wibako

DT75 Problem ze sprzęgłem

DT75 Problem ze sprzęgłem

Postprzez user » 13 Lis 2019 14:37

Marka i model maszyny: DT 75 Błotniak

Witam, na wstępie może zaznaczę, że jestem tutaj nowy, oraz nie mam zbyt dużego doświadczenia z budową, z mechaniką maszyn budowlanych, także proszę o wyrozumiałości i przymyknięcie oka na jakieś ewentualne, niepoprawne nazewnictwo, czy ogólnie za posługiwanie się lakonicznym językiem.
Mam mały problemem ze spycharką DT 75(błotniak). Na pierwszy rzut oka wydaje się, że maszyna jest w pełni sprawna, po odpaleniu wszystko działa, wbijam bieg, puszczam sprzęgło – maszyna jedzie, to samo ze skręcaniem, na zimnym silniku wszystko ładnie pracuje, wydaje mi się, że „hamulce i sprzęgła” od skrętów są dobrze ustawione. Problem zaczyna się po jakichs 20-30 minutach, kiedy maszyna się zagrzeje, wówczas zaczynają się problemy zarówno ze skrętem jak i nawet samym ruszaniem z miejsca bez obciążenia. Wydaje mi się że przyczyną może być tutaj sprzęgło głowne, dodam, że jest ono wspomagane hydraulicznie...i tak właśnie sobie myślę, że albo jest za mało oleju, albo za dużo, albo ten olej jakos się nagrzewa, traci może jakieś właściwości i tego sprzęgła może jakoś prawiodłowo nie dociska/nie odbija...bo dochodzi do takiej sytuacji, że maszyna kiedy już popracuje te 30-60 minut, nie jest wstanie nawet ruszyć z miejsca. Tzn wbijam bieg, puszczam sprzęgło i dopiero po kilku, kilkunastu sekundach, zaczyna dopiero „załapywać moc” i powoli ruszać do przodu. Nie wydaje mi się żeby to była wina zle wyregulowanych hamulców i sprzegieł od skrętu, bo tak jak mówię, na zimnym silniku wszystko ładnie działa, po zagrzaniu również będzie skręcać, tylko z tym, że również trzeba odczekac te kilka sekund aż maszyna w ogole ruszy z miejsca. Czy wziąć, może całkowicie wymontować to wspomaganie hydrauliczne ze sprzęgła? W jaki sposób rozwiązać ten problem, co może być przyczyną?

user
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Lis 2019 13:51

Maszyna: DT75

Firma: ...


Reklama

simmet

Re: DT75 Problem ze sprzęgłem

Postprzez mumin700 » 13 Lis 2019 17:11

Raczej będziesz musiał zajrzeć do sprzęgła. Po nagrzaniu rusza się wysprzęglik?
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych- Wadowice, tel. 787 828 090

mumin700
Fachoperator

Maszyna: brak

Firma: Naprawa maszyn Wadowice


DT75 Problem ze sprzęgłem

Postprzez bastekwa » 13 Lis 2019 21:51

problem jest w sprzęgłach z tyłu,źle wyregulowane.dokręć śrubę na sprzęgłach bocznych i zobacz czy jedzie.jak wkręcisz je za mocno to nie będziesz miał skrętów bo ci sprzęgło nie rozłączy tak dla przypomnienia.Ale na próbę proponuje dokręcić i będziesz widział wtedy czy dobrze jedzie na wprost
http://xat.com/Kopaczka
Nie lejemy wody tylko PIWO Zapraszamy.
zapoznałem się z tematem P.I.W.K.O.

Awatar użytkownika
bastekwa
Fachoperator

  • Posty: 564
  • Rejestracja: 28 Gru 2008 17:34
  • Miejscowość: Nakło nad Notecią
  • Pochwały: 19

Maszyna: zbyt długa lista

Firma: made in


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej