wibako

JZ140 Sterowanie elektrozaworu szybkozlacza

Moderator: peckiel

JZ140 Sterowanie elektrozaworu szybkozlacza

Postprzez JafferStroks » 26 Sie 2021 07:49

Marka i model maszyny: JZ140 auto
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: 1137191

Witam wszystkich. Posiadam wyzej wymieniona koparke z szybkozlaczem i jest problem ze zmiana łyzki. Mianowicie... Po prawej stronie w kabinie naciskam przcisk z kłódeczką i lyzka, na kompie pojawia sie pytanie "quick hitch disconnect?", naciskam ACK, sygnal dzwiekowy piszczy, lyzka powinna dac sie w tym momencie dac wypiac, niestety nie reaguje.
Po przewodach na ramieniu (idac od szybkozlacza w strone koparki) znalazlem elektrozawor, ktory steruje szybkozlaczem i w zadnej sytuacji do tego elektrozaworu nie dociera napięcie. Gdy podam napiecie prosto z akumulatora, moge zmienic lyzke tak jak nalezy. Moje pytanie do Was brzmi gdzie szukac przewodu, ktory podaje napiecie do cewki elektrozaworu? Domyslam sie ze sygnal ten wychodzi z kompa za siedzeniem, lecz przewodow tam cala masa Moze ktos posiada rozpiske/pinout wtyczki do tego ecu?

JafferStroks
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 26 Sie 2021 07:39

Maszyna: maszyny budowlane

Firma: maszyny budowlane


Reklama

simmet

JZ140 Sterowanie elektrozaworu szybkozlacza

Postprzez Doktor jcb » 26 Sie 2021 15:20

Jak odepniesz ta cewkę nigdy nie zobaczysz napięcia. Na rozdzielaczu przy linii serwo łyżki musisz mieć czujnik który da znać że ty zamykasz łyżkę inaczej nie puści prądu. Masz czujniki położenia ramienia takie metalowe kostki na ramieniu? Zamykanie łyżki musisz też przez chwilę trzymać dopiero moduł puszcza prad

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


JZ140 Sterowanie elektrozaworu szybkozlacza

Postprzez nomen90 » 01 Wrz 2021 13:45

Witaj, mialem identyczny problem rowniez w jz140. Koledzy podpowiadali ktory pin sprawdzic, ale u mnie na zadnym pinie nie pojawialo sie napiecie. Polozylem nowy przewod z dodatkowym przelacznikiem i dziala bez problemu.

link do mojego tematu viewtopic.php?f=28&t=41601
tam kolega napisal:
mumin700 napisał(a):Z elektrozaworu jeden przewód idzie do złączki B wtyk oznaczony literą T, drugi przewód to masa.

nomen90
Fizol

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 28 Sie 2018 21:15
  • Miejscowość: WGR
  • Pochwały: 2

Maszyna: Zeppelin 13, JCB140, Liebherr a312, Terberg fm2000

Firma: NDPS


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej