wibako

KOPARKA ETEC 812 EHS

Moderator: MARIO/MECALAC

KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez pejter1965 » 05 Gru 2020 20:47

WITAM GDZIE MOGĘ KUPIĆ CZĘŚCI KABINY LUB Z JAKIEJ MASZYNY PASOJĄ

pejter1965
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Gru 2020 20:31

Maszyna: koparka kołowa ETEC 812 EHS SYSTEM

Firma: ZPUH FASADA 47-316 Malnia ul. Leśna


Reklama

simmet

KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Jamar » 05 Gru 2020 21:50

Daewoo Solar, napisz do kolegi IP Parts.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez zeppelin zm 15 » 05 Gru 2020 21:59

Co potrzebujesz?
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez pejter1965 » 06 Gru 2020 01:49

obudowy dżojstikow a najbardziej lewa strona,przednia dolna szyba otwierana, dolna szyba z uszczelką w drzwiach.

pejter1965
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Gru 2020 20:31

Maszyna: koparka kołowa ETEC 812 EHS SYSTEM

Firma: ZPUH FASADA 47-316 Malnia ul. Leśna


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Gru 2020 09:46

Obudowy joysticków masz na myśli rączki? Temat dość ciężki.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez pejter1965 » 07 Gru 2020 00:02

witam .nie chodzi mi o dzojstiki ,tylko o obudowy plastikowe do ktorych są przymocowane rozdzielacze z dzojstikami. Mam jeszcze pytanie ,czy po odkręceniu kabiny od ramy podłoga zostaje z siedzeniem ? czy wszystko jest razem zintegrowane ?pejter proszę o odpowiedz jeśli jest to możliwe.DZIĘKUJĘ

pejter1965
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 05 Gru 2020 20:31

Maszyna: koparka kołowa ETEC 812 EHS SYSTEM

Firma: ZPUH FASADA 47-316 Malnia ul. Leśna


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Jamar » 07 Gru 2020 00:29

To nie joystick'i są mocowane do plastików tylko plastiki do ramy joystick'ów. Kabina to jednolity element schodzi cała wraz z fotelem joyami, pedałami, kierownicą w kołówce itp.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez dawidg2 » 07 Gru 2020 02:40

Nie zawsze wszystko schodzi razem z ramą kabiny.
W starszych mecalacach szło ramę kabiny zdjąć a fotel i pulpit zostawał. Pewnie dużo starszych konstrukcji tak ma.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Gru 2020 08:05

Zeppelin też tak ma że można sam szkielet zdjąć...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Jamar » 07 Gru 2020 09:19

W tej maszynie kabina powinna wyjść jako jeden element.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1386
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Few Days » 07 Kwi 2021 21:32

Witam,
Podepnę się pod temat ponieważ posiadam taką maszynę, i mam problem z opadającym ramieniem-główne siłowki(ramię skracane-3razy łamane). Sytuacja wygląda następująco: po delikatnym zasterowaniu joctikiem na podnoszenie ramię opada, wychylając dalej joctik ramię się zatrzymuje i każde dalsze wychylenie joctikiem inicjuje ruch ramienia (od tej pozycji działa normalnie) sytuacja jest identyczna przy opuszczaniu ramienia, gdy steruje na opuszczenie i opada swobodnie to jest ok ale gdy chcę podnieść maszynę to również jest to martwe wychylenie w którym maszyna opada i dopiero przy większym zasterowaniu podnosi się do góry na ramieniu. Problem dotyczy tylko tego jednego ruchu. Wydaje mi się że jest brak zaworka zwrotnego na zasilaniu suwaka tej sekcji ale nie jestem mechanikiem, nie posiadam również żadnej dokumentacji technicznej do maszyny. Proszę o pomoc.

Few Days
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Kwi 2021 20:57

Maszyna: Etec 812 hes

Firma: Jk


Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Szogun666 » 08 Kwi 2021 10:55

Few Days napisał(a):Witam,
Podepnę się pod temat ponieważ posiadam taką maszynę, i mam problem z opadającym ramieniem-główne siłowki(ramię skracane-3razy łamane). Sytuacja wygląda następująco: po delikatnym zasterowaniu joctikiem na podnoszenie ramię opada, wychylając dalej joctik ramię się zatrzymuje i każde dalsze wychylenie joctikiem inicjuje ruch ramienia (od tej pozycji działa normalnie) sytuacja jest identyczna przy opuszczaniu ramienia, gdy steruje na opuszczenie i opada swobodnie to jest ok ale gdy chcę podnieść maszynę to również jest to martwe wychylenie w którym maszyna opada i dopiero przy większym zasterowaniu podnosi się do góry na ramieniu. Problem dotyczy tylko tego jednego ruchu. Wydaje mi się że jest brak zaworka zwrotnego na zasilaniu suwaka tej sekcji ale nie jestem mechanikiem, nie posiadam również żadnej dokumentacji technicznej do maszyny. Proszę o pomoc.


Kolego ja bym zajrzał do uszczelnień w silownikach.
Miałem taki przypadek w innej marce- okazały się uszczelnienia na tłokach w silowniku.
Powodzenia

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Few Days » 08 Kwi 2021 11:01

siłowniki sprawdzone, na zasilaniu w jednym kierunku są zawory kulowe, po ich zamknięciu ramię stoi i nie opada ( tzn. po kilku godzinach położenie lekko się zmieni ale nie jest to taki przeciek który dawał by tak duże obiawy),

Few Days
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Kwi 2021 20:57

Maszyna: Etec 812 hes

Firma: Jk


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Szogun666 » 08 Kwi 2021 21:24

A do suwaków w rozdzielaczu zaglądałeś??
Zamki hydrauliczne sprawdzałeś??

Szogun666
Młodszy operator

Maszyna: Case 695SM


Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Few Days » 08 Kwi 2021 21:48

Zamków przy siłowniku nie ma. Suwak w rozdzielaczu gdy się nie wychyla jest ok, ale gdy tylko wychyla się na podnoszenie to ciężar ramienia wpycha olej do rozdzielacza, dopiero jak mocniej zasteruję joctikiem to ciśnienie w rozdzielaczu rośnie i w końcu jest większe niż to w tłokach i ramię zaczyna się podnosić(robiłem pomiar w kanale zasilającym suwak). Mam wrażenie że w miejscu gdzie wkręciłem manometr (przez przejściówkę)powinien być zawór zwrotny nabojowy. Tylko nie posiadam żadnego schematu i nie jestem pewien.

Few Days
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Kwi 2021 20:57

Maszyna: Etec 812 hes

Firma: Jk


Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez dawidg2 » 09 Kwi 2021 03:14

Zdjęcia jakieś bys dodał byłoby lepiej ocenić. Mozesz zamienić jeszcze funkcje i sprawdzić sekcje rozdzielacza na innej.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez Few Days » 09 Kwi 2021 09:46

postaram się wrzucić jakieś zdjęcie jak będę przy maszynie.
Obawiam się że zamiana sekcji nic nie zmieni, ponieważ pozostałe chodzą ok. główne siłowniki są zasilane z duch szpul, jak odetnę tą uszkodzoną zaworem kulowym to jest ok.
Poza tym udało mi się znaleźć schemat rozdzielacza seri m8 na stronie rexroth bosh, oczywiśncie jest to schemat nowego modelu a nie tego z 1994r. bo wtedy produkował dla nich mannesman. mimo to zasada działania musi pozostawać ta sama, i tak wg tego schematu jak szpula jest zasterowana na ruch siłownika to zamyka swobodny przepływ oleju i olej płynie do komory zasilającej suwak(szpule). Suwaki są proporcjonalne więc im większe wychylenie joctika tym większe ciśnienie na zasilaniu szpuli, i dopiero jak to ciśnienie będzie większe od tego które wytwarza ciężar ramienia w siłownikach zawór jednokierunkowy powinien się otworzyć i wpuścić olej do suwaka i tłoka. u mnie tego zaworka chyba brakuje i jak tylko suwak przesuwa się na podnoszenie to olej cofa się do rozdzielacza bo przy małym wychyleniu joctika jest za słabe ciśnienie w kanale zasilania.
Potwierdzał by to wszystko fakt że na zgaszonym silniku jak zasteruje podnoszenie to ramie swobodnie pada, a tak być nie powinno.

Few Days
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 07 Kwi 2021 20:57

Maszyna: Etec 812 hes

Firma: Jk


KOPARKA ETEC 812 EHS

Postprzez michal9111 » 30 Sty 2022 23:34

Witam, mam ten sam problem z koparka ETEC 816EHS. Podnosi słabo ramię na gorącym oleju a na zimnym jest trochę lepiej. Problem jest tylko na tej jednej funkcji gdyż zamieniłem przewody i wtedy był problem z opuszczaniem ramienia. Znalazł może ktoś rozwiązanie problemu bo z tego co czytam to jest identyczna sytuacja jak u kolegi wyżej???

michal9111
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 08 Cze 2021 11:19

Maszyna: ETEC 816EHS

Firma: Prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej