wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez flaber14 » 07 Lut 2021 22:27

Panowie mając do wyboru z poniższych modeli co byście wybrali biorąc pod uwagę jakość maszyny, serwis:

- kubota KX27 wersja HI 0-obrotowa
- hitachi zx26
- kobelco sr28
- volvo ecr25 lub ecr 27

Poszukuję maszyny w miarę wszechstronnej i nieskomplikowanej, która nie będzie się zbytnio psuła a miała tzw. POWER-a. Ciągana będzie na lawecie 2-osiowej za autem marki Iveco na bliźniakach lub podobnym.

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez voodoo167 » 01 Mar 2021 19:15

Witam Panowie stoję przed wyborem minikopareczki sa to dwa modele sunward swe17b 2500mth oraz bobcat e16long 3500mth jak myslicie na co bardziej było by zwrocic uwagę

voodoo167
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 01 Mar 2021 19:13

Maszyna: hitachi ex30

Firma: fortna uslugi brukarskie


Kupno mini kopareczki

Postprzez Góral Nizinny » 23 Mar 2021 13:18

Dzień dobry, cześć i czołem.
Planuję zakup nowej mini koparki. Oprócz wykopów będzie dużo pracowała z wiertnicą. Tereny raczej otwarte i pagórkowate, więc kompaktowość sprzętu nie ma dużego znaczenia. Myślę o maszynie ważącej około 2.5 t.
Wstępnie wytypowałem :
- Yanmar SV26
- Yanmar ViO 26-6
- Takeuchi TB 225 - chociaż jak wyczytałem w tym wątku, to rozsuwane podwozie przy tej masie to niewypał
Ideałem było by pewnie Takeuchi TB 230, ale niestety przekracza mój budżet.
Znajomy, który posiada kilka koparek twierdzi żeby odpuścić wyżej wymienione i kupić TB216, obawiam się jednak, że będzie za mała...
Proszę o podpowiedź, który z wymienionych sprzętów będzie solidnie wykonany i najmniej problematyczny.
Pozdrawiam.

Góral Nizinny
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 23 Mar 2021 11:31

Maszyna: Brak

Firma: Inco


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Brolog-MP » 24 Mar 2021 17:08

Posiadam minikoparkę Kubota KX36-3 ze swojej strony mogę śmiało polecić. Jak dotąd nie miałem większych awarii a sprzęt jest dość mocno eksploatowany. Zdjęcia można znaleźć tu www.brolog-minikoparka.pl

Brolog-MP
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Mar 2021 16:58
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: Kubota KX36-3

Firma: www.brolog-minikoparka.pl


Kupno mini kopareczki

Postprzez pawelwilk93 » 28 Mar 2021 23:32

Witam. Pytanie z innej beczki. Czy da radę zarobić na usługach minikoparka? Tak żeby np wziąść na kredyt jakąś mini max 3 letnia i dorabiac nią narazie po godzinach żeby się splacala. I pracować na etacie międzyczasie. Czy klienci patrzą na to czym przyjeżdżasz na robote? Proszę o opinie.

pawelwilk93
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 04 Cze 2020 16:09
  • Miejscowość: Podkarpacie

Maszyna: Bobcat e19

Firma: jeszcze brak


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 30 Mar 2021 21:09

Dobrze się zastanów czy chcesz z siebie niewolnika zrobić.
Takie sprzety kupuje się by albo z tego żyć, albo aby ułatwić sobie życie (nie koniecznie na tym zarabiając)
Idź do szefa powiedz że chcesz nadgodziny i zarobisz więcej niż na robotach po godzinach.

czy ktoś miał do czynienia z minikoparką Hitachi zx19-6 ? macie jakieś opinie o tym sprzęcie?

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez flaber14 » 01 Kwi 2021 20:26

[/quote]czy ktoś miał do czynienia z minikoparką Hitachi zx19-6 ? macie jakieś opinie o tym sprzęcie?[/quote]

do niedawna byłem na etapie szukania minikoparki, wybrałem model HITACHI ZX26, ale też przymiatałem się do ZX19. Jak dla mnie zdecydowanie za mała i ciasna w środku chociaż przyznam że w niej jest tyle miejsca do w np VIO26. Nie pracowałem na niej ale rozmawiałem z operatorem do kopania pod kable czy ogrodzenia spokojnie wystarczy. Bądź co bądź jest delikatniejsza w konstrukcji, ma za to rozsuwane gąski jedni chwalą i inni nie kwestia gustu.

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 01 Kwi 2021 22:27

ja nie mogę kupić większej bo pracuje w ciasnych miejscach (czym węższa tym lepiej) Dlatego zastanawiam się nad zx19-6 spodziewam się że miejsca w środku jest podobnie co u innych producentów w tej wadze maszyny.
A jak oceniasz prace twojej mini czy precyzja działania i obsługa całej maszyny jest wzorowa?
Nie widać jakiś nadmiernych śladów zużycia sprzętu?
A jakie inne marki brałeś pod uwagę jako konkurencje do hitachi?

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez flaber14 » 04 Kwi 2021 15:46

Ocenić jeszcze nie mogę bo jej fizycznie nie mam dopiero zamówiłem ;) W ZX19 jak i ZX 26 tylko siedziałem i troszkę pobawiłem się sterowaniem. Z racji wygody bardzie przypadła mi do gustu ta większa. Jeśli chodzi o sterownie to na prawdę ciężko mi powiedzieć w oglądana 19-tnastka to była funkiel nówka maszyna dosłownie kilka tygodni wcześniej kupiona, jeśli chodzi o 26-stkę to miała już 3 lata powiem Ci zę nie wyglądała na jakąś dobitą a widziałem ze pracuje w firmie gdzie się nie patyczkują z maszynami b maja tam zarabiać a nie stać. W rozmowie z właścicielem to mówił że do tej pory nic w niej nie robił, pracuje OK, co ważne ie ma DPF-a :D. Co do siły kopania się nie wypowiem. Z minusów jakie zauważyłem to podłokietniki to taki tani plastik (ale może teraz robią lepsze w tej z przed 3 lat słabo top wyglądało ;) jak dla mnie, a gościu u którego byliśmy to czepnął się tylko złączek na wężach. Mówię ze lepiej jak się zatrą czy cos od piachu to odciąć i okuć w inne bo te oryginalne to szmelc.

Jeśli chodzi o inne marki jakie oglądałem:

Yanmar VIO 26 - za ciasna w środku. Dla mnie było w niej tyle samo miejsca co w ZX19. Do tego jakieś takie wątle ramie ona dla mnie ma ale to może tylko moje złudzenie

Kubota KX027 - kabina mega wygodna powiem CI ale to nie jest maszyna 0-obrotowa niestety i dlatego odpadła. Cenowo też szalu nie było

Kobelco SC28 - bardzo fajna sprzęt, chociaż dość ciężki i jak ITD złapie może być problem. Głownie z tego powodu ją odrzuciłem bo na początku kariery nie chcę się krokodylom tłumaczyć. Cena też podobna do Kuboty

Volvo ECR25 - jak dla mnie za lekka, a ECR27 za droga :(

Wśród wyżej wymienionych cenowo Hitachy bije je na głowę. Do tego dochodzi przestrzeń w kabinie która dla mnie jest OK. Co do wyglądu kabiny kontrolki i radio mógłby być w lepszym miejscu bo są po bogach ale i tak nie jest źle bo w innych radio na przykład mamy za głową :D

Do tego koszt przyjazdu serwisu był najtańszy wśród wszystkich ofert. Kwestia inna że zgłoszenie serwisu nie zawsze działa u nich jak należy. No ale mam nadzieję że nie będę musiał tego sprawdzać :D

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 04 Kwi 2021 22:02

Dzięki za podpowiedzi.
Ja chce kupić nową i wybieram pomiędzy :
1. Hitachi zx19-6
2 Yanmar SV18
3 JCB 19-c1
4 Kubota KX19
5 Neuson ET18
6 Bobcat e19
7 Takeuchi TB216
8 Cat 301.6
Oferty cenowe mam już i teraz jade oglądać i zobaczyć różnice.
Najgorsze w obecnej chwili jest to, że a niektóre marki trzeba czekać 8-12 tygodni.
Cat jest zdecydowanie najdroższy- Cała reszta bardzo podobnie.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Zibi0401 » 05 Kwi 2021 12:00

Witam kolego możesz mi wysłać cennik tych maszyn na priv też myślę o zakupie nowej maszyny mam obecnie jcb 8018
2010 rok a chce druga maszynę.

-- 05 Kwi 2021 11:00 --

Witam kolego możesz mi wysłać cennik tych maszyn na priv też myślę o zakupie nowej maszyny mam obecnie jcb 8018
2010 rok a chce druga maszynę.

Zibi0401
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 06 Sty 2017 20:08

Maszyna: Jcb 8018

Firma: Zet-Bud


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 05 Kwi 2021 12:49

mogę ci coś wysłać tylko powiedz w jakiej specyfikacji? golasy czy z dodatkami? ogólnie to 22-23tys euro za maszynę.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Zibi0401 » 05 Kwi 2021 15:18

Ogólnie myślę o cat 301.8 z klima i szybko złącze ale ciekawie co ma konkurencja w wyposażeniu

-- 05 Kwi 2021 14:18 --

Ogólnie myślę o cat 301.8 z klima i szybko złącze ale ciekawie co ma konkurencja w wyposażeniu

Zibi0401
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 06 Sty 2017 20:08

Maszyna: Jcb 8018

Firma: Zet-Bud


Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 05 Kwi 2021 17:19

cat jest najdroższy a konkurencja jest tańsza o 3-4 tyś euro. I nie ma klimatyzacji.
Ja bede pracował sporadycznie na maszynie więc klima nie jest potrzebna.
Natomiast po rozmowie z osobami które mają małe maszyny - to wszyscy cenią prostotę. W nowej maszynie nie ma problemów ale gdy przychodzi czas napraw to już wtedy robi to różnicę. Mam na swoim terenie kilka minikoparek przeważnie Bobcat i wszyscy kupili je i nie sprzedają tylko ewentualnie naprawiają. W firmach co kupili chińczyki to nie są zadowoleni bo nie są "twarde".
Operatorzy też wolą mało skomplikowane maszyny.
Nie ma złotej maszyny i u mnie też do małych robót ma być mała a do większych większa maszyna.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Kupno mini kopareczki

Postprzez Max85 » 05 Kwi 2021 20:01

Która z tych wszystkich jest najcięższa?

Ten CAT nie jest przypadkiem wyładowany już elektroniką?

Prostota w małych maszynach jest dość ważna, bo są to maszyny, które dość często mają zrobić więcej niż mogą, przez co luzy potrafią dość szybko złapać. Jeśli do tego elektronika będzie siadać, to nic tylko się pociąć.

Max85
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 08 Cze 2020 20:58

Maszyna: Yanmar

Firma: Bik


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 05 Kwi 2021 20:23

tak Cat wychodzi na to że jest z największą ilością elektroniki w podstawie.
nie wiem która najcięższa - dla mnie nie ma to znaczenia. czy ona ma 1.8 czy 2 tony to i tak przekracza masę.
Jak zrobię testy to opisze wrażenia.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Kupno mini kopareczki

Postprzez piterobandito » 05 Kwi 2021 20:32

...a brałeś pod uwagę CASE CX19C?, elektronika zwężona do minimum, mocna, szybka ( trochę głośna), stabilna, tańsza!!!...
... Moja (CX18C) ma przerobione 1750 mth, na luzy nie narzekam, bez awarii, serwis jest OK, dealer ze Stalowej Woli daje nieźle wykonane łyżki.

... muszę siebię poprawić, w 19-tce wprowadzono panel dotykowy...
Ostatnio edytowany przez piterobandito 06 Kwi 2021 07:17, edytowano w sumie 2 razy

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 05 Kwi 2021 20:37

nie - nie brałem tej koparki pod uwagę.
poszukam dealera i sprawdzę ofertę.
dzięki

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 06 Kwi 2021 00:37

Zibi0401 napisał(a):Witam kolego możesz mi wysłać cennik tych maszyn na priv też myślę o zakupie nowej maszyny mam obecnie jcb 8018
2010 rok a chce druga maszynę.

-- 05 Kwi 2021 11:00 --

Witam kolego możesz mi wysłać cennik tych maszyn na priv też myślę o zakupie nowej maszyny mam obecnie jcb 8018
2010 rok a chce druga maszynę.




A z jakiego jesteś województwa ? Mogę zrobić ofertę na Takeuchi
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez picek » 09 Kwi 2021 21:22

dzwoniłem do dealera Case i mnie olali- do dziś nikt sie nie odezwał od minikoparek. Możliwe że nie mają aktualnie, ale niesmak pozostał.
Dziękuje za wycenę Takeuchi koledze z forum- najlepiej zaprezentowana oferta jeśli chodzi o różne wersje tej maszyny. Niestety brak dostępności w najbliższym czasie. Polecam forumowicza dla wszystkich którzy myślą o Takeuchi może w wakacje będzie łatwiej.
Ogólnie wychodzi na to że zakup minikoparki trzeba planować z 3 miesięcznym wyprzedzeniem. Przynajmniej w obecnych czasach.

picek
Pomocnik operatora

  • Posty: 56
  • Rejestracja: 01 Sty 2021 21:59

Maszyna: JCB cx3 83r

Firma: Ales


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej