wibako

531-70agri nie pali nie kreci

Moderator: mechanior

531-70agri nie pali nie kreci

Postprzez macbed1a » 09 Cze 2022 09:14

Witam Panów, nie mogłem nic znaleźć podobnego ma forum więc liczę że ktoś coś doradzi swoim doświadczeniem.
Ładowarka JCB 531-79agri 2009r silnik dieselmax CR.
Ładowarka ciągnęła przyczepę na tym trybie jazdy z przyczepą i redukując bieg szarpnęła jak by załączył się dwa biegi i zgasła lub zgasła i dlatego szarpnęło... Nie ja nią jechałem więc ciężko mi stwierdzić... A problem polega na tym że nie chce odpalić... Nie kręci, nie ma prądu na pompce paliwa,na przekaźnikach jest prąd ale nie ten który steruje cewkami przekaźników... Jak by odcieęło zasilanie sterowania silnika... Na plaka i na krótko rozrusznik tylko zagada i zgaśnie... Brak paliwa mimo że nawet pompkę się załączy na krótko... I teraz co mogło odciąć że nie kręci i nie ma zasilania na pompce i na pompie pewnie też.cos jak by odłączyło zasilanie od silnika. Dodam że na zapłonie jak rewersem wrzuci się wsteczny to też Piszczek i lampa nie świecą... bo że nie kręci z kluczyka to gdzieś znalazłem że od przełącznika przy kierownicy... Bezpieczniki przy Aku i w skrzynce przy drzwiach ok. Błędów na pulpicie brak... Może ktoś ma jakiś pomysł

macbed1a
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 Lis 2021 16:47

Maszyna: Jcb8018

Firma: Mkop


Reklama

simmet

Re: 531-70agri nie pali nie kreci

Postprzez Doktor jcb » 18 Cze 2022 19:24

Przekaźnik czarny koło zbiorniczka wyrównawczego zmostkujbi spróbuj odpalić. Dwa grube kable złącz na chwilę do kupy i spróbuj odpalić

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej