wibako

Jcb blad 127 TL CHNG

Moderator: peckiel

Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 03 Maj 2022 01:56

Witam wszystkich i prosze o pomoc mam taki blad 127 TL CHNG solenoid zmiany skoku jest otwarty czy mogl by mi ktos dokladnie wytlumaczyc co to jest gdzie sie znajduje i jak mam to naprawic za odpowiedzi z gory serdecznie dziekuje maszyna to jcb js 240 2008r nr jcbjs24ct81504796 jeszcze raz dziekuje wszystkim za odpowiedz
Załączniki
20220428_080420.jpg
Tabliczka info

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Reklama

simmet

Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez elopento » 05 Maj 2022 18:32

nic mi nie mówi skrót CHNG ale chodzi o jakiś elektrozawór

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 06 Maj 2022 07:54

Tak kolego chodzi o elektrozawor napisane jest ze chodzi o solenoid zmiany skoku nie mam szybkiej jazdy ,,zająca,,

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Jamar » 06 Maj 2022 09:11

To jest skrót od "travel change". Chcesz to mogę ci wgrać pełne polskie menu włącznie z serwisowym tylko musisz mi wysłać wyświetlacz.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1399
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Doktor jcb » 06 Maj 2022 09:24

Tam nic się nie wgrywa. Wystarczy podpiąć kompa i w ustawieniach zaznaczyć polskie menu. Zatwierdzić i potem zmienić język palcem na wyświetlaczu. Błąd jest throttle solenod fault czyli cewka od obrotów silnika

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 06 Maj 2022 12:53

A czy ktos z kolegow moze mi powiedziec gdzie sie znajduje ta cewka od tych obrotow silnika?na bloku zaworowym czy w innym miejscu

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Doktor jcb » 06 Maj 2022 15:03

Nie sorki faktoza od jazdy. Na bloku zaworowym z ośmioma cewkami koło pompy

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 06 Maj 2022 15:27

No tak wlasnie myslalem po czasie ze co sie ma cewka obrotow silnika do jazdy na zajacu a czy jest to ta cewka pierwsza od gory po prawej stronie na bloku zaworowym bo jesli tak to kak myslalem zostaly wymienione na nowe dwie od gory po prawej stronie
Załączniki
20220428_122242.jpg

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Doktor jcb » 07 Maj 2022 09:48

Więc pewnie masz już opanowane. Pewnie co dociekliwy by już dawno odpinał je po kolei i czekał na błędy żeby się upewnić. Zuch.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 07 Maj 2022 10:53

Witam Cie kolego doktorjcb,nie jestem az taki odwazny zeby odpinac po kolei bo mam obawy zeby problemu nie poszerzyc dbam jak moge o swoja maszyne na ktorej pracuje bo daje mi i moim dzieciom chleb a jak ja popsuje gorzej to niestety dniowek nie bedzie haha a masz moze zeby mi udostepnic opis cewek ktora do czego sluzy bo naprawde jestem laikiem wymienilem cewke zaznaczona na nowa oem i nic sie nie zmienilo nie wiem nawet od czego mam zaczac rece mi opadaja prosze Cie kolego o pomoc z gory dziekuje

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Doktor jcb » 07 Maj 2022 17:12

1 hamulec obrotu po ruszeniu obrotem puszcza ciśnienie rozblokowuje haumulek w silniku obrotu
2 izolator hydrauliki. Aktywuje funkcje hydrauliczne
3 blokada obrotu. wyłącza ciśnienie servo na funkcje obrotu blokuje cisnienie na hamulcu obrotu (rozblokowuje) w trakcie kopania obrót nie działa ale hamulec nie jest zacisniety wiec nie odczuwa uderzenie w trakcie kopania.
4 ograniczenie przepływu pompy o 40%. przy trybie dzwigowym i trybie wolnej jazdy
5 tryby jazdy. gdy włączona wysyła serwo do siników jazdy ograniczając ich przeływ.
6 wyłączenie obrotu. puszcza serwo w obie strony suwaka sekcji obrotu blokując go można uzywac przy dalekich przejazdach i pracach dzwigowych.
7 bost w trakcie kopania przy właściwym ustawieniu mrv cisnienie robocze czasowo jest podbijane o ok 30-40 bar.
8 cusion. mieka praca hydrauliki jak aktywne po puszczeniu funkci twardo sie zatrzymuja jak nie aktywne płynnie.
pozdro.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 07 Maj 2022 22:29

Kolego doktorjcb napisze krotko bo brak mi slow,ale zeby wszyscy uzytkownicy roznych portali byli tak zyczliwi i normalni jak ty to duzo mniej operatorzy,kierowcy i inni mniej by sie denerwowali proszac i lizac dupy o jaka kolwiek pomoc,dziekuje Ci serdecznie za poswiecony mi czas i chec pomocy widze ze jestes bardzo oczytanym facetem to powiedz mi jeszcze tylko gdzie mam wykonac naprawe tego błedu 127 solenoid zmiany skoku jest otwarty to bedzie ta cewka CT5 bo jak tak to ona jest nowiutka zalozona i CT6 tez wiec moze sie zawor zacial najpierw musze miernikiem sprawdzic czy prad dochodzi,jeszcze raz serdecznie dziekuje zdrówka życze pozdrawiam

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Doktor jcb » 08 Maj 2022 00:08

Trzeba sprawdzić przejście między ECU a cewka. Z tym błędem moduł ci nie wyśle prądu nie nią niestety. Może ci pokazać miernik prąd ale żaróweczka się nie zaświeci jeśli podepniesz pod kabelek. Możesz mieć np moduł uszkodzony i wtedy tak będzie. Wezwij dobrego fachowca albo serwis i ci zdiagnozują lub ewentualnie przeprogramuja moduły bo czasem twój błąd po wizycie serwisu stanie się innym problemem. Lepiej skorzystać z pomocy kogoś kto robi takie cuda niż korzystać z pomocy kogoś komu się wydaje bo może być drożej. Samemu też czasem nie warto grzebać bo można pogorszyć. Czasem warto wezwać fachowca z dobrego serwisu bo nawet jeśli zapłacisz więcej niż u kogoś kto taniej zrobi finalnie może się okazać że straciłeś. Pamiętaj że twoja maszyna stojąc jeśli nie pracuje nie zarabia i różnica między 100 a 250 zł za godzinę naprawy wydaje się niewielka przy tym co zarobi ci maszyna kiedy na ciebie zarabia. Warto korzystać z ludzi którzy mają pojęcie. Ktoś kto się nie zna wygeneruje ci większe koszta i nawet się o tym nie dowiesz a często ta osoba sama nie będzie swiadoma że zepsuła coś co było dobre. Korzystaj z dobrych fachowców a nie tanich to na tym zyskasz. Nie warto rezygnować z dobrego serwisu bo mają drożej. Skąpy traci dwa razy trzymaj się tego a zaowocuje.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Igor Płońsk » 08 Maj 2022 01:55

Jasne kolego ze masz racje co bede mowil ze nie ja to odrazu napisalem ze jestem w tych tematach laikiem nie mam zielonego pojecia o elektromechanice hydraulice itd i napisalem ze sam nie grzebie bo moge tylko poszerzyc problem kolego Doktor Jcb niech sie moj Prezes martwi o fachowca to nie jest moja maszyna ja jestem tylko zwyklym szarym operatorkiem tej maszyny chcialem poprostu zrobic samemu dla siebie jesli bym byl w stanie zrobic na tyle co bym sie odwazyl bo poprostu szalu dostaje sluchac tego piszczenia przez cale dnie ACK nie pomaga na dlugo pare minut i znowu piszczy ale muzyke mam dobra to zagluszam haha mimo wszystko dziekuje Ci koleszko za poswiecony mi czas i wyrozumialosc POZDRAWIAM i zycze wszystkim takich forumowiczów jak TY

-- 08 Maj 2022 01:55 --

A powiedz mi jeszcze jakis komentarz gdzies jakos moge Ci tu wystawic czy co mam zrobic bo nie wiem to byly moje pierwsze posty na kopaczce haha

Igor Płońsk
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 13 Kwi 2022 20:36

Maszyna: JCB js 240

Firma: One place


Re: Jcb blad 127 TL CHNG

Postprzez Jamar » 16 Maj 2022 00:03

Doktor jcb napisał(a):Tam nic się nie wgrywa. Wystarczy podpiąć kompa i w ustawieniach zaznaczyć polskie menu. Zatwierdzić i potem zmienić język palcem na wyświetlaczu. Błąd jest throttle solenod fault czyli cewka od obrotów silnika

Tłumaczenie w starszych maszynach jest mocno niedopracowane, często błędy w dalszym ciągu wyświetla po angielsku, pomimo zmiany języka menu serwisowe nadal pozostaje w języku nadrzędnym, tylko cztery do wyboru. Wysyłka wyświetlacza jest tańsza niż dojazd. Mogę przygotować dowolny setup, informacja która wyświetli się na wyświetlaczu po odpięciu dowolnego czujnika zależy tylko od ciebie. Jak ktoś ma problem z angielskim to mogę zmienić język Servicemaster na polski.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1399
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej