wibako

JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Moderator: peckiel

JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Postprzez andrzej01 » 12 Sty 2023 12:33

Marka i model maszyny: JCB JS145W
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: JCBJW14DC713114341<

Proszę o pomoc w ustaleniu usterki maszyny. Po rozruchu koparki i opuszczeniu dźwigni uruchamiającej hydraulikę pojawia się na wyświetlaczu komunikat "LIFT LEVER" i wówczas nie działają podpory, szybko złącze, zablokowany jest hamulec obrotu. Kłódka na wyświetlaczu mruga. Ponowne uruchomienie za którymś razem i wszystko jest ok, wtedy maszyna może pracować cały dzień i nic się nie dzieje do ponownego rozruchu. Pytanie: co jest przyczyną pojawienia się tego komunikatu?
Sprawdzona krańcówka na dźwigni blokady hydrauliki, sterowniki ECU, wyświetlacz, cewki wymienione wszystkie na nowe.
Diagnostyka komputerem nic nie pokazuje 0 błędów.
Andrzej

andrzej01
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Paź 2010 08:29
  • Miejscowość: Opole

Reklama

simmet

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Postprzez rudesmen » 12 Sty 2023 12:35

Skoro, nie zawsze pojawia się ten komunikat oznacza to, że krańcówka nie koniecznie jest uszkodzona, a może przesunięta jest na mocowaniu i podłokietnik czasem nie wystarczająco mocno ja naciska?

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Postprzez andrzej01 » 12 Sty 2023 13:53

Witam serdecznie!
Wyłącznik krańcowy dźwigni hydrauliki mostkowałem na wtyczce, żeby wykluczyć jego awaryjność. Komunikat łapie tylko w momencie rozruchu i to losowo. Jak nie wyskoczy to maszyna działa bez zarzutu cały dzień do momentu ponownego uruchomienia.
Jak działa to na podniesionej dźwigni kłódka świeci, a na opuszczonej gaśnie. W momencie usterki na podniesionej dźwigni kłódka świeci, a na opuszczonej mruga i pojawia się komunikat LIFT LEVER.
Akumulatory nowe, rozrusznik serwisowany (dobry był). Nie wiem co jest odpowiedzialne za wysłanie tego komunikatu na wyświetlacz.
Pozdrawiam Andrzej!
Andrzej

andrzej01
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Paź 2010 08:29
  • Miejscowość: Opole

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Postprzez Doktor jcb » 12 Sty 2023 15:01

Za fotelem po lewej stronie koło nagrzewnicy masz punkt masowy te kostki są splotami punktów masowych sprawdź masy. Pod kabiną nasz przewód do tego punktu masowego od ramy

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

Postprzez andrzej01 » 12 Sty 2023 16:13

Dziękuję za poradę, jutro podjadę do maszyny lub w sobotę i sprawdzę, bo jakieś wirusy grypy mnie zaatakowały.
Pozdrawiam Andrzej.
Andrzej

andrzej01
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 01 Paź 2010 08:29
  • Miejscowość: Opole

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej