wibako

pompa tankowania paliwa

Moderator: peckiel

pompa tankowania paliwa

Postprzez elopento » 29 Lis 2021 16:52

Marka i model maszyny: JCB 240 NC

Witam i jak w temacie chodzi mi o pompę do tankowania paliwa , w tej koparce nie działa , według DTR trzeba odkręcić korek od baku a potem trzymać wciśnięty ten żółty przycisk który zaznaczyłem strzałką , no i nic nie słychać a więc nie działa :( widać też na zdjęciu przy pompie zawór , wygląda że jest w położeniu otwartym? ale ustawiałem go też poziomo i nic się nie dzieje - do czego on jest i ogólnie czy potrzebny? gdyż w drugiej js 145 , takiego zaworu nie ma , i tam chyba tankowanie działa , bo gdy nacisnę przycisk to słychać pompę ,ale nie sprawdzałem czy on tankuje ,bo mój szef twierdził że nie działa :lol: i tankuję te koparki przez lejek co mnie wk... do czego też jest w gąsce ten czerwony przycisk z trójkątem? w kołówce tego nie ma :roll:
Załączniki
InkedIMG_20211129_112340_LI.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Reklama

simmet

pompa tankowania paliwa

Postprzez dawidg2 » 29 Lis 2021 17:48

elopento, może bezpiecznik strzelił. Sprawdź gdzie kable idą od pompy. może przełącznik walnięty, swoją drogą co on tak wisi na kablach, może powinien być zamiast tego czerwonego.

elopento napisał(a):widać też na zdjęciu przy pompie zawór , wygląda że jest w położeniu otwartym? ale ustawiałem go też poziomo i nic się nie dzieje - do czego on jest i ogólnie czy potrzebny?

w pionie otwarty, pewnie po to by paliwo się nie cofało do węża jeśli nie ma zaworka zwrotnego.

Tak btw kilka maszyn i szefa nie stać na zbiornik mobilny 400L z pompką i pistoletem tylko bańkami tankujecie? szkoda czasu na bańki.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


pompa tankowania paliwa

Postprzez elopento » 29 Lis 2021 18:09

dawidg2 napisał(a):Tak btw kilka maszyn i szefa nie stać na zbiornik mobilny 400L z pompką i pistoletem tylko bańkami tankujecie? szkoda czasu na bańki.

Nie no zbiornik jest chyba 600 l i to na kołach :lol: jest to ciągnik siodłowy MAN :wink: a tankowanie polega na tym że podstawiam koparki przy placu manewrowym gdzie jest kostka (szkoła nauki jazdy) i jak jest szef to podjeżdża tym manem - nie mam C , pewnie dał bym radę sam podjechać bez naczepy :mrgreen: i jest pompa taka ręczna na kolbę i trzeba się nakręcić aby te koparki zatankować , a jak szefa nie ma to muszę kręcić do baniek , dziś tankowałem Case koparko-ładowarkę niby 150l ale ciężko lać tak przez lejek trzydziestki trochę ważą , nie wiem jak to było tankowane wcześniej , pracuję 9 miesięcy i dopiero co zdałem egzamin ,papierów jeszcze nie mam , no i do tej pory pewnie jak mnie nie było to i te koparki ''gniły'' na placu a teraz jestem ja i muszę nabierać doświadczenia bo plan jest taki żebym szedł na wynajem jak będzie trzeba :faja:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej