wibako

Waga minikoparki a praca mlotem

Waga minikoparki a praca mlotem

Postprzez maciek8791 » 07 Sie 2022 21:36

Witam , mam pytanie do bardziej doswiadczonych uzytkownikow forum. Jednym z zastosowan mini ktora chce kupic jest kucie betonu i nie chodzi tylko o jakiegos chudziaka. Jak duza / wydajna musi byc maszyna, zeby dala sobie rade. Czy taki yanmar sv 16 ogarnie taka taka robote, czy moze celowac w cos wiekszego 1,7 albo 1,9 t ?

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Re: Waga minikoparki a praca mlotem

Postprzez rudesmen » 09 Sie 2022 10:53

Im mniejsza maszyna tym mniejszy młot. Aczkolwiek w tym przedziale wagowym występuje 1 rodzaj młota, więc czy maszyna będzie ważyła 1600kg czy 1900kg to bez różnicy bo i tak ten sam młot będziesz w stanie założyć. W zależności od masy maszyny bardziej lub mniej będzie przekładało się to na zużycie sworzni.

Sprawdź sobie strony www sprzedawców młotów (np. DHB), jakie wagi młotów do jakich maszyn.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Waga minikoparki a praca mlotem

Postprzez maciek8791 » 10 Sie 2022 14:39

Witam dzięki za odpowiedź
jeszcze jedno pytanie : moja mini będzie głównie pracowała w ogrodnictwie. Spotkałem się z opinią, że vio12 jest na tyle lekka, że nie niszczy trawników, natomiast wszystko większe sv15, sv 17 itd już poniszczy trawnik. Czy faktycznie tak jest? To bardzo ważna informacja dla mnie, będę wdzięczny za odpowiedź.
pozdrawiam Maciek

maciek8791
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 Lip 2021 22:41

Maszyna: Brak

Firma: Własna działalność


Re: Waga minikoparki a praca mlotem

Postprzez piterobandito » 18 Sie 2022 22:35

Witam dzięki za odpowiedź
jeszcze jedno pytanie : moja mini będzie głównie pracowała w ogrodnictwie. Spotkałem się z opinią, że vio12 jest na tyle lekka, że nie niszczy trawników, natomiast wszystko większe sv15, sv 17 itd już poniszczy trawnik. Czy faktycznie tak jest?


nonsens, dużo innych czynników niż waga wpływa na to czy zniszczysz trawnik, a najistotniejszym jest oczywiście operator mini, jeśli ma pojęcie jak poruszać się gąsienicą po trawie to zniszczenia będą niewielkie, jeśli debil to i VIO12 nie pomoże, drugim czynnikiem jest poziom wilgoci gleby, sucha zagęszczona to tam i z powrotem możesz jeździć, wilgotna to zapomnij że nie zniszczysz (chyba że dwa przejazdy "tam i z powrotem"). Każda maszyna ma podany nacisk gąsienic bodajże w kg/cm2, lżejsza maszyna ma węższe (krótsze) gąski, cięższa szersze (dłuższe) właśnie po to aby te naciski były jak najmniejsze, koparka o masie 20 ton też przejedzie po trawie bez większych szkód oczywiście jeśli podłoże nie okaże się bagnem.
Dla przykładu w kategorii mini VIO12 ma nacisk na podłoże 0,28 kg/cm2 przy masie operacyjnej 1235 kg, Case 18-tka ma nacisk 0.32 kg/cm2 przy masie operacyjnej 1890 kg. (oczywiście to są dane katalogowe)

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej