wibako

8015 '00 czasami nie działa wysięgnik

Moderator: peckiel

8015 '00 czasami nie działa wysięgnik

Postprzez ironising84 » 27 Sty 2021 10:50

Marka i model maszyny: JCB 8015
Rok produkcji: 2000
Numer seryjny: 8015

Mam JCB 8015 z 2000 roku. Ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że kiedy cofam joystick, aby podnieść wysięgnik, wysięgnik nie zawsze się podnosi. może działać przez godzinę i nie ma tego problemu, a potem nagle jest 1 na 5 razy, próbuję podnieść bum, nie działa. Muszę wtedy pchnąć wysięgnik w dół, a potem cofnąć, żeby zadziałał. Co powodowałoby ten problem?

Dzięki. Jestem tylko właścicielem, operatorem, który kupił i stara się przetrwać stary sprzęt.

ironising84


Reklama

simmet

8015 '00 czasami nie działa wysięgnik

Postprzez zbik82 » 27 Sty 2021 14:10

Sprawdź czy suwak w rozdzielacze nie jest zatarty ewentualnie zamień przewodu od sterowania na rozdzielacze by sprawdzić czy problem leży w dzoju czy rozdzielaczu

zbik82
Fizol

Maszyna: JCB

Firma: JCB


Problemy hydrauliczne koparki JCB

Postprzez miterkint » 22 Gru 2021 17:27

Marka i model maszyny: JCB
Rok produkcji: 2000

Mam JCB 8015 z 2000 roku. Ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że kiedy pociągam za joystick w celu podniesienia wysięgnika, wysięgnik nie zawsze się podnosi. może działać przez godzinę i nie ma tego problemu, a potem nagle jest 1 na 5 razy próbuję podnieść boom, nie działa. Muszę wtedy pchać wysięgnik w dół, a następnie podciągać, aby zadziałał. Co spowodowałoby ten problem?



Dziękuję. Jestem tylko właścicielem, operatorem, który kupił stary sprzęt, próbując sobie poradzić.
Ostatnio edytowany przez miterkint, 24 Gru 2021 11:26, edytowano w sumie 1 raz

miterkint


Problemy hydrauliczne koparki JCB

Postprzez Doktor jcb » 22 Gru 2021 18:39

Już ci pisałem sprawdź czy funkcje ruszają jak podnosisz boom gdy nie chodzi użyj w tym czasie innej funkcji zobacz czy rusza boom

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Problemy hydrauliczne koparki JCB

Postprzez Doktor jcb » 24 Sty 2022 22:24

Sprawdź czy jak się zatrzyma ramię to trzymaj podnoszenie i użyj np łyżki albo jazdami zasteruj i zobacz czy ci ruszy.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Problemy z hydrauliką koparki JCB

Postprzez ivacskota » 17 Sie 2023 13:39

Mam JCB 8015 z 2000 roku. Ostatnio pojawił się problem polegający na tym, że kiedy pociągam za joystick, aby podnieść wysięgnik, wysięgnik nie zawsze się podnosi. może działać przez godzinę i nie ma tego problemu, a potem nagle pojawia się 1 na 5 razy, gdy próbuję podnieść wysięgnik, nie działa. Następnie muszę popchnąć wysięgnik w dół, a następnie podciągnąć go z powrotem, aby zadziałał. Co mogłoby powodować ten problem?

Dzięki. Jestem tylko właścicielem, operatorem, który kupił stary sprzęt i próbuje sobie poradzić.

ivacskota


Re: Problemy z hydrauliką koparki JCB

Postprzez Doktor jcb » 17 Sie 2023 18:32

Zacznij od wymiany akumulatora gazowego na kości serwa z cewką

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej