wibako

Problemy ze sprzęgłem T-130 / namiary na mechanika

Problemy ze sprzęgłem T-130 / namiary na mechanika

Postprzez Konrad-T130 » 07 Paź 2021 22:02

Marka i model maszyny: Staliniec T-130
Rok produkcji: 1986

Mój Stalin stał długo objaw mam taki ze po 10-15 min pracy zaczyna śmierdzieć sprzęgło i nieda się rozłączyć napędu. Co może być przyczyną?

Ma ktoś może namiary do mechaników od stalinców t-130? Najlepiej Małopolski, Podkarpacie, Świętokrzyskie i Śląsk.

Z góry dziękuje za podpowiedz lub namiary ;)

Konrad-T130
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 Paź 2021 21:48

Maszyna: Staliniec T-130

Firma: Usługi Leśne i Tartak Czyż


Reklama

simmet

Re: Problemy ze sprzęgłem T-130 / namiary na mechanika

Postprzez brzytwa » 08 Paź 2021 11:46

Cześć.
Tu to w ogóle mało kto się odzywa.
Na mój post sprzed roku nikt nie odpowiedział.
Jestem w tym momencie w trakcie remontu "setki", w sumie prawie taki sam rok produkcji, jak twój, tyle, że kabina starszego typu.
Budę chyba będziesz musiał zdjąć, żeby mieć swobodny dostęp.
W razie czego potrzebne instrukcje są do ściągnięcia z netu, przynajmniej do 130-ki widziałem bez problemu, tyle, że po rusku, ale to chyba nie problem.
Ja bym na twoim miejscu zrobił to samemu, bo mechanik przyjedzie i zacznie ci opowiadać takie dyrdymałki w stylu: "panie, to jest ruskie, to i bez oleju będzie chodzić".
Sprawdź, czy nie ubyło oleju w serwomechanizmie; a jeszcze odkręciłbym korek spustowy od spodu sprzęgła, bo może coś tam jest, nie wiem; może dostała się woda albo woda z olejem.
U mnie sprzęgło nie rozłączało, a i bieg nie chciał wchodzić.
Okazało się, że poprzedni właściciel przy wymianie silnika założył odwrotnie kulistą nakrętkę regulującą łapę sprzęgła, nie wyregulował tego poprawnie, a dodatkowo w przedziale sprzęgła stała woda z błotem i oleju w serwo było ciut przymało.

brzytwa
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 22 Lip 2020 09:41

Maszyna: Staliniec T100M3

Firma: Doświadczalny Ośrodek Równania Zwojów Mózgowych


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej