wibako

jcb 416 problem z hydraulika

Moderator: mechanior

jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez brukarstwotarnow » 22 Lut 2022 17:25

Marka i model maszyny: JCB 416
Rok produkcji: 2000

Witam Panowie . Mam problem i już wyrywam włosy z głowy . Zakupiłem ładowarkę z uszkodzoną hydrauliką , mianowicie po diagnozie pompa stała wysterowana 260 bar i nie zrzucała ciśnienia co trzymało skrzynie biegów ( jazdę ) i przyduszało silnik .
Po tej diagnozie zapadła decyzja o regeneracji pompy Rexroth A10VO45 . Po wymianie flaków i dfra zero poprawy pompa dalej stoi . Wiec wyciągnięty został rozdzielacz i zregenerowany , po zamontowaniu zero poprawy pompa dalej stoi . Pomyślałem że może sterownik się wiesza , zamówiłem nowy , odkręcam stary a tam gdzie powinien wypływać olej jest sucho :) . Dodam że zbiornik zostałem wcześniej cały wyczyszczony , filtry nowe i zalany układ świeżym olejem . Wychodzi na to że pompa się nie zalewa grawitacyjnie co jest możliwe gdyż zaciąg oleju jest w zbiorniku na dole sporo niżej niż pompa .
Panowie nie jestem ekspertem ale eksperci już byli i wyremontowali mi hydraulikę i dalej maszyna stoi . Dodam jeszcze że maszyna ma taki objaw że gdy podnosi sie ramie to po odpuszczeniu sterowania opada od razu trochę na dół nim się zatrzyma , i taki objaw miała jeszcze przed remontem hydrauliki , czyli jestem dalej w punkcie wyjścia .
Przepraszam z góry że tak mocno się rozpisałem ale chciałem przedstawić cała sytuacje .
Dziękuje bardzo za każda poradę , będzie to dla mnie pomocne .

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Reklama

simmet

Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 23 Lut 2022 15:08

Odkrec przewód cienki od rozdzielacza do pompy zaslep go na rozdzielaczu a na pompie wrzuć do banki hydraulika powinna nie chodzić a pompa nie powinna się wysterowywac. Jak się wysterowuje to coś z pompą dalej nie halo jaki przestanie to coś w rozdzielaczu puszcza ci stałe ciśnienie na ten cienki wężyk i wysterowuje pompę.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez brukarstwotarnow » 24 Lut 2022 06:33

Przewód cienki rozumiem od LS tak ? Myślałem zamiast go zaślepiac wkręcić tam manometr i sprawdzić jak to wygląda czy stoi czy się steruje ale nie wiem czy dobrze myślę . A co do pompy to jak wszystko spięte wygląda tak że pompa.jest jedynie w takim położeniu jakie na dfr ustale mechanicznie jak zrzucę na 40 bar żeby się wysteroeala przy załączeniu którejś funkcji to nic nie rusza ciśnienie stoi na 40 tak samo jak ja podkrece na max to zdusi silnik . Martwi mnie to że po odkręceniu sterownika dfr nie wylewa się olej z pompy , czy tak powinno być ?

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 24 Lut 2022 14:40

Jeden z zaworów na pompie ustawia maxymalne ciśnienie na pompie drugi odpowiada za delete p jak wykrecisz za mocno będzie wolna hydraulika jak wykrecisz za mocno może się pompa sama wysterowywac bez używania funkcji. Kręcąc tym robi się minimaly obrót bo jest tam mała tolerancja regulacji

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez brukarstwotarnow » 16 Mar 2022 00:03

Problem z ładowarką rozwiązany , uszkodzony był regulator pompy DFR , po założeniu nowego i ustawieniu wszystko pracuje w należytym porządku .

Bardzo dziękuję za zaangażowanie .

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Jamar » 15 Lis 2022 16:38

Masz tam jakieś wyjścia AUX sterowane przyciskami w :D joystick'u? Szczęka itp. coś co nie jest podłączone lub przewody są zaślepione.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1403
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 15 Lis 2022 19:29

Trudno z tego co napisałeś wywnioskować o co dokładnie chodzi. Odkrec przewód cieki co dochodzi do kompensatora pompy wrzuć go do banki albo zaslep. Na pompie zostałw otwarte ewentualnie podzep coś żeby olej wyłapać. I znowu bacz czy dalej masz pewne ciśnienie bez używania funkcji.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Mariusz40.7 » 13 Gru 2022 22:39

A nie masz przypadkiem po drodze zaworu priorytetowego który jest uszkodzony? Może być przykręcony do orbitrola albo samodzielny na lini między pompą a rozdzielaczem.
Susmic.pl tel:502903110

Mariusz40.7
Pomocnik operatora

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 05 Paź 2019 19:59
  • Miejscowość: Mrągowo

Maszyna: Bobcat 3090s Dieci 40.7 Merlo

Firma: Susmic.pl


Re: jcb 416 problem z hydraulika

Postprzez Doktor jcb » 17 Gru 2022 23:22

Mariusz40.7 napisał(a):A nie masz przypadkiem po drodze zaworu priorytetowego który jest uszkodzony? Może być przykręcony do orbitrola albo samodzielny na lini między pompą a rozdzielaczem.

Gdyby priorytet skrętu się zacią to była by wolniejsza hydraulika tylko. A gdyby orbitrol to skrety są na mniejszym ciśnieniu więc nie powinno byc byc aż takiego ciśnienia. I tylko na jednej pompie P1 jeśli już.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej