wibako

Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez Myeshkoy » 29 Maj 2023 16:17

Witam, przymierzam się do zakupu komatsu d41e z 1983 roku. Jak wyglada sprawa części do maszyn komatsu z tych lat, jest problem coś dostać czy są dostępne bo na stronach typu olx czy allegro praktycznie nic nie ma. Z góry dzięki za odpowiedź.

Myeshkoy
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 29 Maj 2023 16:12

Maszyna: Komtasu

Firma: Strabag


Reklama

simmet

Re: Komatsu d41e

Postprzez mechanior » 30 Maj 2023 11:08

No to już masz odpowiedź... jak nie ma na alle i OLX to powodzenia, będzie problem a jak znajdziesz to ceny z kosmosu
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez andrzej555 » 16 Cze 2023 13:19

Jeżeli będziesz używał sporadycznie tzn nie 24h na dobe i kupisz coś w normalnym stanie to te sprzęty są praktycznie niezniszczalne,podstawa to instrukcja obsługi i obsługa ,a nie tylko jazda do upadłego,Ja jestem amatorem miałem już kilka maszyn i są rewelacyjnie bezawaryjne,pierwsza zasada nie kupuj sprzętu po polaku znajdż coś za miedzą oczywiście zachodnią xd,Ja miałem jeden sprzęt z Polski od właściciela i nigdy więcej tu nic nie kupie

andrzej555
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 13 Cze 2016 19:55
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: merlo 32.7 evt
cat d3b lgp

Firma: as


Re: Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez mechanior » 16 Cze 2023 15:35

Dlatego bardzo często Polacy sprzedają swoje zajechane sprzęty na zachód i stamtąd wracają do Polski już "sprawne" , "nie palone" i "od Niemca", miałem kilka takich przypadków, nie ma niestety reguły, maszyny z zachodu w tzw "dobrych pieniądzach" są często gorzej dojechane jak te w kraju
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez Jamar » 16 Cze 2023 23:46

andrzej555 napisał(a):Jeżeli będziesz używał sporadycznie tzn nie 24h na dobe i kupisz coś w normalnym stanie to te sprzęty są praktycznie niezniszczalne,podstawa to instrukcja obsługi i obsługa ,a nie tylko jazda do upadłego,Ja jestem amatorem miałem już kilka maszyn i są rewelacyjnie bezawaryjne,pierwsza zasada nie kupuj sprzętu po polaku znajdż coś za miedzą oczywiście zachodnią xd,Ja miałem jeden sprzęt z Polski od właściciela i nigdy więcej tu nic nie kupie

Czterdziestoletniej maszyny chyba raczej musisz szukać na wschodzie. A tak konkretnie sprzęt faktycznie prosty i solidny, niestety ze względu na wiek, każda grubsza awarią przerośnie wartość maszyny.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1404
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez andrzej555 » 19 Cze 2023 12:26

Kupiłem maszyne w Luksemburgu,Holandii,a ostatnio tylko Niemcy nigdy żadnej nie widziałem na żywo tylko na zdjęciach i nie zdarzyło się żeby ktoś oszukał,kupowałem z firm i od osób prywatnych i maszyny rewelacyjne,niemiec sprzedał mi koparke o&k 6 z nowiutkim podwoziem i nawet słowa o tym nie wspomniał i jescze dołożył 3 łyżki,koparka w cenia 50% procent co u nas,obecnie mam ładowarke na gąsienicach kupioną za połowe ceny co w Polsce i jest super stan,jedyna rzecz,która jest do zrobienia to rdza w baku,ale o tym byłem poinformowany,a gnioty,które oglądałem w kraju to nawet szkoda gadać,pęknięte bloki silnika,dojechane do granic możliwości mosty z kołami stojącymi po skosie o w pełni sprawnym działającym sprzęcie to można było pomarzyć,a zza miedzy bez oglądania przyjeżdża normalny sprawny,a jak coś nie działa to ci o tym mówią, nie tak jak u nas oszuści zakłamani,absolutnie każdemu polecam zakup za granicą

andrzej555
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 13 Cze 2016 19:55
  • Miejscowość: Radom

Maszyna: merlo 32.7 evt
cat d3b lgp

Firma: as


Re: Komatsu D41E '83 dostęp do częsci?

Postprzez Paruszka » 11 Gru 2023 13:27

dostęp niestety jest trudny :(

Paruszka
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 11 Gru 2023 13:27

Maszyna: super maszyna

Firma: super firma


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej