wibako

Komatsu D61EXL Brak Skrętu w Spycharce

Komatsu D61EXL Brak Skrętu w Spycharce

Postprzez Skrypelli » 18 Mar 2024 10:05

Witam,
Tak jak w temacie zakupiłem spych gąsienicowy Komatsu D61EXL który jeździ tylko do przodu i do tyłu lecz nie reaguje na skręt. Sprzedawca z Francji sugeruje że czasami ten skręt działa ale bardzo rzadko stąd zastanawiam się czy to bardziej wina sterowania ( spych jest w pełni mechaniczny, żadnej elektroniki, wiązek CAN ani czujników ). Lewy jojstick odpowiada za manualne sterowanie jazdą obkręcanie zmienia biegi przód i tyl wiadomo a na boki ciągnię cięgła które i tutaj moje pytanie czy skręcając jeden hydromotor podaje a drugi nie podaje czy jeden hydromotor podaje a druga gąsienica jest blokowana hamulcem ( na jakiej zasadzie działa ten skręt w spychu ).
Dodam jeszcze że pod siedeniem na skrzyni do której wchodzą wszystkie węże i wodziki sterujące słuchać takie charakterystyczne brzęczenie jakby coś było oberwane i kręcąc się lekko zahaczało bo jest ono bardzo delikatne ( nagram film w wolnym czasie i wrzucę na YouTuba ). Stąd moja sugesia czy nie ma tam tarcz odpowiadających za skręt. Maszyna dość zadbana bo z przebiegiem ok. 6000 godzin ale stoi 5 lat z awarią i postanowili ją sprzedać.

Olej hydrauliczny nowy, filtry nowe, podwozie zrobione ale żaden serwis Komatsu nie chciał się tego podjąć jak zobaczył że dekle inspekcyjne zostały zdjęte i pracownicy sami szukali awarii. Jeśli ktoś miał podobny przypadek bądź naprawiał / diagnozował podobną awarię prosze zasugerować co to może być. I na jakiej zasadzie działa skręt w maszynie.

Skrypelli
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 13 Mar 2024 17:58

Maszyna: Liebherr A902 Litronic
Komatsu D61EXL

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Komatsu D61EXL Brak Skrętu w Spycharce

Postprzez rudesmen » 18 Mar 2024 10:12

Zakładając wątek zawsze podawaj pełne dane maszyny: model, rok i VIN

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej