wibako

ZM19C brak jazdy do tyłu

ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez ELELukko » 07 Sty 2020 19:53

Marka i model maszyny: Zeppelin ZM19C
Rok produkcji: 1996

Witam! Po 6 latach bezawaryjnej pracy Zeppelin ZM19C odmówił współpracy, zginęła jazda do tyły. Co może być przyczyną, ewentualnie która cewka pod kabiną odpowiada za jazdę do tyłu. Łamanie wysięgnika działa, jak podniosę się na podporach i pługu jedna oś stoi zahamowana, a druga powoli się obraca po uruchomieniu jazdy do tyłu.

ELELukko
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 07 Sty 2020 19:46

Maszyna: Liebherr 924b, Zeppelin ZM19C,

Firma: TRANS-KOP


Reklama

simmet

ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Sty 2020 20:08

Nic pod pedał jazdy nie podszedło?? Często syfu podchodzi sporo pod pedał i nie wciska się tak głęboko jak powinien.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez ELELukko » 07 Sty 2020 20:44

Czysto jest

ELELukko
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 07 Sty 2020 19:46

Maszyna: Liebherr 924b, Zeppelin ZM19C,

Firma: TRANS-KOP


Re: ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez Patrolowiec » 14 Cze 2021 20:22

Właśnie dziś stworzył mi się podobny problem,tylko maszyna nie jedzie ani do przodu,ani do tyłu. W sobotę pracowała normalnie i nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny - pomoże ktoś?

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez zeppelin zm 15 » 14 Cze 2021 22:16

Czujnik jazdy sprawdzony?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez Patrolowiec » 15 Cze 2021 09:19

Cholera - nie mam pojęcia gdzie on się znajduje,a nawet nie wiedziałem że jest coś takiego :oops:

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez zeppelin zm 15 » 15 Cze 2021 21:25

Blok z dwoma cewkami i akumulatorem hydraulicznym, prawdopodobnie za kabiną. Od dołu jest wkręcony czujnik z okrągłą wtyczką, zrób mostek w kostce i daj znać czy pojedzie.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez Patrolowiec » 10 Lip 2021 16:22

Faktycznie za kabiną ten czujnik jest jak napisałeś. Mostek nic nie dał - spróbuję sprawdzić dopływ prądu do kostki,bo być może tu leży błaha przyczyna. A nie - no to trzeba szukać dalej- jeszcze nie wiem czego i gdzie.

-- 16 Cze 2021 08:59 --

I jeszcze jedna sprawa - wygląda na to,że jedna z tych dwóch cewek przy akumulatorze zdaje się nie działa - a chyba powinny działać obydwie.

-- 17 Cze 2021 11:53 --

Wygląda na to,że będzie jakowyś problem z hydrauliką - albo któraś z pomp sterujących nawaliła,albo gdzieś nie ma dobrego przepływu oleju. Tylko jako laik nie bardzo wiem od czego zacząć - gdzie szukać.

-- 10 Lip 2021 15:22 --

Niestety - nadal maszyna (Zeppelin ZM 19) nie chce ruszyć ani do tyłu ani do przodu,choć reszta funkcji działa w miarę normalnie łącznie z hamulcem postojowym. Podjechał mechanik zajmujący się na co dzień maszynami Fuchs i stwierdził,że to musi być zacięty któryś z zaworów,ale on nie zna maszyny i nie bardzo ma czas na szukanie gdzie problem.Wiem,ze to nie takie proste bo maszyny już nie produkowane,ale może gdzieś ktoś ma schemat działania hydrauliki w takowym Zeppelinie - to ponoć system Sennebogena - zresztą takowa tabliczka jest faktycznie na tej maszynie.Dwóch elektryków wykluczyło problem z elektryką właśnie.

Patrolowiec
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 25 Lip 2015 10:16

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: Skup złomu


Re: ZM19C brak jazdy do tyłu

Postprzez Paweł Zeppelin » 30 Paź 2023 19:53

dzisiaj w moim Zeppelinie pojawił się ten sap problem, przez cały dzień wszystko ok, po przerwie w pracy nie reaguje na pedał jazdy w obu kierunkach. Ustaliłeś co było powodem awarii w twoim?

Paweł Zeppelin
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Paź 2023 19:44

Maszyna: Zeppelin ZM19

Firma: LENGOS


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej