Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Wyciek oleju z przedniej piasty M312 99r

01 Kwi 2010 22:03

Witam. Mam problem, ponieważ z przedniej piasty zaczął wyciekać olej, po rozebraniu okazało się ze jedno z głównych łożysk jest do wymiany. Moje pytanie dotyczy półośki od strony krzyżaka czy jest ona dodatkowo łożyskowana i czy są tam jakieś dodatkowe uszczelnienia? Jeśli to możliwe prosił bym o podesłanie schematu lub rysunku. Nie wiem jeszcze jaki olej nalać do zwolnicy?
Ostatnio edytowany przez bryndal3, 02 Kwi 2010 14:25, edytowano w sumie 1 raz

01 Kwi 2010 23:05

jakie uszkodzenia kwalifikują łożysko do wymiany ? zwłaszcza jeśli tylko jedno z dwu?

półoś łożyskowana jest tuleją z brązu wprasowaną w zwrotnicę (druga identyczna jest w moście za uszczelnieniem)
olej to 80W90 API GL4 lub GL5 najlepiej z dodatkiem LS
podaj numer seryjny maszyny to spróbuję wykopać jakieś rysunki....

należałoby sprawdzić czy wyciek nie jest przypadkiem związany z przedostawaniem się oleju z układu hamulcowego (czyli hydrauliki) przez uszkodzone uszczelnienia tłoka hamulca lub dzięki zużyciu tarcz hamulcowych
wzrost ciśnienia w zwolnicy uszkadza uszczelnienia
tarczki hamulca, uszczelniacze i inne części dostępne są po podaniu numeru z mostu

poniższe rysunki dotyczą mostu ZF APL-B 775 z maszyny M315

Image

Image

01 Kwi 2010 23:26

Koło wraz z piastą miało luz, więc postanowiłem zdemontować całość.Rolki w raz z bieżnią łożyska uległy zniszczeniu przez co koło zaczęło bić.Przy czym zniszczyło zew simering,Hamulec przy zakupie koparki był zaślepiony,lecz może spróbuje go uruchomić.Podaje model koparki 3054 6TL00809 99r

01 Kwi 2010 23:45

jeśli hamulec był zaślepiony to na 99% masz z niego wyciek do piasty, możliwe że z powodu luźnego łożyska, zalecam wymianę obydwu łożysk i wszystkich uszczelnień (po zdemontowaniu hamulców i koła pierścieniowego znajdziesz ich jeszcze kilka: 2+2 na hamulcu i 2 ważne oringi na wieloklinie piasty koła) koło pierścieniowe trzeba założyć identycznie jak było bo ma kanały olejowe hamulca i odpowietrznika

Re: Wyciek oleju z przedniej piasty M312 99r

05 Wrz 2022 16:46

Panowie jak to się rozkręca - już po wyjęciu tarczek.
Pozdrawiam

Re: Wyciek oleju z przedniej piasty M312 99r

15 Wrz 2022 19:36

odkręć nakrętkę koronową

Re: Wyciek oleju z przedniej piasty M312 99r

15 Wrz 2022 19:51

Czym i ile chłopów trzeba żeby to obrzucić, bo klucz sam zrobiłem i się gnie przy 4 chłopach a nakrętka nie drgnie

Re: Wyciek oleju z przedniej piasty M312 99r

15 Wrz 2022 23:03

jeśli jakiś poprzednik bez wyobraźni nie zakleił lub zaspawał to ma iść normalnie pneumatem a nawet przecinakiem, jak nie idzie to trzeba ciąć nakrętkę
Wyślij odpowiedź