wibako

Chrupanie z koła napinajacego gąsienice CAT 302.5

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Chrupanie z koła napinajacego gąsienice CAT 302.5

Postprzez kamilm1985 » 15 Gru 2011 20:49

Marka i model maszyny: Cat 302,5
Rok produkcji: 2006/2007

Witam jak w temacie

Zalozone mam nowe gaski

Maszynka na podjazdach pod gore lub na pochylni ma tendencje do dosyc donosnego jakby chrupania w kole napinajacym gasienice, na prostym podlozu problem wystepuje mniej intensywnie

gasienice mam zalozone wedlug orginalnego wymiaru... chociaz dzwoniac do jakiegokolwiek serwisu lub podajac VIN maszynki wszedzie podaja mi inny rozmiar niz mialem orginalny przy ktorym zostalem masakra....

na podniesionej jednej gasienicy i oczyszczaniu na króliku slychac jakby lekkie klepanie elementu metalowego gasienicy (tego ktory zachodzi na rolke podtrzymujaca) nie wiem czy to tez normalne???

Prosze o pomoc moje pytanie jest nastepujace

Czy w tym kole napinajacym jest jakies łożysko, jakaś rolka?? czy tulejka która sie wymienia, konserwuje lub cokolwiek???

dodam ze po zdjeciu gasienicy kolo napinajace luzem wychodzi w calosci z mostu bez oporu czy tak ma być??

Dziekuje za pomoc ;-)
Bedzie co ma być

kamilm1985
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 23 Lut 2011 20:02
  • Miejscowość: Z tad nie widac :D

Reklama

simmet

Chrupanie z koła napinajacego gąsienice

Postprzez korba71 » 15 Gru 2011 21:12

Koło wychodzi z całym mechanizmem napinajacym, zobacz czy koło nie oddzieliło sie od osi lubi sie w tym miejscu upierd...ć, kolega miał niedawno taką usterke, trzaski klepania piski chrupanie to niekiedy normalne objawy, nie wiem czy tam jest panewka czy łozysko u mnie w volvo jest bezobsługowo, ale słyszałem ze niekiedy zdarzają sie kalamitki. Nowa gaska musi troszke sie wyrobic, rolki podtrzymujące jezdne i łancuch gasienicy współpracuja ze soba z jakas tolerancją moze jest ciasno, jak napisałem gasienice niekiedy pracuja głosno jesli jest sucho, mróz, pracujesz na podłozu kamienistym, jesli błoto piach hałas ustepuje, warto oczyszczac gąski, kontrolowac rolki nie napinac za mocno GASIENIC, lepiej pracuja jak sa troszke luźniejsze pozdro.

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Re: Chrupanie z koła napinajacego gąsienice CAT 302.5

Postprzez balias » 20 Gru 2011 20:13

Witam

A czy przypadkiem to nie złudzenieze koło napinające? moze któreś z rolek ci sie zatarły? zobacz czy wszystkie się obracają...
http://www.pibo-bud.pl Usługi Minikoparką - woj. łódzkie

balias
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 Lis 2011 22:57

Maszyna: Hitachi 28u zaxxis , Case 5150

Firma: PIBO-BUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej