wibako

Kupię starą minikoparkę do remontu

Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez SMT » 07 Mar 2020 15:06

To mój pierwszy post, a nie widzę działu do powitania więc w tym miejscu witam się z wszystkimi serdecznie.

Kupię starą minikoparkę, tzw trupa, do remontu. Może ktoś posiada i chce się pozbyć albo zna kogoś takiego komu stoi taki sprzęt bezużytecznie a nie opłacalny dla tej osoby jest remont maszyny (np. zniszczone silniki jazdy, itp). Potrzebuję minikoparkę na własne potrzeby przy pracach porządkowych na działce a nie na zarobek na niej, więc niestety posiadam bardzo mały budżet na to (około 6-8 tys. zł).
Może też być częściowo zdekompletowana (zależnie czego brakuje).

Dopuszczam też zakup w trochę większej kwocie jakiejś koparko-ładowarki np łamanej, z gatunku lżejszych.

Jeżeli ktoś może coś takiego zaoferować to proszę o informację na PW. Lokalizacja w zasadzie bez znaczenia, najlepiej woj. śląskie, ale w zasadzie cała Polska może być.

Pozdrawiam.

SMT
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Mar 2020 14:27

Maszyna: Nie posiadam

Firma: -


Reklama

simmet

Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez Pająk » 07 Mar 2020 18:59

Cześć! Tutaj masz "powitalnię"
viewtopic.php?f=6&t=388
Dużo masz tych porządków do porobienia? Może nad jakimś Ostrówkiem warto się pochylić.
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Re: Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez SMT » 07 Mar 2020 19:58

Dziękuję za informację odnośnie działu.

Co do maszyny to raczej Ostrówka nie biorę pod uwagę. Nie za dobrze mi się kojarzy, a po zrobieniu porządków, gdy będzie mi już zbędna, myślę że miałbym spory problem by się takiej maszyny pozbyć. Dodatkowo potrzebowałbym maszynę z napędem 4x4 (mieszkam blisko gór, a ziemia jest tu bardzo celiniasta i ciężka). Raczej wolałbym coś w miarę lekkiego do precyzyjnego operowania (m.in. poprawianie po pracach gdy ktoś kopie u mnie dużą koparką).

W przypadku zakupu minikoparki myślę, że zostałaby u mnie jako "przyda się", nawet gdybym całość obecnych prac zakończył. Nie zajmuje dużo miejsca, można wjechać do ogrodu by coś porobić, nie niszcząc przy tym trawy.

SMT
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Mar 2020 14:27

Maszyna: Nie posiadam

Firma: -


Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Mar 2020 20:10

Tylko uwierz że naprawdę za te pieniądze nic nie kupisz... Jak dostaniesz coś nie kompletnego to znalezienie tego co brakuje zapewne będzie graniczyć z cudem i uruchomienie strupa będzie kosztowało 3-4 wielokrotność twojego budżetu. Często przeglądam ogłoszenia i nie znajdziesz nic tańszego niż około 20 tys i w górę i w stanie"agonalnym". Nie ma znaczenia czy maszyna ma być na usługi czy do użytku własnego, albo jest sprawna albo nie.....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez SMT » 07 Mar 2020 20:59

W przypadku gdy maszynie brakuje połowy części to z pewnością nie ma sensu myśleć o remoncie takowej. Jeżeli zniszczone byłyby np. silniki jazdy, albo inne części mechaniczne to myślę że można by się zastanowić nad remontem. Ale jednocześnie rozumiem argument kolegi i dziękuję za informację.

Jeżeli ktoś ma mimo wszystko do zbycia sprzęt do remontu, a cena o której myślałem jest nieadekwatna to proszę na PW podesłać informację o maszynie wraz ze swoją wyższą ofertą. Myślę tu również o maszynach które mają konstrukcję przegubową podobną do tej https://www.otomoto.pl/oferta/fiori-fa40-koparko-ladowarka-przegubowa-lamana-ID6CSY5t.html? i mają co najmniej łyżkę do kopania, albo również łyżkę przednią.

Ściągał któryś z kolegów samodzielnie koparko-ładowarkę albo minikoparkę, np. z Niemiec? Ma sens podejście od tej strony do tematu?

Pozdrawiam

SMT
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 07 Mar 2020 14:27

Maszyna: Nie posiadam

Firma: -


Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez mechanior » 10 Mar 2020 10:18

Nawet z Niemiec nie będzie to 6-8 tysięcy złotych... na forum na którym ludzie znają wartość swoich maszyn nic w tej cenie nie kupisz, musisz szukać po portalach ogłoszeniowych choć miej świadomość że handlarze wymiotą wszystko w tej cenie choćby na części.
Generalnie szczerze życzę powodzenia ale nie widze wielkich możliwości.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez adwik » 29 Mar 2020 22:45

Witam mam takeuhi tb16 do zrobienia elektryka , maszyna sprawna na na chodzie. Cena 20 do uzgodnienia. Pozdrawiam

adwik
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 03 Mar 2017 10:36

Maszyna: fermec 800

Firma: Adwik


Re: Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez Jamar » 29 Mar 2020 23:30

Daj namiary na siebie.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1403
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez Pająk » 23 Kwi 2020 21:36

I jak,udało się coś kupić?
Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez mechanior » 23 Kwi 2020 23:30

JA rili... swojego Yanmara B17 2000 roku z silnikiem w proszku acz nie do kapitalki (luźny sworzeń na 3 tłoku, reszta igła) z NOWYMI napędami, gąskami, rolkami, wtryskami, nowym rozrusznikiem, pompą hydrauliki po przeglądzie i poprawkach (zębata) sprzedałem za 17 netto, nadmienię, że maszyna do malowania, luzy na ramieniu jak to u 20 latka, brak 2 szyb (dolna przednia i boczna) i elektryka do odbudowy... 17 netto... co można mieć za 6.000 ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupię starą minikoparkę do remontu

Postprzez Pająk » 24 Kwi 2020 07:20

Może dołożył... I się nie chwali :wink:

-- 24 Kwi 2020 06:20 --

Nie rób dziadostwa!
-skręć drutem.

Pająk
Operator

  • Posty: 257
  • Rejestracja: 03 Maj 2017 20:22
  • Miejscowość: PCT -Wielkopolska
  • Pochwały: 6

Maszyna: Same stare,ale jare.

Firma: Ośrodek Hodowli Pstrąga


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej