wibako

Atlas AR75 wymiana rozrządu

Moderator: mechanior

Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 16 Lis 2022 20:25

Marka i model maszyny: Atlas AR75
Rok produkcji: 2012
Numer seryjny: 3013420E113087

Koledzy, mam zamiar w najbliższym czasie wymienić rozrząd, tam jest dość mało miejsca na manewry, czy da się to zrobić na maszynie czy trzeba silnik wyciągać? silnik Deutz TD2011 L04i

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Reklama

simmet

Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 16 Lis 2022 23:53

Miejsca to masz tam tyle że jeszcze samolot by wylądował, a nie że mało.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 17 Lis 2022 19:20

No nie wiem, między silnikiem a ścianą boczną komory silnika jest jakieś 10 cm luzu, chyba że tą ściankę/blachę się odkręca???

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 17 Lis 2022 19:24

Możesz wyciąć, jak nie chcesz odkręcać. Twoje małpy, twój cyrk.
Pomiędzy silnikiem a odlewem obciążnika to jakieś 25cm jest.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 17 Lis 2022 19:37

Pytam normalnie a ty wyjeżdżasz tu z głupimi odzywkami typu mogę wyciąć jak nie chcę odkręcać, wcześniej nie miałem tego typu maszyny więc pytam jak człowiek, jeśli wiesz jak to zrobić to mogłeś od razu napisać co i jak, w końcu po to jest to forum stworzone aby pomagać w sposób racjonalny i zrozumiały. Cyrku nie prowadzę małp nie hoduje!!!!

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 17 Lis 2022 19:41

A ja ci normalnie odpowiedziałem. Blacha z filtrem powietrza zasłania koło pasowe którego nawet nie widać, a musisz je zająć do wymiany rozrządu a ty wyjeżdżasz z tekstem że nie ma miejsca. Po prostu ręce opadają.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 17 Lis 2022 19:54

Możesz wyciąć, jak nie chcesz odkręcać. Twoje małpy, twój cyrk.


człowieku i to wg Ciebie jest normalna odpowiedź?, zamiast marnować swój czas na pisanie głupich postów trzeba było od razu napisać że tą blachę się odkręca, poszła by pochwała i obie strony byłyby zadowolone, Ty z racji udzielonej ja otrzymanej pomocy i po sprawie. U mnie ta blacha jest obita matą wygłuszającą i przez to całość wygląda jak element konstrukcyjny komory silnika, teraz już wiem co i jak, pozdrawiam.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Vagers10 » 18 Lis 2022 08:08

A masz kolego blokady i przyrządza do naciągu paska i blokadę kółka na wale żeby dokrecic kółko do Wału?

Vagers10
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 05 Cze 2022 06:52

Maszyna: Atlas

Firma: Wlasna


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 18 Lis 2022 13:19

Sam tego nie będę robił, mechanika będę ściągał do tego więc takie blokady myślę że ma tylko jaka średnica blokad tam przychodzi?

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Vagers10 » 18 Lis 2022 14:11

Fajnie

Vagers10
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 05 Cze 2022 06:52

Maszyna: Atlas

Firma: Wlasna


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 18 Lis 2022 17:36

Vagers10 napisał(a):A masz kolego blokady i przyrządza do naciągu paska i blokadę kółka na wale żeby dokrecic kółko do Wału?

Genialnie, znów ty......
Blokada do koła wału którego się nie odkręca, więc i nie nie ma potrzeby dokręcać. I przyrząd do napięcia paska w silniku który ma automatyczny napinacz....... Więc jedyny przyrząd to klucz impul 8. I ustawienie na znacznik.

piterobandito napisał(a):Sam tego nie będę robił, mechanika będę ściągał do tego więc takie blokady myślę że ma tylko jaka średnica blokad tam przychodzi?

Tak czytam i normalnie nie wierzę....
Najpierw nie ma dojścia, więc silnik do wyjęcia. Potem okazuje się że nie będziesz tego robił. I mimo że nie ty to pytasz o średnicę blokad. Która jest nie ważna. Stwierdzają że człowiek będzie je miał. Z naciskiem na chyba.....
Ciekawe czy podróbkę z allegro z błędami czy oryginał.
Kiedyś owszem nie można było tych kołków kupić od tak, tylko autoryzowany serwis kupić. Ale od paru lat nie ma problemu kupujesz Ori. I nie są drogie.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Vagers10 » 18 Lis 2022 17:43

Masz rację Kamal

Vagers10
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 05 Cze 2022 06:52

Maszyna: Atlas

Firma: Wlasna


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 20 Lis 2022 15:22

Tak czytam i normalnie nie wierzę....
Najpierw nie ma dojścia, więc silnik do wyjęcia. Potem okazuje się że nie będziesz tego robił. I mimo że nie ty to pytasz o średnicę blokad. Która jest nie ważna. Stwierdzają że człowiek będzie je miał. Z naciskiem na chyba.....
Ciekawe czy podróbkę z allegro z błędami czy oryginał.
Kiedyś owszem nie można było tych kołków kupić od tak, tylko autoryzowany serwis kupić. Ale od paru lat nie ma problemu kupujesz Ori. I nie są drogie.


Kxxwa o co ci chodzi, czepiasz się jak rzep psiego ogona, nigdzie nie pisałem że BĘDĘ silnik wyciągał, sam tego robił nie będę ale mechanik chciał wszystko wiedzieć wcześniej co i jak bo maszyna jest w terenie i żeby to zrobić przy sobocie szybko i sprawnie chciałem uzyskać jak najwięcej informacji żeby później nie było niespodzianek, napinacz jest w zestawie z paskiem, dla twojej informacji oczywiście tylko i wyłącznie oryginał, dałem 1080 zł razem z paskiem do wentylatora, w innym temacie pytałem Ciebie o ten pasek ale bez odpowiedzi... i żeby nie było że mechanik powinien to wszystko wiedzieć itd to jest on wystarczająco zaufaną osobą, w Deutz-ach paski zmieniał nie raz i dwa, ale mojej ładowarki jeszcze na oczy nie widział i nie zna jej budowy- chodzi o komorę silnika.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 20 Lis 2022 23:04

Jakoś przeoczyłem żebyś mnie pytał o pasek. A co do ludzi którzy wymieniali nie raz nie dwa i nie trzy w deutzu paski to mam całkiem odmienne zdanie niż ty. Bo co z tego że wymieniał jak nigdy nie przeczytał dokumentacji serwisowej i nie wie jak to zrobić prawidłowo po prostu robi. Raz mu się uda lepiej raz gorzej róznicy nie zauważysz.
Czasem zdarza się że ukradną bo inaczej tego nazwać nie można serwisówkę, chociaż większość o tak nie potrafi z niej skorzystać. Ale już pozycji serwis training już nie ukradnie. Bo nie ma z kąd.
A o jak pisałem kołki próba te z allegro to dzień do nocy....
Załączniki
Screenshot_2022-11-18-16-14-57-85_965bbf4d18d205f782c6b8409c5773a4.jpg
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 20 Lis 2022 23:40

To skoro wiesz co i jak to napisz odnośnie wymiany tego paska krok po kroku żeby błędu nie popełnić, na naukę nigdy nie jest za późno a nowa wiedza każdemu się przyda, blokady będą, pasek zestaw Ori.

KAMAL", siedzisz w Deutz-ach, czy wymiana paska rozrządu w tym modelu jest skomplikowana?, mam jakąś tam serwisówke do ładowarki ale nie mogę znaleźć nic o rozrządzie, masz dostęp do ori zestawu w rozsądnej cenie?


odnośnie zapytania o rozrząd dwie ostatnie linijki zdania w temacie z cieknącym wtryskiwaczem jak się później okazało pompką, ale wiadomo, nie wszystko idzie zapamiętać.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Vagers10 » 21 Lis 2022 08:42

Trudna to jest wymiana rozrzadu w Audi 3.0tdi
Na łańcuchach
W tych maszynach to byle mechanik to zrobi
Ja place od 15 do 40 euro za schematy
Do atlasu jest sucho w necie. Kamal ma rację że trzeba uważać na szczegóły

Vagers10
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 05 Cze 2022 06:52

Maszyna: Atlas

Firma: Wlasna


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 21 Lis 2022 08:48

Każdy robi jak chce. Jak chce robić dobrze to niech się zapisze na kurs. Dostanie książki certyfikat. Nie ma problemu. Kiedyś kosztowało ta przyjemność 6500€, i znajomość języka. Kurs to 5 dni.
O rozrząd już widzę, nową mania w dobrej cenie. A jak to ona jest? Bo mam w normalnej.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 21 Lis 2022 11:40

Jakieś trzy lata temu wymieniał mi rozrząd w bobcat 863 Deutz BF4M1011F, wziął 50 zł, zajęło mu to 15 minut tyle że silnik był wyciągnięty z racji wymiany węża ssącego w baku.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez Kamal » 21 Lis 2022 12:02

Więc co się spodziewasz za 50zł i 15 minut. W tym czasie to można rozkręcić i skręcić zgodzie z dokumentacją, śruby, i zaślepki. Wymienić się nie da.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Re: Atlas AR75 wymiana rozrządu

Postprzez piterobandito » 21 Lis 2022 12:04

Jakbym nie widział to bym nie pisał

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej