wibako

Zeppelin ZM 13 C '95 po rozgrzaniu brak jazdy

Zeppelin ZM 13 C '95 po rozgrzaniu brak jazdy

Postprzez Zeppelin 13 C » 06 Sty 2023 18:54

Marka i model maszyny: zeppelin ZM13C
Rok produkcji: 1995
Numer seryjny: 5132140

Witam kolegów maszyna pracowała "normalnie" czasami po rozgrzaniu rozłącza jazdę, trzeba było dać wyższe obroty żeby załączył się żółw albo ślimak (na zającu nie było tego problemu)
Po zmostkowaniu czujnika jazdy za kabiną nie było problemu.
W czasie pracy po około dwóch godzinach (tempera oleju hydraulicznego 53 stopnie C) jazda zginęła zero reakcji na pedał jazdy nawet po podniesieniu się na pługu i łyżce, cewki załącza. Dodam że reszta ruchów działa poprawnie.
Po ostygnięciu na kolejny dzień jazda wraca jakby nigdy nic i znowu do zagrzania 1,5 do 2 h i jazdę rozłącza jak by ciśnienia nie było tylko pytanie gdzie mierzyć i jakie powinno być?
Czy możliwe jest że wina leży w pompie głównej? Rozmawiałem z Panem który zajmuje się maszynami budowlanymi, podejrzewa że tłoczki się zacinają w pompie czy jakoś tak...
Jeśli mogę prosić o Wasze opinie i doradztwo co dalej z tym fantem.

Zeppelin 13 C
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Paź 2021 18:14
  • Miejscowość: Toruń

Maszyna: Zeppelin 13 C

Firma: Własna


Reklama

simmet

Re: Zeppelin ZM 13 C po rozgrzaniu brak jazdy

Postprzez marcin1 » 07 Sty 2023 20:50

ja mialem podobnie w swojej 12 ale po wymianie cewek za kabina byly popekane po prostu ze strosci wszystko wrocilo do normy cewki parkera jest jeszcze cewka pod kabina ktora steruje jazda

Autor postu otrzymał pochwałę

marcin1
Pomocnik operatora

Maszyna: zeppelin zm12 zeppelin zr 15 case 580 sk

Firma: roboty ziemne bogslaw michalewicz


Re: Zeppelin ZM 13 C po rozgrzaniu brak jazdy

Postprzez Zeppelin 13 C » 16 Maj 2023 06:55

Dziękuję za podpowiedź, przyczyną była piąta cewka pod kabiną licząc od zewnątrz. Pozdrawiam

Zeppelin 13 C
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 13 Paź 2021 18:14
  • Miejscowość: Toruń

Maszyna: Zeppelin 13 C

Firma: Własna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej