wibako

240NC Gdzie szukać przekaźników czy grzałek silnika?

Moderator: peckiel

240NC Gdzie szukać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez elopento » 22 Gru 2021 18:36

Marka i model maszyny: JCB 240 NC

Witam i jak w temacie może i źle sprecyzowanym ? ale nie wiem jak nazwać ''mój problem'' chodzi o koparkę gąsienicową , która ma problem z odpalaniem zimą - dziś było -15 i oczywiście nie zapaliła :wall: zatankowana jest niby zimową ropą ,sam ją zalewałem dodałem też 100 dodatku do ropy (może za mało ale nie pełen bak) Ciekawi mnie czy taka maszyna nie powinna mieć jakiś grzałek :?: wydaje mi się też że w niej nie działa też grzanie świec żarowych - robię tak jak radził jeden kolega z forum -przekręcam stacyjkę w położenie jak do odpalania i chwilę czekam , zapala i zaraz gaśnie :wall: w drugiej koparce kołowej jak przekręcam tak samo kluczyk to na panelu pisze ''świece żarowe'' a w gąsienicowej nic takiego nie pisze tylko komunikat po angielski automatyczne podgrzewanie jak już uda się ją zapalić :) Moim zdaniem winna jest ropa bo taka mętna choć niby zimowa , ja tankuję koparki tym samym paliwem i Case 580 zapalił od strzała ale tam widać ikonkę grzania świec. Dziś na gąsienicową miałem dwóch kursantów ,jeden pierwszy raz , to chciałem aby mógł się uczyć ,no i udało mi się ją odpalić ,a robię to tak że spuszczam wszystko co jest w 3 filtrach (nowe sam zmieniałem) i jak pompka poda ''świeże''paliwo z baku to koparka odpala :menel:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Reklama

simmet

Re: Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez Doktor jcb » 22 Gru 2021 18:42

Przekaźnik masz pod metalowa pokrywa pod którą też masz elektryczny wyłącznik napięcia i duże bezpieczniki. Koło chłodnic lub kolo akumulatorów

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez elopento » 23 Gru 2021 16:33

Dzięki Kolego ,trzeba tam zajrzeć widziałem tą puszkę przy akumulatorach , nawet się zastanawiałem czemu w tych koparkach nie odłącza się ''hebla'' jak w koparko-ładowarce gdzie na fajrant odłączam akumulatory

-- 23 Gru 2021 16:33 --

Dziś zajrzałem do tej puszki :mrgreen: ale nic z niej nie wyciągałem bo nie zapytałem który to przekaźnik jest ,zrobiłem tylko zdjęcie
Załączniki
IMG_20211223_090901.jpg
IMG_20211223_090905.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez Doktor jcb » 23 Gru 2021 17:19

Tak ten na pierwszym zdjęciu. tamte czarne gumki jak podejmujesz to znajdziesz bezpieczniki.

Autor postu otrzymał pochwałę

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez elopento » 28 Gru 2021 17:13

czy bezpieczniki od świec żarowych są też w tej puszce? zmieniłem przekaźnik , wziąłem z kołówki - w gąsce dalej nie pisze czy grzeje ,a na tym przekaźniku z gąski który włożyłem do kołówki po przekręceniu stacyjki pisze ''świece żarowe'' I dziś lipa wyszła odpaliłem gąsienicową aby się zagrzała , ropa mętna ale zapaliła normalnie po jakimś czasie zaczęła kopcić ,zapaliła się kontrolka czerwonego silnika ,wpierw błąd p1093 a później już błąd P0089 :wall: spuściłem wszystko z 3 filtrów ,zajrzałem do pompki filterek czarny zamówiłem na jutro ,wcześniej jak zmieniałem filtry paliwowe to szef kupił też i do pompki ale nie taki jak trzeba więc go nie zmieniłem :bangin: a 30 egzamin :roll:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez Doktor jcb » 28 Gru 2021 21:00

Tam masz dwa grube kable na nim na jednym musisz mieć napiecie Ktore przekaźnik przesteruje na drugi. A na cienkich nie pamiętam zobacz czy tam też na jednym nie ma prądu a sterowany jest masą. Albo sobie zerknij dwa grube kable na tym przekaźniku jeśli będzie prąd i przytrzymaj 5-10 sekund i spróbuj odpalić. Zobaczysz czy wogole jest sens dalej szukać.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Gdzie szUkać przekaźników czy grzałek silnika?

Postprzez elopento » 29 Lis 2023 20:51

Odświeżam tema bo znów zima :wall: no i problemy z odpalaniem gąski , a że jest na letniej ropie to i tak dziw że pali , pomaga mój myk z spuszczania paliwa z filtrów :bangin: A teraz mam pytanie przestudiowałem temat i nie ma w nim pytania z mojej strony gdzie w koparkach są (jak są) świece żarowe :crazy:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej