wibako

CAT 314D LCR - zagrzana hydraulika

Moderator: mechanior

CAT 314D LCR - zagrzana hydraulika

Postprzez vencor » 12 Sie 2022 20:15

Marka i model maszyny: Caterpillar CAT 314D LCR
Rok produkcji: 2011
Numer seryjny: CAT0314DCTXN00564

Hej :piwo:

Posiadam koparkę gąsienicową CAT 314D LCR, 2011 rok vin CAT0314DCTXN00564, maszyna ma przepracowane prawie 8000h

Problem jaki występuje w mojej maszynie to że się zagrzewa aż wyskakuje komunikat (temperatura była wyższa niż na zdjęciu, a zagrzeje się np po 4h pracy przy 20 stopniach temperatury otoczenia) - nie mam pojęcia gdzie szukać i od czego zacząć. Uważam, że ta koparka nie powinna się tak zachowywać i powinna być silniejsza chyba, że się mylę.

Coś o tej maszynie - koparka ma założony rototilt, jak rano ją odpalę to jest cisza po ruszeniu jakąkolwiek funkcją obojętnie czym - coś syczy jakby jakiś zawór się zaciął tam gdzie jest rozdzielacz po prawej stronie koparki (ciśnień nie badałem bo się na tym nie znam). Oleje wymienione i filtry też. 170h temu były wymienione uszczelnienia na obrocie.

Ogólnie ramie maszyny przy załadunku nie jest za silne - jak podnieść wydatek pompy na większy przepływ czy to 127l/min. jest ok? Tak maszyna już miała ustawione jak ją kupiłem ze Szwecji.

Mało tego - nie umiem odpiąć rotora (łyżkę uda nam się odpiąć) Czy musi być specjalna kość Engcon z pinami, bo nie mam takiej próbowałem coś zwierać ale nic z tego.

Przesyłam zdjęcia

Z góry dziękuję z pomoc

Pozdro
Marcin
Załączniki
zagrzana.jpg
zagrzana maszyna
zimna.jpg
na zimno

vencor
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Mar 2019 21:35
  • Miejscowość: Pomorskie

Maszyna: Manitou 1740, 1840, MRT1542, MRT2150
CAT318D MH, 314D, 434E2

Firma: www.serwismetal.pl


Reklama

simmet

Re: CAT 314D LCR - zagrzana hydraulika

Postprzez mechanior » 18 Sie 2022 23:24

serwis obeznany z CATem i komputer do diagnostyki, masz coś nakopane z rototiltem
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: kaz oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej