wibako

M316C wypinanie łyżki szybkozłacze

Moderator: mechanior

M316C wypinanie łyżki szybkozłacze

Postprzez salat » 09 Lip 2024 12:01

Marka i model maszyny: M316C

Panowie,
Generalne pytanie: jak krok po kroku działa wypinane łyżki? Chodzi mi o kwestie techniczne czyli; włączam guzik następnie na rozdzielaczu włącza się cewka, która załącza ciśnienie na węże do siłownika szybkozłącza czy wyłącza to ciśnienie generalne o co tam chodzi i jak to działa.

U mnie jest przełącznik (z szybkozłącza) do którego idzie 24v a następnie dalej na cewkę na małym rozdzielaczu za kabiną do którego przychodzą i wychodzą po dwa węże, jest tam jeszcze jakiś czujnik pewnie ciśnienia. Po przełączeniu i zasterowaniu na zamykanie łyżki przewodami przy szybkozłaczu szarpnie co oznacza że jest tam jakieś ciśnienie. Szybkozłącze czyste wypisikane odrdzewiaczem na wszelki wypadek a siłownik po zamknięciu łyżki za żadne skarby się nie rusza. Raz lekko drgnęła blacha ta u góry szybkozłącza i to by było na tyle.

Ponieważ nie bardzo wiem jak to działa przerzuciłem na odwrót węże przy szybkozłaczu i dalej nic.
Skończyły mi się pomysły.

Jak to powinno działać, czego szukać???

Dzięki za info.
Pozdrawiam

salat
Nowicjusz

• Miejscowość: Polska

Reklama

hydrem

Re: M316C wypinanie łyżki szybkozłacze

Postprzez mechanior » 10 Lip 2024 16:07

jeśli zamiana przewodów niepomaga to zobacz czy wogóle leci z nich olej, jeśli nie leci pod ciśnieniem to masz uszkodzony zawór szybkozłącza, jeśli leci mocno i zmieniakierunek po przełączeniu to zablokowane jest szybkozłącze
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

• Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej