wibako

OK MH City /mh4 dławi

Moderator: MARIO/MECALAC

OK MH City /mh4 dławi

Postprzez aprill » 11 Lut 2022 21:55

Marka i model maszyny: O&K MH City
Rok produkcji: 1988

Witam, mam problem od 4 ostatnich użyć swojej koparki OK MH CITY z 1988 roku który polega na tym, że przez jakieś 20 minut po odpaleniu maszyny przy gwałtowniejszych ruchach ramieniem kopiącym (najbardziej przy podnoszeniu do góry) hydraulika dławi silnik prawie do zgaśnięcia. Podczas obciążania hydrauliki mruga mi kontrolka F (filter) oraz można usłyszeć jakby wycie za kabiną. W czym może tkwić problem? Zimny olej? Woda w oleju hydraulicznym ? Filtr hydrauliczny czysty, filtr na powrocie także. Po upływie jakiegoś czasu problem jakby powoli ustaje (wraz z rozgrzaniem oleju?) i maszyna pracuje bez zarzutu. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam.

aprill
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 08 Lip 2021 22:36

Maszyna: Yanmar b17 1997r
O&K MH City 1988r
IFA Waran x2

Firma: Kamstones


Reklama

simmet

OK MH City /mh4 dławi

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lut 2022 10:18

Kiedy wymieniałeś olej hydrauliczny i jaki wlałeś? Jak odpalisz maszynę teraz w takiej aurze zimowej to dasz jej popracować z 15-20 minut na wolnych obrotach? Podejrzewam że olej jest zbyt zimny i gęsty z tąd te objawy.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


OK MH City /mh4 dławi

Postprzez aprill » 13 Lut 2022 11:36

Koparkę posiadam od pół roku, oleju hydraulicznego nie wymieniałem ale sporo musiałem uzupełnić po zakupie, podejrzewam, że jest tak jak Pan mówi, że to wina warunków atmosferycznych lecz w poprzednich zimowych miesiącach nie było tego problemu, że się dławiła dlatego się zmartwiłem tym i postanowiłem zapytać. Symbolu oleju nie pamiętam lecz co mogę powiedzieć o nim to, że w maszynie robi się mleczny.

aprill
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 08 Lip 2021 22:36

Maszyna: Yanmar b17 1997r
O&K MH City 1988r
IFA Waran x2

Firma: Kamstones


OK MH City /mh4 dławi

Postprzez zeppelin zm 15 » 13 Lut 2022 12:45

No to masz wodę w oleju skoro jest mleczny.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej