wibako

ładowarka telekopowa czy jest mocna??

Moderator: mechanior

ładowarka telekopowa czy jest mocna??

Postprzez metrus » 25 Kwi 2010 22:00

Mam pytanie do posiadaczy maszyn tego typu, jak ta maszyna radzi sobie w trudnym terenie? czy idzie taką maszyna zrobić wykop, czy jest silna, jak jest z nabieraniem piachu, kopaniem, nabieraniem żwiru, gruzu itp, chodzi mi głównie o ciężkie zastosowanie takiej ładowarki teleskopowej, czy ramie teleskopowe nie bedzie sie gielo podczas nabierania urobku czy ewentualnego kopania, interesuje mnie zakup jcb 535-95 lub manitou mt 940 lub mt932
Ostatnio edytowany przez metrus, 28 Kwi 2010 09:51, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Re: ładowarka telekopowa czy jest mocna??

Postprzez wojtek11 » 27 Kwi 2010 22:34

metrus napisał(a):mam pytanie do posadaczy maszyn tego typu, jak ta maszyna radzi sobie w trudnym terenie? czy idzie taką maszyna zrobić wykop, czy jest silna, jak jest z nabieraniem piachu, kopaniem, nabieraniem żwiru, gruzu itp, chodzi mi głuwnie o cięzke zastosowanie takiej ładowarki teleskopowej, czy ramie teleskopowe nie bedzie sie gielo podczas nabierania urobku czy ewentualnego kopania, interesuje mnie zakup jcb 535-95 lub manitou mt 940 lub mt932


Do tak ciężkich prac teleskopówka jest za słaba,tu przydała by się normalna ładowarka
czołowa.

wojtek11


Postprzez BH RUDA » 28 Kwi 2010 21:55

Witam.
Całkowici zgadzam się z kolegą...
Teleskopówka sprawdza się przy obciążeniu 1-2 tony, które trzeba podnieść na daną wysokość...
Oczywiście wszystko zależy od poszczególnego modelu, parametrów itp, ale z racji że może przetransportować ładunek na znacznie dalszą odległość niż zwyczajna ład, w swojej budwie jest słabsza, kopanie nią nie jest dobrym pomysłem.....
To raczej kolego pomyśl nad koparko-ładowarką Manitou z teleskopem z przodu...
Wtedy będziesz mógł i kopać i mieć teleskop....
http://www.bh-ruda.pl

Projektowanie i wykonawstwo zakładów do płukania i separacji kruszyw na mokro - CDE.
Mobilne i stacjonarne kruszarki i przesiewacze METSO - nr 1 w Polsce i na Świecie!

METSO, CDE, BELL, EDGE, VERMEER, Manitou..

BH RUDA
Operator

  • Posty: 382
  • Rejestracja: 03 Kwi 2010 16:06
  • Miejscowość: Katowice
  • Pochwały: 23

Maszyna: METSO i CDE

Firma: BH RUDA


Postprzez Kriszek » 01 Maj 2010 08:33

Ja mam zgoła inne zdanie od kolegów. Jakieś ciężkie kopanie to może i za dużo dla takiej maszyny ale tyle co by trochę ziemi z wierzchu zgarnąć, podrównać to żaden problem. O ładowaniu ziemi, gruzu, żwiru czy piasku to nawet nie wspominam bo dla takiej maszyny to łatwizna. Wiem co mówię, bo mamy taką w firmie i jeździ elegancko. Popatrz zresztą, na składy - u mnie w okolicy praktyczne same teleskopy używają do załadunku, bo są po prostu praktyczniejsze, a jeśli się gdzieś taka maszynka zakopie to wystarczy się wypchnąć łyżką i po problemie :)

Kriszek
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 02 Mar 2009 09:28
  • Miejscowość: NS
  • Pochwały: 2

uniwrsalana maszyna

Postprzez metrus » 02 Maj 2010 13:33

głównie chodzi mi o zrobienie wykopu taka maszyna obsypanie fundamentów itp, z wygladu znam te konstrukcje widzialem nie raz i widziale ogólne jej zastosowanie ale ciekaw jestem jak sobie radzi w ciezkiej pracy nie chce kupowac i ladowarki i teleskopowki ciekaw jestem jak to sobie radzi w takim ciezkim terenie czy mieli kolami po dojechaniu do pryzmy i w ogóle wiem ze maszyna ta jest stworzona do innych celow ale Polak potrafi i z tad to pytanie pewnie i tak kupie teleskopowke o jakiej wspominalem ale chce sie upewnic co i jak w mojej okolicy bylo by naprawde spore zapotrzebowanie na taki sprzet i moge tanio kupic w Irlandii bo za okolo 12 do 15 tys euro maszyna z roku powyżej 2001 wiec mysle ze w 2 sezony bym to odrobił bo na ładowarce mi sie terminy nie koncza na miesiac w przód zlecen mam
Ostatnio edytowany przez metrus, 03 Maj 2010 20:52, edytowano w sumie 1 raz

metrus
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 16 Mar 2008 19:47
  • Miejscowość: wawa

Postprzez Arek84 » 12 Maj 2010 15:59

Z wykopami może być ciężko zwłaszcza jeśli teren będzie bardzo zwięzły typu sucha glina. Da się to zrobić ale moim zdaniem szkoda pogiąć łyżkę. Z ładowaniem piachu, gzuzu czy innych rzeczy z hałdy nie ma najmniejszego problemu.

Arek84
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 05 Mar 2010 17:06
  • Miejscowość: łódzkie

Postprzez pablogod » 01 Lip 2010 11:26

Wykop tez da rade, ale trzeba mieć miejsca, bo trzeba się wgryźć wczesnej żeby wykop powstał w właściwym miejscu

Awatar użytkownika
pablogod
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Lip 2010 11:09
  • Miejscowość: Mława

Postprzez TONAdls » 08 Lip 2010 19:49

Jak kolega chce wykop pod fundament teleskopem robić to powodzenia życze, nawet jakby miał zęby na łyżce zamiast listwy to może być problem. Przy zwięzłym suchym gruncie to po tyłku strasznie dostanie mocowanie ramienia ale może faktycznie takiej starej maszyny nie żal. Nawet ładowarka czołowa czasami może mieć kłopoty i przy ciężki terenie to paliwa spali dużo. Do wykopów pod fundament nadaje się najbardziej ładowarka czołowa ale gąsienicowa, robi to w mgnieniu oka.

TONAdls
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2010 12:15
  • Miejscowość: Wrocław

Postprzez xTmanitou » 09 Lip 2010 12:00

Szkoda manitou do takiej pracy ;]
Do wykopów raczej sie nie nadaje.
Nie wyobrażam sobie pracy bez niej przy moście, jest dużo lepsza od dźwigu(MRT 2540)
Nią na pewno nie zrobisz wykopów, możesz próbować szczęścia z jakąś MT, ale wątpie, jest ona przeznaczona do podnoszenia, a nie do wykopów ;]

Pozdr,
Tomek

Awatar użytkownika
xTmanitou
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 09 Lip 2010 11:52
  • Miejscowość: KLI

Postprzez dawidg2 » 09 Lip 2010 15:25

a ja właśnie jestem na kupnie jakiegoś teleskopa, prawdopodobniej będzie to JCB 531-70 w wersji Agri Super. i będe nią wszystko dziubał. Jeśli się uda to będzie miała do zebrania z 40 cm zbitej ziemi rolnej z gliną. Więc będe wiedział czy się nadaje

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez pablogod » 10 Lip 2010 19:52

Panowie wiadomo ze ładowarka do takich spraw się nie nadaje jak kopanie
Ale pytanie było czy jest mocna. Tak jest mocna

Awatar użytkownika
pablogod
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 Lip 2010 11:09
  • Miejscowość: Mława

Postprzez dawidg2 » 10 Lip 2010 22:32

No wiadomo ładowarką można pracować do 3 klasy gruntu. Ale jak wiadomo jest czasem inaczej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


ładowarka telekopowa czy jest mocna??

Postprzez tomco23 » 05 Maj 2011 20:45

a moze jak teleskopowka to moze Kramer 720T czy mniejsza 520T zalety czolowej i teleskopowej w jednym oczywiscie warunek bez podnoszenia na 7m

tomco23
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 05 Maj 2011 19:32

ładowarka telekopowa czy jest mocna??

Postprzez dawidg2 » 05 Maj 2011 20:50

I mam już tego teleskopa. I w tej glince daje rade żeby nie żwir pod tą gliną to by super było bo tak zaraz koła się zagrzebują. Jednak 130 KM to jest coś.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej