Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

12 Sty 2023 12:33

Marka i model maszyny: JCB JS145W
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: JCBJW14DC713114341<

Proszę o pomoc w ustaleniu usterki maszyny. Po rozruchu koparki i opuszczeniu dźwigni uruchamiającej hydraulikę pojawia się na wyświetlaczu komunikat "LIFT LEVER" i wówczas nie działają podpory, szybko złącze, zablokowany jest hamulec obrotu. Kłódka na wyświetlaczu mruga. Ponowne uruchomienie za którymś razem i wszystko jest ok, wtedy maszyna może pracować cały dzień i nic się nie dzieje do ponownego rozruchu. Pytanie: co jest przyczyną pojawienia się tego komunikatu?
Sprawdzona krańcówka na dźwigni blokady hydrauliki, sterowniki ECU, wyświetlacz, cewki wymienione wszystkie na nowe.
Diagnostyka komputerem nic nie pokazuje 0 błędów.

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

12 Sty 2023 12:35

Skoro, nie zawsze pojawia się ten komunikat oznacza to, że krańcówka nie koniecznie jest uszkodzona, a może przesunięta jest na mocowaniu i podłokietnik czasem nie wystarczająco mocno ja naciska?

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

12 Sty 2023 13:53

Witam serdecznie!
Wyłącznik krańcowy dźwigni hydrauliki mostkowałem na wtyczce, żeby wykluczyć jego awaryjność. Komunikat łapie tylko w momencie rozruchu i to losowo. Jak nie wyskoczy to maszyna działa bez zarzutu cały dzień do momentu ponownego uruchomienia.
Jak działa to na podniesionej dźwigni kłódka świeci, a na opuszczonej gaśnie. W momencie usterki na podniesionej dźwigni kłódka świeci, a na opuszczonej mruga i pojawia się komunikat LIFT LEVER.
Akumulatory nowe, rozrusznik serwisowany (dobry był). Nie wiem co jest odpowiedzialne za wysłanie tego komunikatu na wyświetlacz.
Pozdrawiam Andrzej!

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

12 Sty 2023 15:01

Za fotelem po lewej stronie koło nagrzewnicy masz punkt masowy te kostki są splotami punktów masowych sprawdź masy. Pod kabiną nasz przewód do tego punktu masowego od ramy

Re: JS145W '07 komunikat "LIFT LEVER"

12 Sty 2023 16:13

Dziękuję za poradę, jutro podjadę do maszyny lub w sobotę i sprawdzę, bo jakieś wirusy grypy mnie zaatakowały.
Pozdrawiam Andrzej.
Wyślij odpowiedź