wibako

Problem z jazda Jcb js145w

Moderator: peckiel

Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Kamil5800 » 16 Sty 2023 18:58

Witam,
Koparka kołowa Jcb js145w. Pojawia się problem z przelanczaniem biegów z jazdy. Koparka niby przelancza tryby "biegi" Na tzw zolwiu koparka ma moc itd nawet jak się zaprze łyżka to koparka ma siłę się przesuwać. Problem pojawia się na biegu szybkim "zajac" mam wrażenie że koparka nie osiąga pełnej prędkości oraz jak się zaprze łyżka to koparka ani drgnie tak jak by nie miała pełnej mocy. Sprawdzilem cewki wygląda wszystko na ok prąd dochodzi cewki dzialaja. Pytanie kolejne pod kabina są 3 cewki odłączałem je pokolei jedna jest od jazdy ogólnie, druga od blokady i trzecia nie wiem od czego jest ponieważ po odpięciu koparka dalej ma wszystkie funkcje itd. Pytanie gdzie szukać przyczyny. Koparka jest z 2009 r. Kiedys miałem ten model z 2003 r. I tam koparka miła moc oraz większą prędkość na biegu drugim.

Kamil5800
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 19 Lip 2022 20:34

Maszyna: Cat Th 337

Firma: Ect


Reklama

simmet

Re: Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Doktor jcb » 16 Sty 2023 19:24

Problem może być od silnika po hydraulikę. A nawet czujniki jazdy i czujnik obrotów silnika. Regulacja jazdy to nie tylko cewki biegów ale i przepływów na pompie. Temat mocno obszerny. Wymagający umiejętnej diagnostyki od silnika przez elektrykę po hydraulikę.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Kamil5800 » 16 Sty 2023 20:09

Ogólnie to nie jestem jakimś specem od tego :) ale czy np podpięcie zegarów i sprawdzenie cisnien może coś powiedzieć?

Kamil5800
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 19 Lip 2022 20:34

Maszyna: Cat Th 337

Firma: Ect


Re: Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Doktor jcb » 17 Sty 2023 07:06

Możesz co ewentualnie sprawdzić czy hydromotor w obie strony osiąga maksymalne ciśnienie. Ogólnie lepiej podepnij się za pedałem jazdy i zobacz czy on wysyła pełne 40 bar pilota do rozdzielacza.musisz mieć trójnik 3/8 z odejściem na zegar. Możesz to zrobić przy pedale albo przy rodmzdzielaczu. Pedały jazdy często sprawiają problem. Problemem może być też zatkane sitko na wlocie ciśnienia do pedału jazdy mało kto o nim wie.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Kamil5800 » 17 Sty 2023 22:55

Ok dzięki za jakiś punkt do szukania :) jutro zobaczę to sitko rozumie że po prostu trzeba wykręcić przewód zasilający i tam na wylocie powinno gdzieś to sitko być.

Kamil5800
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 19 Lip 2022 20:34

Maszyna: Cat Th 337

Firma: Ect


Re: Problem z jazda Jcb js145w

Postprzez Doktor jcb » 18 Sty 2023 06:59

Nypel wkręcony w pedał jazdy do którego dokrecasz przewód.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej