wibako

Cat M313 C przewody hydrauliczne - rozdzielacz główny

Moderator: mechanior

Cat M313 C przewody hydrauliczne - rozdzielacz główny

Postprzez kermit154 » 30 Sie 2022 20:54

Witam.
Potrzebuję informacji gdzie są podłączone przowody hydrauliczne od rozdzielacza głównego w CAT M 313 C.
Konkretnie chodzi o przewody sterujące, które dochodzą do sekcji odpowiedzialnej za siłównik środkowy STICK CYLINDER.
Jest to trzecia sekcja od strony silnika.
Na górnej kopułce jest przewód z kolankiem skierowany w dół i przewód ten idzie bodajrze do lewego joysticka.
Na dolnej kopułce rodzielacza jest trójnik, jeden z przewodó idzie właśnie w kierunku ww. siłownika, drugi z przewodów idzie w niewiadomym kierunku albo raczej w jest źle podłączony.
W mojej koparce jest podłączonoy jakby także do lewego joysticka u kolegi do jakiegoś trójnika przy bloku zaworowym za kabiną. Ja tego trójnika nie mam.
Problem jest taki, że przy tej konfiguarcji węży nie reaguje siłownik. Tak jakby wogule nie było zasilania na kopułki rozdzielacza.
Problem nastąpił po demontażu i montażu rozdzielacza głównego.
Rozdzielacz był demontowany z uwagi na wycieki.
Najdziwniejesze jest to że wszystkie inne funkcje działają normalnie a tylko ta jedna wcale lub tyle na ile pozwli grawitacja to ramię się odchyli.
Dziękuję.




Problem rozwiązany.
Okazało się że przewody są dobrze podpięte w tej wersji koparki. Obydwa idą odrazu na joysticki.
Tłoczek zaworu kompesującego w sekcji siłownika sticka był odwrotnie wsadzony (ma być wgłębieniem do środka a małym gniazdem pod sprężynę na zewnątrz).
Oraz jeden z suwaków był odwrotnie obrócony od BOOMa. Gdy jest odwrotnie wsadzony koparka nie ma siły unieść się na łyżce oraz przy opuszczaniu BOOMa koparka nie dodaje gazu.
Pozdrawiam.

kermit154
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 14 Maj 2011 21:07

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej