wibako

Płyta gąsienicy

Moderator: peckiel

Płyta gąsienicy

Postprzez elopento » 14 Lis 2022 17:40

Jak w tytule -gąsienica dostała garba :wall: i nie chce odpuścić , próbowałem - benzyną/ropą i różnej maści ''penetratorami'' nie mam czym podgrzać sworznia , nie wiem czy palnik na gaz da radę?
Załączniki
1668440079680.jpg

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Reklama

simmet

Re: Płyta gąsienicy

Postprzez Doktor jcb » 14 Lis 2022 21:07

Palnikiem na gaz to co najwyżej herbatka. Tutaj to pewnie już tylko acetylen i tlen. A próbowałeś gruba rurę albo klocek ustawić pomiędzy dolnymi rolkami i unieść się na łyżce od strony drugiej gąski. Albo spryskuj odresewiaczem pracuj jeździj. Mze odpuści samo po czasie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Płyta gąsienicy

Postprzez elopento » 15 Lis 2022 06:49

Czy masz na myśli podnieść tą stronę na łyżce i rurę czy też klocek dać między rolki prowadzące a ogniwa? - teren miękki to ja próbowałem jeszcze pod gąsienice podkładać belki drewniane i po tym jeździć w te i nazat , a także stała na tych belkach bo miałem nadzieję że pod własnym ciężarem to dojdzie - i dupa :cry:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Re: Płyta gąsienicy

Postprzez Doktor jcb » 15 Lis 2022 08:28

Podnieść położyć kółek tak żeby trafiało na byglbrzuszenie a boki między dolnymi rolkami. Opuścić odwrócić wierze i się podnieść z trugiej strony żeby obciążenie zwiększyć. Ale to dobrze by było na twardym. Inaczej zostaje palnik albo polewać czymś i liczyć że z czasem odpuści. Tulejki w łańcuchu nie są poprzecierane już.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Płyta gąsienicy

Postprzez elopento » 15 Lis 2022 16:32

Dziś zbytnio nie miałem czasu , bo musiałem smarować ciężarówki i przyczepy , a mam gówniany sprzęt i samemu to uj nie robota :( ale znalazłem chwilę aby podnieść się i dać między gąsienicę i rolki kawałek klocka , może deko coś tam się ruszyło ? klocek jednak miażdży się , jutro poszukam coś na złomie. na ''noc'' podłożyłem krokwie pod gąsienicę aby stała na twardym i popryskałem penetratorem . W przyszłym tygodniu zaczną przychodzić kursanci na praktyczny to dobrze by było aby to się od prostowało , trochę też podciągnąłem (chyba) gąsienicę , jeszcze z tym będę walczył :wall:

elopento
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 21 Paź 2021 19:46

Maszyna: jcb4cx/js145/js240/case580sr

Firma: xyz


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej