wibako

JCB 145 W '01 reulacja obrótów oraz wskaźnik paliwa

Moderator: peckiel

JCB 145 W '01 reulacja obrótów oraz wskaźnik paliwa

Postprzez brukarstwotarnow » 16 Mar 2022 00:01

Marka i model maszyny: JCB 145 W
Rok produkcji: 2001 r.

Witam. Mam problem ze wskazaniem paliwa na panelu oraz z regulatorem obrotów.
Problem powstał nagle podczas wstrząsu koparki nastąpiło jakieś zwarcie i zgasiło maszynę, po wymianie bezpiecznika i odpaleniu maszyny nie działał potencjometr od ustawiania obrotów i wywala błąd braku paliwa, choć zbiornik prawie pełen.
Mam mieć elektryków z serwisu za tydzień lecz chciał bym przynajmniej wiedzieć co może być przyczynom.

Dziękuje z góry za każdą poradę.

brukarstwotarnow
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 14 Mar 2016 11:23

Maszyna: case 590 sr / zeppelinZM85

Firma: AD-BUD


Reklama

simmet

Re: JCB 145 W

Postprzez elopento » 17 Mar 2022 07:40

temat nie od JCB 145 ale może warto sprawdzić ten pływak? : viewtopic.php?f=76&t=32056
Co do regulatora obrotów to w ''mojej''jest tak samo też czasem nie reaguje ,wtedy na panelu zmieniam na inną ''pracę'' np. economy i wtedy reaguje na te obroty . Napisz jak dojdziesz co do czego lub pojawi się ten serwis , bo te maszyny (jeśli to kołówka) to jakieś ''gówniane'' u mnie wyskakuje notorycznie błąd p0089 czyli ciśnienie paliwa , zimę przestała w garażu w oczekiwaniu na mechanika , nic nie było robione ,a teraz działa ,chociaż czasem ten błąd wyskakuje jak jej odbije

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: JCB 145 W

Postprzez Doktor jcb » 17 Mar 2022 19:00

Na niektórych programach nie dodasz gazu kręcąc bo musisz na bocznym panelu wyłączyć opcję auto iddle. Bez tego maszyna wstanie na zadane obroty po ruszeniu hydraulika. Chyba że ci czujniki pilota nie działają. Inna sprawa to sprawność potencjometrów czujnika obrotów silnika i kalibracja.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej