wibako

O&K L6 nie działa mechanizm różnicowy cały czas ciągnie na 4

Moderator: mechanior

O&K L6 nie działa mechanizm różnicowy cały czas ciągnie na 4

Postprzez Michal878 » 17 Mar 2022 12:15

Marka i model maszyny: O&K L6
Rok produkcji: 1996

Witam moja ładowarka O&K L6 cały czas ciągnie na 4 koła , sprawdzałem przód i tył, oba mosty są "zablokowane" w obu nie działa mechanizm róznicowy, myslałem że może tylko w przednim ale okazało się że w tylnim tak samo, moje pytanie czy ten model tak ma? czy coś moze być popsute? problem w tym ze cały czas pracuje nia na wybetonowanym placu i przy skręcaniu opony bardzo się zdzierają no i boje się żeby pewnego razu coś nie pękło pod obciążeniem, prosze o pomoc

Michal878
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Mar 2022 12:07

Maszyna: O&K L6

Firma: L


Reklama

simmet

Re: O&K L6 nie działa mechanizm różnicowy cały czas ciągnie

Postprzez dawidg2 » 17 Mar 2022 17:28

Jak sprawdziłeś działanie? Przy sprawnym układzie różnicowym po podniesieniu osi i zakręceniu ręcznie kołem drugie kręci się w drugą stronę.

Druga opcja to kręci się to koło co ma lżej.

Wątpię by ta ładowarka miała wyłączany napęd jednej osi.

To przegubowa i jak skręcasz na postoju to "szura" kołami czy się kręcą? I w przegubowej na betonie polecą szybko opony. nic na to nie poradzisz prócz porządnych opon.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: O&K L6 nie działa mechanizm różnicowy cały czas ciągnie

Postprzez jedrula1986 » 17 Mar 2022 17:36

Jak byś miał poblokowane nepędy to na betonie miał byś problemy z trakcją maszyny, na pusto przód by się ślizgał a z pełną łychą tył, więc może sprawdź jeszcze raz o co chodzi

jedrula1986
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 20 Paź 2011 18:56

Maszyna: Atlas 1304


Re: O&K L6 nie działa mechanizm różnicowy cały czas ciągnie

Postprzez Michal878 » 19 Mar 2022 11:50

to jest ładowarka przegubowa, jak podniosłem przednią oś(wał napedowy bez ruchu-trzyma go tylnia oś) to jedno koło jak kręce w lewo to drugie kręci się w prawo, jak zrobiłem tak samo tylko tył podniosłem a przód był bez ruchu to w tylnej osi identycznie, więc niby jest ok, ale właśnie na betonie jak stoje w miejscu i skręcam na maksa od lewej do prawej to jedno koło kręci się do przodu a drugie stoi bez ruchu-koło sie przesuwa po betonie ale nie obraca się, tylko szoruje po podłużu, a ja to rozumie tak że przy skręcie jedno koło powinno napędzać a drugie powinno swobodnie sie kręcić, jeżdżąc po placu przy skręcaniu maszyna zostawia spore ślady po zdzieranych oponach, dlatego sie tym zainteresowałem, mialem wcześniej przegubową jcb 406 i tam z tego co pamietam nie było przy skręcaniu takiego tarcia po podłożu

-- 17 Mar 2022 19:51 --

"Jak byś miał poblokowane nepędy to na betonie miał byś problemy z trakcją maszyny, na pusto przód by się ślizgał a z pełną łychą tył, więc może sprawdź jeszcze raz o co chodzi"-nie bardzo rozumiem o co chodzi, jak by sie ślizgał?
tak wogule to nie chodzi mi o opony tylko o to żeby coś sie przez to nie popsuło, w jcb 406 naprawiałem półośki, satelity itp i chce uniknąć dużych kosztów z tym związanych

-- 19 Mar 2022 10:00 --

doradzi ktoś coś?

-- 19 Mar 2022 11:50 --

Problem sie wyjaśnił, pedał od hamulca nie odbijał do końca, po zahamowaniu jak nie pociągnie się pedału do tyłu to hamulce cały czas trzymają, nie na maksa ale trzymają i przez to cały problem. Po pociagnięciu pedału do tyłu wszystko chodzi tak jak powinno, przy skręcaniu koła swobodnie sie obracają. :D

Michal878
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Mar 2022 12:07

Maszyna: O&K L6

Firma: L


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej