Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

02 Kwi 2022 15:36

Witam, zaczęło się od tego że nagle pod maszyną pod tylnym mostem zrobiła sie duża plama oleju, olej wyciekł z mostu z dźwigni od ręcznego(na gurze mostu). Wyciek oleju zrobił się po tym jak dzieńwcześniej na zgaszonej maszynie dużo wciskałem pedał hamulca(hamulce są na olej hydrauliczny). Sprawdziłem poziom oleju w moście no i klops.... w moście było o wiele za dużo oleju i miał kolor jak na załączonym zdjęciu. Sprawdziłem też poziom w przekładni która jest miedzy mostem a pompą napędową i tak samo za duzo oleju i taki sam kolor. Prawdopodobnie olej który dostał sie do mostu to olej hydrauliczny. Nie jestem w stanie skontrolować ile oleju ubywa ze zbiornika hydraulicznego bo maszyna ma już swoje lata i pełno drobnych wycieków. Moje pytania:
-co może być przyczyną?
-czy trzeba to pilnie zrobić? czy mozna troche tak pojeździć? słabo z czasem a na to troche zejdzie
Obstawiam że albo z pompy napedowej leci do przekładni i dalej do mostu, albo z tego hamulca do mostu i dalej do przekładni. Nie wiem czy moge na tym troche pojeździć czy trzeba natychmiast się tym zająść.
Załączam zdjęcia
Załączniki
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.18.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.18 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.16.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.15.jpeg

Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

03 Kwi 2022 20:27

Uszczelniacz na silniku jazdy.

Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

04 Kwi 2022 10:00

trzeba to pilnie naprawić? Czy zmieszanie oleju w moście z hydraulicznym będzie miało jakiś zły wpływ na most?

Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

04 Kwi 2022 11:27

Zaczynają się pytania z dupy czy muszę to robić.
Nie nie musisz tego robić i nie jest to pilne, najwyżej za jakiś czas wymienisz sobie cały most.
Wyślij odpowiedź