wibako

O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

Moderator: mechanior

O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

Postprzez Michal878 » 02 Kwi 2022 15:36

Witam, zaczęło się od tego że nagle pod maszyną pod tylnym mostem zrobiła sie duża plama oleju, olej wyciekł z mostu z dźwigni od ręcznego(na gurze mostu). Wyciek oleju zrobił się po tym jak dzieńwcześniej na zgaszonej maszynie dużo wciskałem pedał hamulca(hamulce są na olej hydrauliczny). Sprawdziłem poziom oleju w moście no i klops.... w moście było o wiele za dużo oleju i miał kolor jak na załączonym zdjęciu. Sprawdziłem też poziom w przekładni która jest miedzy mostem a pompą napędową i tak samo za duzo oleju i taki sam kolor. Prawdopodobnie olej który dostał sie do mostu to olej hydrauliczny. Nie jestem w stanie skontrolować ile oleju ubywa ze zbiornika hydraulicznego bo maszyna ma już swoje lata i pełno drobnych wycieków. Moje pytania:
-co może być przyczyną?
-czy trzeba to pilnie zrobić? czy mozna troche tak pojeździć? słabo z czasem a na to troche zejdzie
Obstawiam że albo z pompy napedowej leci do przekładni i dalej do mostu, albo z tego hamulca do mostu i dalej do przekładni. Nie wiem czy moge na tym troche pojeździć czy trzeba natychmiast się tym zająść.
Załączam zdjęcia
Załączniki
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.18.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.18 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.16.jpeg
WhatsApp Image 2022-04-02 at 13.34.15.jpeg

Michal878
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Mar 2022 12:07

Maszyna: O&K L6

Firma: L


Reklama

simmet

Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

Postprzez Kamal » 03 Kwi 2022 20:27

Uszczelniacz na silniku jazdy.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

Postprzez Michal878 » 04 Kwi 2022 10:00

trzeba to pilnie naprawić? Czy zmieszanie oleju w moście z hydraulicznym będzie miało jakiś zły wpływ na most?

Michal878
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 17 Mar 2022 12:07

Maszyna: O&K L6

Firma: L


Re: O&K L6 za dużo oleju w moście wyciek oleju z mostu

Postprzez Kamal » 04 Kwi 2022 11:27

Zaczynają się pytania z dupy czy muszę to robić.
Nie nie musisz tego robić i nie jest to pilne, najwyżej za jakiś czas wymienisz sobie cały most.

Autor postu otrzymał pochwałę
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej