wibako

CAT M317F kilka pytań

Moderator: mechanior

CAT M317F kilka pytań

Postprzez patko » 30 Paź 2022 21:14

Marka i model maszyny: CAT M317F

Witam. Zacząłem pracować na CAT M317M. Pytanie 1. Szczypce nie działają. Manipuluję rolką wewnętrzną lewego joysticka i nie działa. Co może być przyczyną, może jakaś zmiana konfiguracji w komputerze? Może robię coś źle? Pytanie 2. Którą funkcją uruchamiam podnoszenie i opuszczenie kipra w przyczepie? Hydraulika podpięta prawidłowo. Próbowałem już chyba wszystkich kombinacji... Pytanie 3. Funkcja ruchu łyżki przestaje działać w trakcie pracy (prawy joystick, rolka wewnętrzna). Co może być tego przyczyną? Może ja coś przypadkowo rozłączam naciskając jakiś przycisk na joysticku? Wiecie może gdzie znajdę dtr do tej maszyny, skąd mogę ją pobrać?? Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

patko
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 Kwi 2017 19:30

Maszyna: Ciężki sprzęt

Firma: Operator


Reklama

simmet

Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez scuaz » 31 Paź 2022 05:40

Czytając opis wnioskuję że maszynę masz wyposażona w rotor i przyczepę, manipulatory masz 2 i musisz mieć. Jeszce guziki do przełączania funkcji, wywrot możęsz mieć na klawiszu lub kombinacja przycisku z funkcja pługa, najlepiej porób zdjęcia

scuaz
Operator

  • Posty: 350
  • Rejestracja: 07 Lut 2010 11:21
  • Miejscowość: chełm
  • Pochwały: 4

Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez 8x8 » 31 Paź 2022 13:59

patko napisał(a):....3. Funkcja ruchu łyżki przestaje działać w trakcie pracy (prawy joystick, rolka wewnętrzna). Co może być tego przyczyną?..

jeżeli to funkcja z obrotu lub uchyłu łyżki (a nie funkcja ruchu łyżki tj. z siłownika ramienia) to sprawdź czy dochodzi sygnał do rozdzielacza na elektrozawory w głowicy ( ja w swojej miałem odkręcone nakrętki trzymające cewki na trzpieniach i w momencie przechyłu, cewka spadała z trzpienia co zatrzymywało ruch przechyłu.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez patko » 06 Mar 2023 03:14

Czy jest możliwość używania szczypiec i jednocześnie funkcji przechyłu? Gdy uruchamiam funkcję szczypiec automatycznie przestaje działać przechył

patko
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 21 Kwi 2017 19:30

Maszyna: Ciężki sprzęt

Firma: Operator


Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez mechanior » 06 Mar 2023 12:55

Bo są na jednej linii zasilania, to normalne.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez 8x8 » 06 Mar 2023 16:17

patko napisał(a):Czy jest możliwość używania szczypiec i jednocześnie funkcji przechyłu? Gdy uruchamiam funkcję szczypiec automatycznie przestaje działać przechył

jest taka możliwość, oglądaj filmiki na YT wszystkim działa.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: CAT M317F kilka pytań

Postprzez mechanior » 07 Mar 2023 00:42

nie jeśli szczypce są na wspólnym kanale, robiłem ostatnio ENGCONa w Volvo i szczypce działają na kanale przechyłu, głowica montowana fabrycznie, w Rototiltach na CATcie też tak jest
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej