wibako

CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Moderator: mechanior

CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Postprzez kosek » 13 Wrz 2021 04:02

Marka i model maszyny: CAT 322C
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: CATM322CVBDK00436

Witam forumowiczów, mam problem z odpaleniem CATa 322C proszę o pomoc przy diagnozie problemu. Maszynę zakupiłem 2 miesiące temu i od jakiegoś czasu odpalała dopiero za 3 kręceniem taki stan powtórzył się z 4 razy. Teraz maszyna już nie chce odpalić pomimo ze po odkręceniu rurek przed wtryskami paliwo się pokazuje. Zaobserwowaliśmy jeszcze że przy pompowaniu ręczną pompką na jednej rurce idzie paliwo. Wymienione filtry dolane paliwo. Był elektryk sprawdził napięcie dochodzące do pompy-jest, potem napięcie sterowania pompą -jest. Silnik PERKINS 6 pompa paliwa BOSCHa. Przed usterką silnik pracował równo nie kopcił, miał wystarczająco siły podczas jazdy.
Pytanie jak mogę zdiagnozować czy usterce uległa pompa paliwa? Z góry dziękuje i pozdrawiam kopaczy;)

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Reklama

simmet

CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Postprzez mechanior » 13 Wrz 2021 13:29

Podpiąć komputer i zobaczyć co się dzieje albo wyjmować pompę z wtryskami do weryfikacji.
To system bezodpływowy, zawsze na którymś wtrysku będzie się lało paliwo zależy od położenia wałka pompy.
Pompa musi dostać sygnał do pracy, samo napięcie nie wystarczy, dlatego warto zrobić diagnostykę przed pruciem całości.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Postprzez kosek » 14 Wrz 2021 01:33

Witam kolegę mechanior-a. Dzwoniłem do Was ale widocznie nie miałem siły przebicia;) dziś podeszliśmy jeszcze raz do tematu. Kręciliśmy silnik na plaku i odkręciliśmy rurki od wtrysków. Paliwo pryskało ale bardzo słabo. Więc to chyba pompa.
Pytanie gdyby pompa była uwalona elektrycznie to czy puściła by paliwo dalej na wtryski?

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Postprzez mechanior » 15 Wrz 2021 13:37

Cały dzień na wyjeździe, biuro ma miliony telefonów dziennie, proszę pisać na FB lub WA.

Napisałem ci - przelew idzie przez pompę więc paliwo niejako przelewa się bez udziału elektryki czy hydrauliki pompy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT 322C nie chce odpalić- uszkodzona pompa paliwa?

Postprzez kosek » 08 Paź 2021 07:02

Witam, usterka usunięta. Silniki perkinsa w CAT C mają pompę paliwa BOSCH VP w której pada sterownik pompy. Sterownik zdemontowany i wysłany do firmy OMEGA. Załączam linki do filmów z diagnozy sterownika.
https://www.youtube.com/watch?v=_3oTIcVhfLc
https://www.youtube.com/watch?v=JVWsQGORXVs

Koszt naprawy 300zł:)

kosek
Pomocnik operatora

  • Posty: 59
  • Rejestracja: 20 Gru 2006 19:53
  • Miejscowość: łódzkie

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej