wibako

Problem z jazdą

Moderator: mechanior

Problem z jazdą

Postprzez panbartoszpe » 14 Kwi 2022 11:37

Marka i model maszyny: JCB 526-56
Rok produkcji: 2012

Cześć!
Ostatnio nabyłem ładowarkę teleskopową JCB 526-56 z roku 2012. Przechodząc do sedna, mam z nią dwa problemy.
Mianowicie, przełącznik do jazdy przód/tył mam w lewej manetce oraz w joysticku. Zauważyłem że gdy chce jechać do przodu lub tyłu, maszyna od razu rusza bez dodawania gazu. Czy nie powinno być tak że po włączeniu rewersu do przodu lub tyłu, muszę dodać gazu żeby maszyna ruszyła?

Drugi problem to zgaszenie maszyny. Nie mogę jej zgasić z kluczyka. Muszę przekręcić go maksymalnie w lewo, a następnie nacisnąć hamulec albo dać rewers do przodu lun tyłu żeby zgasła.

Macie jakieś pomysły odnośnie tych problemów? Stawiam dobry alkohol za pomoc w rozwiązaniu problemu.

PS. Jest możliwość dostania gdzieś katalogu części zamiennych?

panbartoszpe
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Kwi 2022 11:28

Maszyna: JCB 526-56 Agri

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Re: Problem z jazdą

Postprzez dawidg2 » 15 Kwi 2022 00:17

panbartoszpe napisał(a):Zauważyłem że gdy chce jechać do przodu lub tyłu, maszyna od razu rusza bez dodawania gazu. Czy nie powinno być tak że po włączeniu rewersu do przodu lub tyłu, muszę dodać gazu żeby maszyna ruszyła?
jeśli jest na skrzyni to ruszy bez gazu.

panbartoszpe napisał(a):Drugi problem to zgaszenie maszyny. Nie mogę jej zgasić z kluczyka. Muszę przekręcić go maksymalnie w lewo, a następnie nacisnąć hamulec albo dać rewers do przodu lun tyłu żeby zgasła.


może stacyjka rozwalona. Jakaś reakcja zegarów jak przekręcisz na "0"

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej