wibako

Volvo EC15B XTV kontrolka ciśnienia oleju

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Volvo EC15B XTV kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez Kapral » 25 Cze 2021 20:16

Marka i model maszyny: Volvo EC15B XTV
Rok produkcji: 2006

Witam

Zwracam się do Was z takim problemem. W mojej mini po mocnym zagrzaniu silnika (lecz tak, że kontrolka temp nie zapala się) np wskutek przejechania dłuższego odcinka drogi, a następnie po zejściu na niskie obroty zaczyna świecić kontrolka niskiego ciśnienia oleju. Domyślam się, że jest to wskutek rozrzedzenia się oleju. Kwestię chłodzenia silnika starałem się poprawić poprzez wyczyszczenie chłodnicy, oczywiście stan płynu chłodzącego itd jest ok oraz otwarcie pokrywy silnika podczas pracy (upały). Istnieje opcja, że silnik "się kończy" i ciśnienie ucieka przez panewki, ale problem ten występuje dopiero jak silnik się mocno nagrzeje. Podczas kopania i pracy na średnich obrotach problem nie występuje. Znajomy mechanik samochodowy zalecił wymianę oleju z zalecanego przez producenta 10W40 na 10W60 co ma poprawić ciśnienie kinetyczne w wyższej temperaturze. Proszę o info czy to jest dobry pomysł oraz czy tym zabiegiem nie zaszkodzę? Silnik to mitsubishi L3E. Co poza tym mogę zrobić? Olej i filtr wymieniany 160 mgh temu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Kapral

Kapral
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 09 Wrz 2019 11:26

Maszyna: Volvo EC15B XTV

Firma: Elektrosilesia


Reklama

simmet

Volvo EC15B XTV kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez rudesmen » 25 Cze 2021 20:19

Najrozsądniej byłoby podłączyć manometr zamiast czujnika aby sprawdzić jakie jest rzeczywiste ciśninie aby wyeliminowac usterkę czujnika. A poźniej zastanowić się nad kolejnym krokiem.
Co do zmiany 10W40 na 10W60 to nie raz słyszałem, że ten zabieg pomaga w przypadku silników w autach osobowych...

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Volvo EC15B XTV kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez RychuRuchu » 30 Cze 2021 21:59

Mam podobny problem w terex. Z tym, że zapala się kontrolka + sygnał dźwiękowy ale tylko przy calkowitym odjęciu gazu.Może obroty są wtedy zbyt niskie ?

RychuRuchu
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 29 Paź 2020 19:46

Maszyna: Terex Tc20

Firma: ŁYCHA usługi minikoparką


Re: Volvo EC15B XTV kontrolka ciśnienia oleju

Postprzez insbar jarek13 » 24 Cze 2023 04:59

Czy rozwiązał pan problem z tym ciśnieniem w tym terexie? mam ten sam problem

insbar jarek13
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 11 Lut 2021 00:00

Maszyna: TEREX TC20

Firma: INSBAR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej