wibako

Brak napędu na wzniesieniu w mini

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Brak napędu na wzniesieniu w mini

Postprzez skecz119 » 07 Mar 2022 19:44

Cześć wszystkim, mam pytanie. Czy jak chcę podjechać minikoparką pod dość duże nachylenie to normalne jest że w pewnym momencie odcina napęd na gąsienice a ruchy ramieniem słabną? Zauważyłem że jak jest ostry podjazd np w wykopie to przy konkretnym nachyleniu minikoparka przestaje reagować na dźwignie jazdy i działa tylko ramie ale jakby słabiej..Marka i Model to popularny chińczk.

skecz119
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 01 Lut 2022 20:58

Maszyna: Kingway

Firma: Jmp


Reklama

simmet

Re: Brak napędu na wzniesieniu w mini

Postprzez rudesmen » 08 Mar 2022 21:08

Każda maszyna jest inna. Jedna może mieć akurat słaba jazdę, a inna może mieć mały udźwig. Nie sądzisz, że należało by podać o jaką konkretnie maszynę Ci chodzi?

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2159
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Brak napędu na wzniesieniu w mini

Postprzez skecz119 » 09 Mar 2022 08:05

Jeśli to coś zmieni to chodzi o NEX N12. Na prostym i lekkich pochyleniach jest spoko, ma moc. Tylko jak chcę podjechać pod ostrzejszy nasyp to ją jakby odcina. Z początku myślałem że producent zamontował jakiś żyroskop-czy jak to się fachowo nazywa ale oglądałem hydraulikę i nic takiego nie ma. Mam jeszcze jedno podejrzenie-może olej po prostu się przemieszcza w zbiorniku i przez jego za niski poziom napęd przestaje działać?

skecz119
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 01 Lut 2022 20:58

Maszyna: Kingway

Firma: Jmp


Re: Brak napędu na wzniesieniu w mini

Postprzez Brandix » 20 Mar 2022 18:56

Czy w takich sytuacjach maszyna wydaje jakieś nietypowe odgłosy (np wycie pompy)?
Bo po opisanym zachowaniu wygląda, jakby pompa nie dostawała odpowiedniej ilości oleju...

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Brak napędu na wzniesieniu w mini

Postprzez skecz119 » 22 Mar 2022 20:29

Chyba masz rację-jak jest 3/4 oleju na słomce to problem ustał i podjeżdża pod dość ostre wzniesienia. Dziękuję za sugestie :)

skecz119
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 01 Lut 2022 20:58

Maszyna: Kingway

Firma: Jmp


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej