wibako

Usterka sterownika jazdy - Weidemann 6025

Moderator: mechanior

Usterka sterownika jazdy - Weidemann 6025

Postprzez dizel2834 » 19 Lut 2023 22:13

Marka i model maszyny: Weidemann T6025
Rok produkcji: 2012

Witam,
mam problem ze sterowaniem jazdą w ładowarce Weidemann 6025.
Hydraulika jazdy realizowana jest przez pompę Danfoss H1 Automotive Control
Gdy maszyna była sprawna, po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu na płycie sterownika zapalały się dwie diody - czerwona i zielona, następnie czerwona gaśnie, a zielona świeci światłem ciągłym. Po uruchomieniu silnika dioda zielona pozostawała załączona.
Natomiast teraz po przekręceniu kluczyka na zapłon wszystko jest w porządku, lecz po uruchomieniu silnika dioda czerwona zaczyna migać w rytmie: szybkie pulsowanie, 2 długie, 8 krótkich - i tak w pętli.
Podejrzewam że jest to kod błędu.
Usterka jest na tyle dziwna, że sterowanie z kabiny działa standardowo, czyli: można na joysticku załączyć kierunek jazdy, strzałki jazda przód-tył na joysticku normalnie się zaświecają, załącza się brzęczyk jazdy w tył, zaciągnięcie ręcznego uniemożliwia wybór kierunku jazdy, itd., natomiast maszyna nie chce ruszyć z miejsca.
Początkowo wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie "resetowało" błąd, jednak teraz maszyna stanęła na dobre.
Moduł elektroniczny jest zabudowany na obudowie pompy. Udało mi się go zdemontować - w załączeniu zdjęcie.
20230219_202504.jpg


Dodatkowo obudowa elektroniki była kiedyś mechanicznie uszkodzona (narożnik był wklejony przy demontażu dosłownie odpadł, jego brak widać na zdjęciu), i po rozebraniu wewnątrz znalazłem ślady wilgoci, więc zalanie też wchodzi w grę.

Mam pytanie, czy znacie kogoś, kto zajmuje się naprawą i diagnostyką tych sterowników?
Lub chociaż jakaś podpowiedź co oznacza ten konkretny kod błędu?
Z góry dziękuję za odpowiedź, gdyż bez tej maszyny to jak bez ręki.
Pozdrawiam

dizel2834
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 19 Lut 2023 21:33

Maszyna: Weidemann T6025

Firma: "AGRO"


Reklama

simmet

Re: Usterka sterownika jazdy - Weidemann 6025

Postprzez Marxrol » 21 Kwi 2023 09:47

I jak problem naprawiony.? bo mam bardzo podobny. i jesli mozna jakie info. dziekuje

Marxrol
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 21 Kwi 2023 09:45

Maszyna: waideman 6025

Firma: gr


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej