieków to trzeba pomierzyć ciśnienia i wyregulować pompę jazdy ewentualnie ją naprawić jeśli wyjdzie że defekt tkwi w pompie.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Pedał jazdy ATLAS

Postprzez RadekR9 » 16 Sty 2022 00:26

Rozumiem ale pedał sprzegla dziala jakby w odwrotna stronę. Wiec ladowarka jedzie dopiero po wcisnieciu pedału. A za co odpowiada cewka na zaworze do ktorego poprowadzone sa cienkie przewody od pompy i od skrzyni.

RadekR9
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 17:17

Maszyna: Atlas 42E

Firma: Usługi Komunalne i Transportowe Zbigniew Naczk


Re: Pedał jazdy ATLAS

Postprzez Jamar » 16 Sty 2022 12:08

RadekR9 napisał(a):Rozumiem ale pedał sprzegla dziala jakby w odwrotna stronę. Wiec ladowarka jedzie dopiero po wcisnieciu pedału. A za co odpowiada cewka na zaworze do ktorego poprowadzone sa cienkie przewody od pompy i od skrzyni.

Czyli żeby jechać musisz wciskać dwa pedały? Ktoś tam dobrze namieszał. Cewki zadają kierunek jazdy.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Pedał jazdy ATLAS

Postprzez RadekR9 » 16 Sty 2022 20:35

Dokładnie. Kierunek wybieram elektrycznie natomiast aby ruszyć muszę wcisnąć oba pedały.

RadekR9
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 Sty 2022 17:17

Maszyna: Atlas 42E

Firma: Usługi Komunalne i Transportowe Zbigniew Naczk


Re: Pedał jazdy ATLAS

Postprzez jedrula1986 » 06 Lut 2022 18:58

Pedał sprzęgła działa płynnie czy działa w systemie 0-1. Pedał sprzęgła obniża tylko wartość napięcia na cewce jazdy.

jedrula1986
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 20 Paź 2011 18:56

Maszyna: Atlas 1304


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej