wibako

Avant 860i przystawka do kopania

Moderator: mechanior

Avant 860i przystawka do kopania

Postprzez Kamil1616 » 19 Cze 2022 17:11

Witam, kupiłem przystawke do kopania do mojego Avanta, jest to stara maszyna czeskiej produkcji UNC - wygląda jak tylne ramię do kopania od mojego 3cx, tylko w pomniejszeniu. Przerobilem juz mocowanie pod Avanta i chcialbym sterować maszyną z miejsca operatora, a nie z siedzenia na ramieniu, które juz wyciąłem. Połączenie ramienia z ładowarką bedzie odbywać się za pomocą ośmiu węży. Oryginalnie w Avancie mam multizłącze Faster na 4 węże, do tego planuję dołożyć drugie również na 4 węże. Zamykanie i otwieranie łyżki oraz obrót w lewo i prawo sterowane byłyby z istniejącego złącza z czterech guzików na joysticku- nie potrzebuję tu wielkiej precyzji. Sterwanie dwoma siłownikami ramienia odbywaloby się przy pomocy ruchow lewo i prawo oraz przod i tył joysticka - zastosowalbym dwa podwójne elektrozawory, ktore przekierowały by cisnienie z siłowników podnoszenia ramienia ładowarki oraz otwierania i zamykania łyżki na ramię przystawki. Dodatkowo jeden podwójny elektrozawór na przystawce żebym mógł sterować łapami. Co o tym sądzicie? Jakie kupić elektrozawory skoro mój Avant w specyfikacji ma 80l/min a deklarowana przez producenta przepustowość oryginalnego multizłącza na maszynie to 40l/min.

Kamil1616
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 04 Kwi 2020 19:17

Maszyna: JCB 3CX 2008R

Firma: MIK


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej