wibako

Nex N12 opinie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Nex N12 opinie

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Sie 2022 22:59

:lol: bardzo ciekawa historia z tą maszyną :lol:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Reklama

simmet

Re: Nex N12 opinie

Postprzez Flesz » 09 Sie 2022 07:16

Cyrk na kółkach można powiedzieć :) A co ciekawe, pasują części od markowej maszyny- z tym że chińczyki, jak to chińczyki, wpakowali łożyska za 6pln które są o 15mm węższe niż ori markowe za 40pln. Komplet z uszczelniaczami i wałkiem 300. Efekt taniości na foto. Który enginier wymyślił że 1200 kilogramów uda się obracać na łożysku z bieżnią 10mm? Przypuszczam że tam nie było enginiera..

Flesz
Fizol

Maszyna: Minikoparka

Firma: Parts


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Jarek 77 » 18 Wrz 2022 07:42

Ja też mam dylemat
Mam do dyspozycji 55 000 zł Netto
I w tej kategori wagowej 1100-1300 kg)i cenowej
Z.tych wszyskich chinskich specyfików jak GG Gunter Grosmann 1200 czy Berger Kraus Bj 1300
To nex 12 pozostał liderem
Dziwi mnie że na youtube nie ma nic na necie oprucz nex 12 wyzej podane chinole mają wrzucone po 2 fimiki na cale you tube !!
Tak jakby mieli coś do ukrycia..
Zajmuje się mątowamiem ogrodzem
Plus w przyszłosci może jakieś drobne robótki.. Mam nadzieję że to
Będzie odpowiedni wybór..
Pozdrawiam Jarek

Jarek 77
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Wrz 2022 07:05

Maszyna: Nex n12

Firma: MINOLSKA


Re: Nex N12 opinie

Postprzez skecz119 » 22 Wrz 2022 07:29

Nie będziesz zadowolony. Z hydromotorami są jaja. To nie są silniki przeznaczone do jazdy tylko do napędzania np wiertnicy. Problemem jest to że na wałek działają siły których nie jest w stanie wytrzymać żadne łożysko i robią się luzy. Z kolei to powoduje że wygniata się dekiel hydromotoru w miejscu uszczelnień i wycieki są co kilkanaście godzin pracy maszyny-jeśli oczywiście jeździ a nie stoi. Żeby doprowadzić do uszkodzenia wystarczy wjechać w grząski grunt i próbować się obrócić albo skręcić. Nie wiem jak to prościej opisać. Rozwiązaniem była by tu zwolnica-wał jedynie by napędzał zwolnicę a ta przenosiła siły skrętne. No ale dwie zwolnice kosztują tyle co pół tej koparki i koło się zamyka.
Kolejna rzecz która mnie rozwaliła to KAŻDE łożyskowanie w tej koparce-moja ma nalatane ze 180 godzin a ramię lata jak chce tak są sworznie wygniecione. No i o precyzji nie ma mowy. Nie wiem jak ta nowa na dżojstikach ale ta stara na zaworach to jest porażka. Opad łyżki odbywa się na oko a jak w niej masz urobek to skaczesz jak na byku. Do klienta faktycznie się nie nadaje. Sobie na działce zrobić płot owszem. Pamiętaj że to będzie wizytówka Twojej firmy. Zastanów się co byś pomyślał gdybyś to ty był inwestorem a wykonawca by ci wjechał na działkę chińskim sprzętem poruszającym się kilometr na godzinę. Lepiej używaną JCB w tej cenie. Nikomu nie daje do myślenia czemu ten Nex jest taki przystępny cenowo? Stary wyjadacz znający pracę na budowie nigdy by nawet o tym nie pomyślał-a na słowo chińczyk oblizuje się bo myśli że żarcie przywiozą.

skecz119
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 01 Lut 2022 20:58

Maszyna: Kingway

Firma: Jmp


Re: Nex N12 opinie

Postprzez mechanior » 22 Wrz 2022 23:51

Piękne podsumowanie, ale jak 10 lat temu o tym pisaliśmy to sprzedawcy grozili nam sądami a użytkownicy forum krzyczeli że chcemy sprzedawać tylko drogie maszyny żeby kroić klientów ... dlaczego nic nie ma necie? Bo nikomu się nie chce użerać w sądzie za psie pieniądze.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nex N12 opinie

Postprzez HYDRO111 » 28 Gru 2022 15:08

zeppelin zm 15 napisał(a)::lol: bardzo ciekawa historia z tą maszyną :lol:


Z operatorem FLESZ jeszcze ciekawsza :) te poematy które tu umieszcza to chyba ktoś mu pisze, może "MECHANIOR" :)

-- 28 Gru 2022 15:08 --

Patrzcie co pisał jeszcze nie dawno:)
Dziwne że zmienił zdanie :roll:

Postprzez Flesz » 19 Sty 2022 19:56
Po ponad roku nadal działa. Sezon dała radę-pociągnęła małą budowę, obsłużyła działkę 1500m2 w zakresie- rozkładania gruzu pod drogę, równania terenu, wiercenia słupków pod ogrodzenie, wykopała kilka rowów pod kabel (200mb łyżką 20), fundamenty łyżką 40, zasypywanie fundamentów piaskiem, zasypywanie z zewnątrz masakryczną gliną, transportowała kilkanaście razy betoniarkę 100kg, kilkaset razy zagęszczarkę 120kg na odległość na około 100metrów, ciągała przyczepę ciężarową z bloczkami w teren gdzie nie mogłem wjechać busem i wiśnia na torcie.. Wyciągała kilka razy z gliny Iveco i Sprintera! Poprawiłem kilka rzeczy, wymieniłem kilka pierdół, dołożyłem lampy robocze a z awarii do tej pory to w zasadzie jeden wyciek który z pomocą serwisu (tak! chińczyk ma u nas serwis) ogarnąłem wymieniając na markowe zimery i oringi. Nie żałuję że się na nią zdecydowałem. Nie wiem jak ta n10 ale n12 jeśli ktoś nie ma uprzedzeń i nie robi na akord (jest dość wolna jeśli chodzi o jazdę-60 metrów pokonuje w takim tempie że zasnąć można :) to daje radę.

HYDRO111
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 09:14

Maszyna: Szukam Maszyny

Firma: SAM :)


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Maskiner » 28 Gru 2022 17:45

Sam szukałem opinii na forum przed zakupem więc teraz się podzielę.
Moja opinia po 1,5 roku użytkowania:
1. Koparka pracuje mało bo jest 3cią i najmniejszą maszyną w firmie.
2. Używana była głównie do wiercenia otworów pod ogrodzenie jednostki wojskowej (40 otworów na godzinę) + małe wykopy tam gdzie nie wjedzie większa maszyna lub tam gdzie nie chce nam się pakować większej.
3. Przepracowane około 350 mth.
4. Sprzętem pracują tylko 2 osoby (zaznaczam, że dbają).

- po około miesiącu zauważyłem luzy na ramieniu. Okazało się, że sworznie są zakończone nakrętkami, które mogą się poluzować. Skręciłem nakrętki, dałem klej do gwintów. PROBLEM ZNIKNĄŁ.
- przy którejś robocie urwałem śrubę od szybkozłącza. KOSZT NOWEJ TO KILKANAŚCIE LUB KUILKADZIESIĘT ZŁOTYCH
- po około roku skręt ramienia nie działał. Nie wiozłem na serwis. Zadzwoniłem. Poradzili sprawdzić wtyczkę od elektrozaworu. FAKTYCZNIE WYPIĘŁA SIĘ. WPIĄŁEM. DZIAŁA.

Poza tym, że na bieżąco sprawdzamy czy coś nie wymaga dokręcenie, czyścimy po każdej robocie i smarujemy dość bogato to nic więcej osobiście przy niej nie robiliśmy. Koparka była już na dwóch serwisach. Wymieniany był olej, filtry i ogólny przegląd. Być może coś przy niej jeszcze robią na takim serwisie, ale mi nic o tym nie wiadomo.

Moja ocena po tym czasie jest taka, że nasze wymagania spełniła i to do czego została kupiona w zupełności realizuje.
Nie jest mocno eksploatowana i dbamy o nią w 100% więc na awaryjność zupełnie nie mogę narzekać.

Maskiner
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 09:10

Maszyna: JCB 8016

Firma: Amper


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Gaz_instal » 28 Gru 2022 21:21

Witam, przymierzam się do zakupu minikoparki max 1,3tony z racji transportu jej w busie Renault Master. Ostatnie 3 tygodnie objechałem wszystkich dealerów budżetowych minikoparek. Z racji że jestem z województwa Śląskiego w niedalekiej odległości mam wszystkich na miejscu.
Oczywiście o każdej marce mógłbym pisać jakieś plusy i minusy, ale od tygodnia jestem zdecydowany na minikoparkę Nex N12 ze sterowaniem na joystickach przy fotelu.
Co zaważyło na mojej decyzji, przede wszystkim głębokość kopania czasem zdarza mi się puścić jakieś przyłącze pod fundamentem i przyda się ramię które sięgnie 2m, na duży plus również siłownik na pierwszym ramieniu umieszczony od góry. Bardzo podoba mi się również rozwiązanie sterowanie skrętnym ramieniem, nie ma potrzeby odrywania rak z joysticka.
Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie równiez obsługą sprzedawcy, który zrobił że mną wywiad do czego będzie głównie używana tą minikoparka, zajmuje się głównie przyłączami gazowymi i instalacjami, wykonuje ok 40 przyłączy rocznie, stąd zaznaczyłem ze 200godzin pracy rocznie to wg mnie max przebieg. Stąd proponowano mi tańsza wersję N12 ze sterowanie na dźwigniach argumentując takim małym planowanym przebiegiem. Jednak wygoda ma dla mnie znaczenie ważniejsza nad kosztem dlatego taka decyzja. W innych firmach nie pytano mnie do czego potrzebuje tylko od razu proponowano z górnego cennika, podejrzewam że chodzi tylko i wyłącznie o większą prowizję.
Również wziąłem pod uwagę że serwis jest w miejscu gdzie sprzedaż koparek, nie wszystkie firmy mają to w swojej ofercie.

Gaz_instal
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 Gru 2022 20:47

Maszyna: Minikoparka

Firma: Gaz Instal


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Wskecz » 28 Gru 2022 21:58

Chyba mamy krety z nexa na forum

Wskecz
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 Maj 2022 15:43

Maszyna: Yanmar

Firma: Własna firma


Re: Nex N12 opinie

Postprzez 8x8 » 28 Gru 2022 23:19

Gaz_instal napisał(a): Jednak wygoda ma dla mnie znaczenie ważniejsza nad kosztem dlatego taka decyzja.


widać że nie jesteś ani wykonawcą ani operatorem, ale na pewno marnym sprzedawcą jak te dwa wpisy powyżej twojego.

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Wskecz » 29 Gru 2022 07:23

Przedstawiciele handlowi myślą że nabiorą stare misie na sztuczny miód.. szkoda tylko że potem jakiś małolat zakładając firmę to przeczyta i pod wpływem fortelu z neta kupi zabawkowy sprzęt i wpierdoli się w długi, bo nie zarobi tym nawet na spłatę koparki.

Wskecz
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 Maj 2022 15:43

Maszyna: Yanmar

Firma: Własna firma


Re: Nex N12 opinie

Postprzez mechanior » 29 Gru 2022 17:48

czekamy na raport z eksploatacji poparty zdjęciami tejże maszyny w akcji, tak za pół roku :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Bogdan1957 » 29 Gru 2022 18:30

Wchodzę na forum, żeby poszukać informacji o maszynie.

Niestety najwięcej czytam wypowiedzi tych, którzy nie mieli z tą koparką nic do czynienia.

WIELKA PROŚBA - NIE ZAŚMIECAJMY FORUM TAKIMI POSTAMI.

Bogdan1957
Nowicjusz

Maszyna: Ursus C330

Firma: GR


Re: Nex N12 opinie

Postprzez 8x8 » 29 Gru 2022 19:30

BOGDAN oczywiście masz rację :mrgreen:
A wynika to z faktu że każdy traktujący na poważnie swoją pracę, omija takie wynalazki szerokim łukkkkkiem.

TEŻ MIAŁ BYM PROŚBĘ ŻEBYŚ TAKIM PROMOWNIEM NIE ZAŚMIECAŁ FORUM I NIE PRÓBOWAŁ ZA POMOCĄ FORUM UWIERZYTELNIAĆ TAKICH PSEUDOGRABI!

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Re: Nex N12 opinie

Postprzez dawidg2 » 29 Gru 2022 19:44

Zobaczcie na datę utworzenia kont kolegów Maskiner i hydro111 założone w odstępie kilku minut. Raczej to spam.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Re: Nex N12 opinie

Postprzez Wskecz » 17 Sty 2023 08:31

Tak się składa że miałem nexa.. opisałem wyżej moje odczucia i wrażenia z półtora rocznego użytkowania. Przy sprzedaży poinformowałem nowego nabywcę o wadach bo wiem co to rękojmia a dla mnie gęba warta więcej niż pieniądze. Chłop użytkuje tą tandetę tak jak opisał ją chińczyk na aliexpres. W ogrodzie do robienia grządek. I wszyscy są zadowoleni, jednak ja się zraziłem na tyle że nie kupię już nigdy nawet kapci które mogą mieć choćby chińskie nici w sobie.

-- 17 Sty 2023 08:29 --

Ktoś kiedyś pisał, nie wiem czy tu czy gdzieś indziej to wyczytałem, że chłop który na youtube pokazuje rzekomo swoje koparki i ma tylko nexy które bardzo chwali i robi to zupełnie bezinteresownie proszsz:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100075775761762

https://www.youtube.com/watch?v=b3_3AqMmdyM

Wskecz
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 Maj 2022 15:43

Maszyna: Yanmar

Firma: Własna firma


Re: Nex N12 opinie

Postprzez HYDRO111 » 17 Sty 2023 16:03

Ojejku! zobaczcie dawidg2 i mechanior otworzyli konta tego samego dnia i roku - tylko w innym miesiącu - to chyba spam! uważajcie :roll:
Człowieku nie bądź śmieszny :faja:

HYDRO111
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 05 Maj 2020 09:14

Maszyna: Szukam Maszyny

Firma: SAM :)


Re: Nex N12 opinie

Postprzez skecz119 » 15 Paź 2023 09:41

Gdyby ktoś chciał usunąć wycieki z chińskich hydromotorów-zapraszam do kontaktu gravelgda@wp.pl
Najlepiej wysłać foto dekla. Kolega oceni czy da się zrobić i za ile. Nie robi chały na zasadzie wymiany samych uszczelnień tak jak producent na gwarancji tylko najpierw jest obróbka mechaniczna w zależności od stopnia uszkodzenia a potem dobierane uszczelniacze-już nie chińskie. Doradzi też w dalszej eksploatacji żeby uniknąć napraw w przyszłości.

skecz119
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 01 Lut 2022 20:58

Maszyna: Kingway

Firma: Jmp


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej