wibako

Bobcat 322d '01

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Bobcat 322d '01

Postprzez xKWIKUx » 04 Maj 2022 23:41

Marka i model maszyny: Bobcat 322d *223512548*
Rok produkcji: 2001

Witam!
Kupiłem niedawno teraz w zimie koparke jak w temacie i mam w niej pewien problem.

Koparka dziala i na zatrzasnietych joystikach i na otwartych. Kontrolka dziala, to jest gdy joysticki sa zatrzasniete świeci, gdy podniose do góry konsole gaśnie.

Problem polega na tym że gdy kontrolka świeci (joysticki są zatrzaśnięte), słychać syczenie z rozdzielacza i koparka męczy się przy otwarciu łyzki na przykład i przy prostowaniu drugiego ramienia, po zadaniu do oporu którejś z tych funkcji silnik gaśnie.
Gdy kontrolka nie świeci (joysticki są odchylone od zatrzasku) nic nie syczy, koparke nie męczą żadne ruchy, silnik przy dwóch ruchach do oporu nie gaśnie.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

-- 12 Mar 2022 14:44 --

I pytanie czy mogę na czas diagnozy i ewentualnej wymiany czesci coś podlozyc pod jedną z konsol i tak pracować

-- 30 Kwi 2022 21:03 --

Położyłem podkładki pod konsole i pracuje tak jak jest ale.chcialbym naprawić usterkę. Dodam że w opcji z podkladkami pod konsolą czyli niby na wyłączonej hydraulice wszystko dziala oprócz szybkiej jazdy i akumulatora hydraulicznego. Po kilku godzinach pracy koparka wciąż ma dużą moc ale nieco wolniejsze ruchy i dziwnie sie nią steruje tak jakby troche joysyicki drgaly. Syczenie z rozdzielacza w momencie powrotu oleju pojawiło się również na tej opcji. Proszę o pomoc

xKWIKUx
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 03 Mar 2021 22:55

Maszyna: mikrus 1b

Firma: dompol


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej